تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

طرز تهیه طرز یخ در بهشت پرتغالی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۲۸

یخ در بهشت یکی از خوراکی های لذت بخش است که خوردن آن در هوای گرم لذت بسیار بیشتری دارد. شما میتوانید یخ در بهشت در طعم های مختلف را به آسانی خود در منزل خود تهیه کنید. امروزه این خوراکی در بسیاری از بستنی فروشی ها و کافی شاپ ها تهیه میشود.

البته نیاز به توضیح است که در برخی از اماکن یخ در بهشت هایی که در خیابان ها ساخته شده و به فروش میرسند از رنگ های خوراکی تشکیل شده اند ؛ به همین علت پیشنهاد میکنیم تا بجای هدر دادن پولتان از این نوع یخ در بهشت ها ، خود یخ در بهشت پرتغالی تهیه کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

یخ در بهشت پرتغالی

« یخ در بهشت پرتغالی »

لوازم ساخت یخ در بهشت پرتغالی

لوازم مورد نیاز برای ساخت یخ در بهشت پرتغالی :

  • ۲ لیوان آب تازه
  • ۲ قاشق غذاخوری گلاب
  • شکر به میزان کافی

طرز تهیه یخ در بهشت پرتغالی

ابتدا یک ظرف استیل بهداشتی تهیه کنید ؛ سپس دو لیوان آب پرتغال را داخل آن ریخته و به آن به اندازه دلخواه شکر بریزید.

مخلوط آب پرتغال و شکر را آنقدر هم بزنید تا شکر کاملاً در آب پرتغال حل شود ، پس از حل شدن شکر در آب پرتغال ۲ قاشق غذاخوری گلاب به آن اضافه کنید.

شاید این سول برایتان مطرح شود که به چه دلیل از گلاب در سخت یخ در بهشت ساز استفاده میکنیم ، زیرا که استفاده از گلاب برای جلوگیری از یخ زدگی سریع آب پرتغال و شکر به ان اضافه میشود.

ظرف مایع حاصل شده را در فریزر قرار دهید. بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه که لایه ای نازک از یخ بر روی مایع ایجاد شد آن را از فریز خارج کنید و خوب به هم بزنید. این عمل باعث میگردد تا لایخ خرد شده و درون محلول حل شود. شما باید این مرحله را بارها طی کنید تا در انتها یک یخ در بهشت نیمه جامد به وجود بیاورید و از خوردن آن لذت ببرید.