تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

خواص گوشت کبوتر

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۰۷

کبوترها پرندگانی کوچک می باشند که اغلب در جنگل ها ، روستاها و شهرها زیست میکنند. چند صده ایست که انسان ها برای اهلی کردن کبوتر ها روی آورده اند و دلیل آنها از این کار جنبه زینتی بوده و یا استفاده بعنوان خوراکی می باشد.

عموماً کبوترها به هفت دسته تقسیم بندی میشوند. نژادهای عمومی کبوترها عبارتند از : وحشی ، زینتی ، رنگی ، پروازی ، نمایشی ، گوشتی و نامه بر. کبوترهای زینتی به دلیل جنبه زینتی خود برای فروش بعنوان پرنده زینتی پرورش داده میشوند و کبوترهای نامه بر نیز قدرت ذهنی بالایی در به خاطر سپردن مسیرها دارند. منظور اصلی ما در این مطلب خواص درمانی کبوترهای گوشتی می باشد. نژادهایی مثل کبوتر مونداین ، جانت رانت و کینگ از نمونه کبوترهایی هستند که سرعت رشد و بلوغ بالایی دارند و وزنشان تقریباً به یک کیلوگرم می رسد. این کبوترها در حدود یکماه بالغ می شوند و قادر به تولیدمثل هستند. به همین علت این نژاد کبوترها در اغلب کشورهای جهان مثل آمریکا ، انگلیس ، فرانسه ، اسپانیا و... برای استفاده از گوشت آنها پرورش داده میشوند.

هر کسی میتواند با خرید یکعدد دستگاه جوجه کشی و تخم نطفه دار این پرنده از تخم آنها جوجه کشی کرده و در پشت بام و یا در زیرزمین خود اقدام به پرورش پرنده کند.

گوشت کبوتر

« گوشت کبوتر »

مقدار کالری گوشت کبوتر

گوشت کبوتر برخلاف اندازه کوچک خود سرشار از انواع پروتئین ها ، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. گوشت این پرنده برخلاف گوشت اردک و مرغ وچربی بسیار پایینی داشنه و در هر صدگرم خود درصد قابل توجه آهن ، کلسیم ، پروتئین و... وجود دارد. طبق بررسی های ما در هر صد گرم گوشت کبوتر سه گرم چربی اشباع ، ۲۴ گرم پروتئین ، ۳۲ درصد آهن ، ۳۰ درصد ویتامین B و سایر ویتامین ها و مواد معدنی و... وجود دارد.

خواص کلی گوشت کبوتر

۱- گوشت این پرنده بدلیل وجود قابل توجه آهن و کلیم و فسفر ، استفاده از آن برای خانم های باردار توصیه میشود. استفاده از گوشت کبوتر باعث افزایش بهره هوشی شده و به استحکام جنینکمک میکند.

۲- پوشت کبوتر سرشار از آهن است. بدینصورت که ۳۰ درصد گوشت کبوتر را آهن تشکیل میدهد.

۳- علیرغم کم بودن گوشت کبوتر همین گوشت سرشار از پروتئین می باشد.

۴- گوشت کبوتر طبع گرم و خشک دارد. به همین علت مصرف آن برای افراد سرد مزاج توصیه میشود. مصرف گوشت این پرنده برای درمان زودانزالی نیز مفید است.

۵- آنتی اکسیدان های مفید برای از بین بردن سلول های فرسوده برای در گوشت کبوتر وجود دارد. بنابراین استفاده از گوشت این پرنده برای افراد میانسال و مسن مفید است.

۶- در گوشت کبوتر چربی بسیار کمی وجود دارد. به همین علت مصرف زیاد گوشت این پرنده نه تنها چاقی به وجود نمی آورد ، بلکه به افزایش سوخت و ساز بدن کمک میکند.

۷- دو عنصر کربن و روی به تقویت ریشه مو کمک کرده و از ریزش آنها جلوگیری میکند.

۸- ویتامین های گروه B به شادابی پوست کمک میکند. همچنین ویتامین های فوق به افزایش سوخت و ساز و هضم غدا کمک میکند. و مصرف کننده را از بیماری هایی مانند یبوست معصون میدارد.

۹- حدود ۶ درصد گوشت کبوتر را منیزیم تشکیل میدهد. منیزیم یکی از مهمترین عنصر معدنی برای بدن می باشد.

خواص گوشت کبوتر

« خواص گوشت کبوتر »

مقدار کالری گوشت کبوتر

مصرف بیش از حد هر ماده غذایی باعث بروز انواع مشکلات گوارشی میشود. بنابرین در مصرف هر ماده غذایی باید تلاش کلید اعتدال را رعایت کنید. علیرغم اینکه پزشکان مصرف گوشت این پرنده را مقوی میدانند ؛ اما بهتر است از مصرف بی رویه آن خودداری کنید. پیشنهاد ما این است که مصرف گوشت پرنده را نهایتاً تا ۲ بار در هفته محدود کنید. به علت اینکه گوشت کبوتر گرم و خشک است به همین علت مصرف زیاد آن برای افراد گرم مزاج توصیه نمیشود.