تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

دستگاه جوجه کشی درنا 2

« برای مشاهده در ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید »

دستگاه جوجه کشی درنا ۴

خصوصیات کلی :

  • رطوبت دهی اتوماتیک به کمک پمپ آب

  • مناسب برای جوجه کشی از تمامی پرندگان

  • الگوبرداری شده از دستگاه های کره ای

قیمت : تماس بگیرید!

تولیدکننده : گروه صنعتی ای آی جی کالا

امکان خرید آنلاین و و واریز بصورت کارت به کارت

تلفن های مشاوره و خرید : ۶۶۹۱۶۲۱۶-۰۲۱

موجود در انبار - ارسال در اولین روز کاری

خرید محصول

توضیحات کلی محصول

دستگاه جوجه کشی درنا 4 آخرین مدل از سری درنا می باشد که در سال 2019 طراحی و تولید شده است. این محصول با ظرفیت 840 عدد تخم نطفه دار می تواند از انواع پرنده های اهلی به جوجه کشی بپردازد. استفاده از برد JDR 970، سنسور نسل سوم SHT، شاسی و راک آلومینیومی، شانه های همه کاره طرح آرکام، تهویه شبکه ای، تهویه ونتیلاتور و ده ها مودر دیگر باعث شده تا این محصول متمایز از سایر نمونه های موجود در بازار باشد. دستگاه جوجه کشی درنا 4 به همراه 12 ماه ضمانت خرید و 10 سال خدمات پس از فروش عرضه می شود.

بررسی جزء به جزء محصول

شانه های جوجه کشی

شانه های جوجه کشی نقش مهم در تعیین کیفیت و راندمان جوجه کشی از انواع تخم های نطفه دار دارند. یکی دیگر از مواردی که می تواند به عنوان نقاط قوت درنا 4 در نظر گرفت بهره گیری از شانه های جوجه کشی همه کاره طرح آرکام می باشد. این شانه ها بدون محدودیت می توانند هر نوع تخم نطفه دار را در خود جای دهند. برای بهره گیری از این شانه ها تنها کافیست که جدا کننده های داخل آن را با توجه به اندازه تخم جا به جا کنید تا بدین ترتیب تنظیم شود.


سنسور اندازه گیری دما و رطوبت

دما و رطوبت دو عامل سرنوشت ساز در جوجه کشی به شمار می روند؛ به طوری که اگر تنها یکی از این دو با مشکل مواجه شود درصد هچ کاهش پیدا کرده و در بدترین حالت ممکن است تمامی تخم های نطفه دار از بین بروند.

برای اندازه گیری دما و رطوبت در دستگاه جوجه کشی درنا 4 از سنسور SHT نسل 3 بهره گیری شده است. این سنسور در کشور سوئیس توسط کارخانه بزرگ Sensirion طراحی و تولید می شود که هر دو دما و رطوبت را در کسری از ثانیه اندازه گیری می کند. این سنسور به دلیل دقت بالا و کالیبراسیون one off به عنوان برترین برند حسگر در دنیا شناخته می شود.

 

سنسور دوم

در این دستگاه از سنسور دومی بهره گیری شده که به امنیت جوجه کشی را تضمین می کند. این سنسور تنها در حالتی وارد عمل می شود که SHT به هر دلیل از دچار اختلال یا مشکل شود. در واقع سنسور یدکی به صورت اتوماتیک فعال شده و دما و رطوبت داخلی را اندازه گیری می کند.

 

سنسور Co2

آخرین سنسوری که در دستگاه جوجه کشی درنا 4 مورد استفاده قرار گرفته است سنسور کربن دی اکسید می باشد. این سنسور به دلیل قیمت بالا تنها در صورت سفارش مشتری بر روی دستگاه نصب می شود. سنسور Co2 وظیفه دارد که میزان اکسیژن و کربن در اکسید را در دوره ستر و هچر اندازه گیری کند و به برد گزارش دهد.


بدنه ایزوله

بدنه دستگاه جوجه کشی درنا 4 از جنس pvc سه لایه می باشد که در برابر آب و رطوبت به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نمی شود. این بدنه در برابر ضربه و برخورد از دوام و مقاومت بالایی برخوردار بوده و به ندرت دچار شکستگی یا ترک می شود.

سه لایه بودن pvc نهایت عایق بندی ایزولاسیون را در این محصول به ارمغان آورده است، همین امر در تثبیت کردن دما و رطوبت در داخل دستگاه بسیار تاثیرگذار می باشد.


راک ها و شاسی

دو مورد از مهم ترین قطعاتی که در تعیین کیفیت و عمر مفید دستگاه دخیل هستند، راک ها و شاسی می باشند. راک ها از یک سمت به موتور جوجه کشی متصل بوده و با نیرویی که از موتور دریافت می کنند به حرکت درآمده و در نهایت باعث چرخش شانه ها و تخم های نطفه دار می شوند.

شاسی در واقع همان چارچوب دستگاه جوجه کشی به شمار می رود که تمامی قطعات و لوازم دستگاه را به همراه بدنه به صورت یک پیکر نگه می دارد.

هر دو راک و شاسی در دستگاه جوجه کشی درنا 4 از جنس آلومینیوم می باشند که در برابر آب و رطوبت تحت هیچ شرایطی دچار زنگ زدگی نمی شوند.


سیستم تامین رطوبت

رطوبت یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که در سرنوشت جوجه کشی و درصد تبدیل تخم به جوجه تاثیر دارد. در دستگاه جوجه کشی درنا 4 از سیستم رطوبت رسانی جدید اتوماتیک بهره گیری شده است که متشکل از یک پمپ، مخزن، فلوتر و کاسه استیل می باشد. به هنگام جوجه کشی در صورت نیاز به رطوبت، برد دستور می دهد که آب از داخل مخزن به وسیله پمپ به داخل رطوبت ساز منتقل شود. ابتدا آب وارد کاسه استیل شده و توسط فلوتر تنظیمات لازم بر آن اعمال می گردد. در آخر سیستم مهساز با تولید ارتعاشات الکتریکی باعث از هم گسیختن ساختار آب و تبدیل آن به رطوبت می شود.


برد کنترلر پیشرفته

برد کنترلر در دستگاه جوجه کشی تمامی المان های حیاتی مانند سیستم تامین دما، رطوبت، چرخش تخم و تهویه را تنظیم و کنترل می کند. از این رو برد را می توان مانند یک مرکز فرماندهی در نظر گرفت. در دستگاه جوجه کشی درنا 4 از برد JDR 970 بهره گیری شده است. در واقع برد سری 970 اولین بار در ایران تنها در دستگاه های سری درنا قرار داده شده که به دلیل تکنولوژی ساخت پیشرفته می تواند بهترین شرایط برای جوجه کشی از انواع تخم های نطفه دار را ایجاد کند.

تمامی قطعات الکترونیکی در این برد به شیوه SMD نصب و مونتاژ شده اند که به هیچ عنوان دچار نویز و اختلال نمی شود.


تهویه و سیرکولاسیون هوا

یکی از دیگر از پایه های جوجه کشی تهویه و تامین اکسیژن برای تخم های نطفه دار میباشد. در واقع تخم برای تبدیل شدن به جوجه نیاز به اکسیژن دارد؛ از این رو اگر اکسیژن به میزان کافی به خصوص در دوره هچر تامین نشود می تواند راندمان کار را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

در دستگاه جوجه کشی درنا 4 دارای دو نوع سیستم تهویه می باشد. در قسمت تاج دستگاه یک تهویه از نوع شبکه ای قرار داده شده که به وسیله آن هوای تازه از یک سمت وارد دستگاه شده و کربن در اکسید از سمت دیگر خارج می شود.

استفاده از تهویه شبکه ای با الگوبرداری از نمونه های جدید آرکام طراحی شده و در ایران تنها در دستگاه جوجه کشی سری درنا بهره گیری شده است.

علاوه بر این برای سیرکولاسیون و گردش هوا تعدادی ونتیلاتور در بدنه دستگاه قرار داده شده که کاربر می تواند با توجه به شرایط و نوع تخم نطفه دار آن ها را تنظیم کند.


کنترل کیفیت

برای بالا بردن کیفیت کار و تضمین سلامت دستگاه، در فرایند تولید و مونتاژ از سیستم کنترل کیفیت چند مرحله ای بهره گیری شده است. در واقع دستگاه در خط تولید چندین بار توسط مهندشسین مختلف تست و بررسی می شود و تنها در صورت تایید آنها برچسب "کنترل شد" بر روی دستگاه قرار داده می شود تا بدین ترتیب فرایند تولید ادامه پیدا کند.


گارانتی و خدمات پس از فروش

دستگاه جوجه کشی درنا 4 محصول سال 2019 می باشد که با الگوبرداری و الهام گیری از بروز ترین نمونه های خارجی طراحی و تولید شده است.این دستگاه به همراه 12 ماه ضمانت خرید و 10 سال خدمات پس از فروش عرضه می شود.