تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

دستگاه جوجه کشی ۱۰۰۸ تایی

دستگاه جوجه کشی ۱۰۰۸ تایی

« برای مشاهده در ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید »

خصوصیات کلی :

  • رطوبت دهی اتوماتیک به کمک رطوبت ساز

  • مناسب برای جوجه کشی از مرغ ، بلدرچین و ...

  • گردش تخم ها بصورت ۹۰ درجه

قیمت : تماس بگیرید!

تولیدکننده : گروه صنعتی ای آی جی کالا

امکان خرید آنلاین و و واریز بصورت کارت به کارت

تلفن های مشاوره و خرید : ۶۶۹۱۶۲۱۶-۰۲۱

موجود در انبار - ارسال در اولین روز کاری

خرید محصول

توضیحات کلی محصول

دستگاه جوجه کشی 1008 تایی یکی از پرفروش ترین محصولات صنعتی عرضه شده به بازار می باشد که برای جوجه کشی از انواع تخم نطفه دار پرنده های اهلی و نژاد های خاص مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه در سال 2019 بروز رسانی شد که پیرو این امر، برد هوشمند نسل جدید JDR 950 بر روی آن قرار گرفت. همچنین سنسور SHT30، رطوبت ساز اتومایز، شانه همه کاره نسل جدید، عایق بندی دقیق و ده ها مورد دیگر باعث شده تا این دستگاه راندمان بالایی را برای جوجه کشی از انواع تخم های نطفه دار به وجود بیاورد.

بررسی جزء به جزء محصول

بررسی دستگاه جوجه کشی 1008 تایی

شرکت تولید کننده دستگاه جوجه کشی 1008 تایی تمامی محصولات نیمه صنعتی و صنعتی خود را در سال 2019 بروزرسانی کرد که در این فرایند برد کنترلر JDR 950 هوشمند، سنسور نسل سوم SHT، سیستم رطوبت رسانی پیشرفته اتومایز و چندین مورد دیگر که با الگوبرداری از نمونه های پیشرفته خارجی مانند آرکام بر روی دستگاه طراحی و تعبیه شده است.


سنسور اصلی ماشین جوجه کشی 1008 تایی

دما و رطوبت به عنوان مهم ترین و حیاتی ترین عوامل در جوجه کشی به شمار می رود و همین امر باعث شده تا نوع حسگر به کار رفته در دستگاه اهمیت ویژه ای را به خود اختصاص دهد. در دستگاه جوجه کشی 1008 تایی از سنسور SHT نسل 3 به عنوان سنسور اصلی بهره گیری شده است که در چند صدم ثانیه هر دو دما و رطوبت را اندازه گیری کرده و به برد گزارش می دهد. این سنسور در کشور سوئیس در کارخانه Sensirion ساخته شده که تنها یک بار برای همیشه کالیبره می شود و دیگر نیازی به کالیبراسیون مجدد پیدا نمی کند.

 

سنسور دوم

در این دستگاه برای بالا بردن امنیت کار از سنسور دوم در کنار SHT بهره گیری شده که تنها در صورت از کار افتادن SHT به هر دلیل به صورت اتوماتیک جایگزین آن می شود. در این حالت از وارد شدن خلل به فرایند جوجه کشی جلوگیری می شود. توجه کنید که این سنسور نمی تواند به طور دائم جایگزین سنسور اصلی SHT شود و باید در اولین فرصت بعد از اتمام جوجه کشی اقدام تعویض یا تعمیر سنسور اصلی نمایید.

 

سنسور محیطی

در این محصول برای اندازه گیری دمای محیط از سنسور محیطی بهره گیری شده است. سنسور داده های حاصل از اندازه گیری دمای محیط را به برد گزارش می کند. در این حالت برد با استفاده از این اطلاعات تمامی تمهیدات لازم برای تنظیم دما و رطوبت محیط داخلی و پایدار نگه داشتن آن را در نظر می گیرد. حضور سنسور محیطی باعث شده تا کاربران در سراسر کشور چه در اقلیم سرد و چه در اقلیم گرم بتوانند از این دستگاه بدون هیچ نگرانی بهره گیری کنند.

 

سنسور اندازه گیری کربن دی اکسید

آخرین سنسور بکار رفته در این دستگاه تحت عنوان سنسور Co2 یا همان سنسور اندازه گیری کربن دی اکسید شناخته می شود. در کنار دما و رطوبت عوامل دیگر چون مقدار کربن دی اکسید و اکسیژن به خصوص در دوره هچر می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. البته ابن سانسور قیمت بالایی داشته و به همین دلیل تنها در صورت سفارش کاربر بر روی دستگاه قرار داده می شود.


تامین رطوبت

رطوبت یکی از اساسی ترین فاکتور ها در دوره ستر و هچر می باشد که باید به صورت استاندارد و بدن هیچ گونه بالا یا پایین شدن تامین شود. سیستم رطوبت رسانی دستگاه جوجه کشی 1008 تایی از نوع اتومایز می باشد که به عنوان بروزترین نوع رطوبت ساز در صنعت جوجه کشی به شمار می رود. در این سیستم آب از طریق مخزن به داخل دستگاه انتقال یافته و توسط سیستم اتومایزر طی فرایندی تمامی ساختار مولکولی آن از هم گسیخته شده و در نهایت آب به رطوبت گرم با دمای 37 درجه تبدیل می شود. انتشار این رطوبت علاوه بر تامین رطوبت مورد نیاز برای جوجه کشی از وارد شدن شوک دمایی به تخم های نطفه دار جلوگیری می کند.


برد JDR950

برد کنترلر را می توان به عنوان مهم ترین قسمت دستگاه در نظر گرفت، چرا که تمامی المان های مهم از جمله سیستم های تامین کننده دما، رطوبت، تهویه و چرخش تخم ها را کنترل می کند. برد این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا با توجه به نوع تخم نطفه دار بتواند تمامی تنظیمات لازم را برای جوجه کشی از آنها فراهم نماید. در دستگاه جوجه کشی 1008 تایی از برد JDR 950 بهره گیر شده که تمامی استاندارد های روز دنیا در طراحی آن در نظر گرفته شده و در عین حال به دلیل کاربری اسان میتوان از آن به راحتی برای جوجه کشی از انواع تخم های نطفه استفاده کرد.

برد کنترلر JDR 950 به شکل SMD مونتاژ شده که این امکان را برای کاربر ایجاد می کند تا از دستگاه جوجه کشی 1008 تایی بدون هیچ محدودیتی در هر مکانی استفاده کند. در واقع مونتاژ رباتیک احتمال نویز پذیری دستگاه توسط دیگر وسیله های الکترونیکی را به صفر رسانده است.


بدنه عایق دار

بدنه یکی از مهم ترین مواردی است که کیفیت و راندمان جوجه کشی را در دستگاه تعیین می کند. عایق بندی، دوام و وزن بدنه از اهمیت بالایی برخوردار است. همین امر باعث شده تا شرکت تولید کننده در ساخت تمامی محصولات صنعتی و نیمه صنعتی خود از جمله دستگاه جوجه کشی 1008 تایی از بدنه PVC سه لایه بهره گیری نماید. این بدنه در عین حال که از دوام بسیار بالایی برخوردار است، در برابر دما و رطوبت یک عایق کامل بوده که از تغییرات ناگهانی دما یا رطوبت داخل دستگاه به هنگام جوجه کشی جلوگیری می کند.

شایان ذکر است که PVC به دلیل ویژگی های ساختاری نسبتاً سبک بوده و همین امر فرایند حمل و جابجایی دستگاه را تا حد زیادی برای کاربر آسان می کند.


موتور جوجه کشی

موتور جوجه کشی قطعه ای است که با کارکرد خود راک های داخل دستگاه و نهایتاً تخم های نطفه دار به حرکت در می آورد. البته باید توجه داشت که این حرکت به صورت بسیار آهسته صورت می گیرد تا از وارد شدن هر گونه ضربه یا شوک به تخم های نطفه دار جلوگیری شود. موتور بکار رفته در دستگاه جوجه کشی 1008 تایی به صورت انحصاری در کشور مالزی ساخته می شود. چرخ دنده های بکار رفته در این موتور به صورت سفارشی از جنس فولاد آب دیده می باشد تا موتور به هنگام چرخش در برابر وزن بالای تخم های نطفه دار با هیچ مشکلی مواجه نشود.


سیستم رطوبت رسانی

سیستم رطوبت رسانی دستگاه جوجه کشی 1008 تایی از نوع اتومایز می باشد. برای تامین رطوبت ابتدا باید کاربر مخزنی که در قسمت بیرون از دستگاه قرار داده شده را با آب پر کند تا بدین ترتیب به داخل اتومایزر منتقل شود و طی فرایندی مولکول های آن از هم گسیخته شده و به بخار گرم تبدیل شود. در این فن رطوبت تولید شده را در همه جای دستگاه به صورت یکسان انتشار داده و بدین ترتیب نیاز تخم های نطفه دار رفع می شود.


شانه های جوجه کشی همه کاره

تخم های نطفه دار به عنوان سرمایه اصلی کاربر به شمار می رود و شانه ها به عنوان جایگاهی برای قرار گیری تخم های نطفه دار در نظر گرفته می شود. در آخرین بروز رسانی انجام شده، دستگاه جوجه کشی 1008 تایی مجهز به شانه های همه کاره نسل جدید شده است. بهره گیری از این شانه ها باعث شده تا کاربر نیازی به خرید شانه های مجزا نداشته باشد، چرا که در قسمت داخلی آنها تعدادی دیوایدر قرار دارد و می توانید با توجه به اندازه تخم های نطفه دار آنها را تنظیم کنید و بدین ترتیب از هر نوع تخم پرنده ای که می خواهید به جوجه کشی بپردازید.


ستر هچر همزمان

دستگاه جوجه کشی 1008 تایی به صورت همزمان هر دو فرایند ستر و هچر را انجام می دهد یعنی به عبارت دیگر دارای قابلیت ستر هچر همزمان می باشد. با اتکا بر این قابلیت شما می توانید تخم های نطفه دار را نه به صورت یکجا بلکه به صورت محدود خریداری کنید و همان تعداد را در دستگاه قرار دهید. به این صورت شما خواهید توانست به صورت دوره ای تخم های نطفه دار را خریداری کرده و ابتدا تنها چند عدد تخم را در دستگاه قرار دهید و بعد از مدتی مجدداً تعداد دیگری را به قبلی ها اضافه کنید و این چرخه را ادامه دهید. در این حالت ابتدا تخم های قدیمی به دوره ستر را تمام می کنند و شما می توانید آنها را در سبد هچ قرار دهید و در ادامه به ترتیب مابقی تخم ها بعد از گذراندن دوره ستر برای هچ آماده می شوند. در این حالت یک چرخه ایجاد می شود تا شما بدون توقف و به طور دائم از تخم های نطفه دار پرنده مورد نظر خود جوجه کشی کنید.

توجه کنید که حتماً باید تاریخ روز قرار گیری تخم در دستگاه را بر روی پوست تخم ها بنویسید تا دوره ستر و هچر هر گروه معین باشد.


گارانتی و خدمات پس از فروش

دستگاه جوجه کشی 1008 تایی صنعتی یک محصول پربازده با ظرفیت بالا است که دارای 12 ماه گارانتی طلایی مشمول بر تمامی قطعات و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد تا کاربر با خیالی راحت آن را خریداری کند.


درب استاندارد

شاید به هنگام خرید دستگاه جوجه کشی درب یک مورد بی اهمیت به نظر برسد، ولی باید توجه داشته باشید که درب به صورت مکرر باز و بسته می شود و از این نظر زودتر از دیگر بخش ها دچار خرابی می شود. اگر بین درب و بدنه هرگونه فاصله ای یا رخنه ای ایجاد شود دما و رطوبت داخل با کاهش یا افزایش شدیدی مواجه شده و تخم های نطفه دار با خطر جدی مواجه می شوند. شرکت تولید کننده در دستگاه جوجه کشی 1008 تایی از درب با کیفیت و مقاوم بهره گیری کرده که از وزن بسیار پایینی برخوردار است و به همین دلیل فشار چندانی به لولا های درب وارد نمی کند.

بر روی درب یک نورگیر از جنس پلی کربنات قرار داده شده که این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا بتواند تخم های نطفه دار داخل دستگاه را در حین جوجه کشی مشاهده نماید. البته ساختار پلی کربنات به شکلی است که نور خورشید یا اشعه های مضر از آن عبور نمی کنند.


چفت های قفل دار

بر روی درب و بدنه دو عدد قفل چفت دار قرار داده شده که کاربر بعد از قرار دادن تخم ها می تواند درب را بسته و چفت را قفل کند. در این حالت امکان باز شدن درب دستگاه توسط افراد غریبه یا کودک به صفر میرسد و تخم های نطفه دار از گزند تغییرات ناگهانی دما و رطوبت در امان می ماند.


وانتیلاتور هوا

اهمیت تهویه و تامین اکسیژن باعث شده تا بر روی بدنه این محصول ونتیلاتور هایی قرار داده شود. در  واقع عایق بندی شدید از ورود و خروج هوا جلوگیری می کند از این رو کاربر می تواند با توجه به نوع تخم نطفه دار اقدام به باز کردن ونتیلاتورها نماید. در این حالت هوای تازه از یک سمت وارد شده و هوای مصرفی از سوی دیگر خارج می شود و بدین ترتیب اکسیژن لازم برای جوجه کشی تامین می شود. البته فن های داخل دستگاه نیز کیفیت و سرعت این فرایند بسیار تاثیر گذار است.


امکان ذخیره داده ها

در برد این دستگاه سیستمی قرار داده شده تا تمامی اطلاعات داده های جوجه کشی را تا 60 روز ذخیره سازی کند. این قابلیت باعث شده تا کاربر بتواند به راحتی بعد از اتمام جوجه کشی، تمامی اطلاعات را در یک فلش بریزد و به بررسی آنها بپردازد. در این حالت کاربر از شرایط دمایی و رطوبتی جوجه کشی آگاه شده و علت اصلی راندمان بالا یا پایین کار خواهد دانست. شاید بدون این قابلیت کسب چنین تجربه ای نیازمند چند ده بار جوجه کشی باشد.