خواص گوشت گنجشک

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۰۷

گنجشک پرنده ای ریز جثه می باشد که در تمامی کشورها وجود دارد. گنجشک ها گونه های مختلفی در سرتاسر جهان هستند. این پرندگان در تنه درختها ، لابلای بوته ها ، سوراخ دیوارها ، مراتع و... اقدام به لانه سازی میکنند. گنجشک ها نیز مانند تمامی پرندگان در بهار جفت گیری کرده و این فرایند تا اواسط تابستان هم طول میکشد. لانه سازی این پرنده ها نیز در این دوره صورت می پذیرد.

گوشت گنجشک

« گوشت گنجشک »

آیا گنجشک حلال گوشت است؟

احتمالاً شما نیز فکر میکنید که با بودن گوشت انواع حیوانات مانند مرغ و گاو و گوسفند چه نیازی به گوشت این پرنده است؟ و اینکه دیگران گوشت این پرنده را شکار و میل میکنند خوشتان نیاید ؛ ولی برخلاف عقیده شما ، خوردن گوشت گنجشک از لحاظ علمی و دینی توصیه میگردد. چراکه بسیاری از بزرگان بدلیل خواص خارق العاده گوشت این پرنده خوردن آن را توصیه کرده اند. همچنین در گوشت گنجشک انواع مواد معدنی وجود دارد که در سایر پرندگان این منابع بسیار کم است. گوشت گنجشک در دین اسلام حلال می باشد. البته حلال بودن گوشت این پرنده بدین معنی نیست که هر وقت دلتان بخواهد با تفنگ بادی به شکار گنجشک بروید و یا اینکه صرف تفریح اقدام به شکار گنجشک کنید که این عمل گناهان زیادی دارد. اگر شما در فصل بهار و در دوره جوجه کشی اقدام به شکار پرنده کنید گناه بزرگی مرتکب شده اید. زیرا که شکار پرنده ای که بر روی تخم ها خوابیده باشد و در حال بزرگ کردن آن جوجه ها باشد گناه بزرگی است.

کباب گنجشک

« کباب گنجشک »

مقدار کالری گوشت کبوتر

الف - گوشت گنجشک طبع گرم و خشک دارد. به همین علت استفاده از گوشت این پرنده برای افرادی که سرد مزاج هستند میتواند مفید واقع شوند.

ب - گوشت گنجشک کمترین میزان چربی را دارد. به همین دلیل اگر که شما دچار چربی خون هستید و نمیتوانید گوشت مرغ یاو یا گوسفند مصرف کنید گوشت گنجشک برای شما مفید خواهد بود.

ج - گوشت گنجشک برطرف کننده بیماری های سردمزاجی می باشد. گوشت این پرنده همچنین برای از بین بردن نفخ و تقویت سیستم گوارش مفید است.

د - خوردن گوشت گنجشک شادی آور بوده و برای کاهش افسردگی مناسب است.

ه - متخصصان و پزشکان به این عقیده دارند که گوشت گنجشک برای درمان ناباروری تاثیرگذار است و مصرف اصولی گوشت این پرنده میتواند این نوع بیماری ها را از شما دور کند.

و - گوشت گنجشک حاوی کلسیم غنی است. به همین علت مصرف مدوم گوشت این پرنده شما را برای عدم مشکلات پوسیدگی استخوان و درد مفاصل گارانتی میکند.

ز - مغز موجود در سر گنجشک برای تقویت قدرت جنسی موثر است.

ک - گوشت گنجشک سرشار از آهن است و به همین علت برای رفع کم خونی موثر بوده و مصرف آن برای خانم های باردار و افراد دچار ریزش مو بسیار مفید است.

ل - مصرف گوشت و آبگوشت گنجشک برای تقویت بدن کودکان مفید است.