تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

خواص گوشت کبک

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۰۵

اردک از نمونه پرندگان مرغابی سانان می باشد و بدلیل اینکه این پرنده را هم در آب و هم در خشکی میتوان پرورش داد ، پرورش دهندگان زیادی داشته و به راحتی گوشت آن در دسترس است.

گوشت اردک در مقایسه با گوشت مرغ رنگ تیره تری داشته و انرژی بیشتری نیز دارد. بدلیل اینکه اردک بیشتر اوقات زمان خود را در آب سپری میکند پوست پرنده چربی زیادی را تشکیل میدهد. اگر میخواهید غذای خود را بدون چربی استفاده کنید میتوانید پوست اردک را از گوشت آن جدا کرده و آب پز نمایید.

گوشت کبک

« گوشت کبک »

مطلب مرتبط : آموزش پرورش کبک

ارزش غذایی گوشت کبک

درمان کم خونی

گوشت کبک منبع غنی از آهن است؛ بطوریکه اگر شما 450 گرم از گوشت این پرنده را مصرف کنید ، نیاز صد درصدی بدن شما به آهن برطرف خواهد شد.

 

برطرف نمودن ضعف عمومی بدن

اگر بدن شما بدلیل کمبود ویتامین و مواد معدنی دچار ضعف باشد با مصرف اصولی گوشت کبک بدن شما تقویت شده و حتی باعث چاقی شما نیز خواهد شد.

 

باعث تقویت دستگاه گوارشی، جگر و طحال می شود.

آمینواسید و مواد معنی گوشت کبک بر روی سلامتی سیستم گوارشی شما نیز اثر گذار است.

 

کمک به درمان یرقان

مواد ارزشمندی که در مغز کبک وجود دارد به درمان یرقان کمک میکند. بدین منظور باید مغز سر پرنده را میل کنید.

 

کمک به درمان صرع

برای رفع بیماری صرع میتوانید جگر خام کبک مصرف کنید.

 

تقویت بینایی

زهره کبک برای تقویت بینایی بسیار موثر است. بدین منظور کافیست که زهره کبک را با روغن زیتون ترکیب کرده و در چشم با قطره چکان بچکانید.

 

تقویت حافظه

بدین منظور باید زهره کبک را با روغن زیتون مخلوط کرده و میل نمایید.

 

پیشگیری از بیماری های قلبی

گوشت کبک به دلیل داشتن کلسترول های مفید از بسته شدن رگ ها توسط چربی های مضر جلوگیری میکند و در نتیجه با مصرف مداوم گوشت این پرنده بیماری های قبلی کاهش پیدا میکند.

در انتهای مطلب اگر قصد پرورش این پرنده را دارید پیشنهاد میکنیم تا با خرید یک دستگاه جوجه کشی اقدام به جوجه گیری از این پرنده نموده و شروع به پرورش جوجه کبک ها کنید.