تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

۱- گوشت مرغ از چربی بسیار کمی برخوردار است و مصرف آن برای افرادی که دارای چربی خون بالا ، فشار خون ، چاقی و... هستند پیشنهاد میشود. در این میان سینه مرغ نسبت به ران مرغ از مقدار چربی بسیار پایین تری برخوردار بوده و پروتئین بیشتری نیز در خود دارد.

۲- گوشت مرغ نسبت به گوشت گاو چربی اشباع شده بسیار کمی دارد. مصرف اصولی گوشت این پرنده در هفته میتواند چربی های اضافه بدن شما را از بین ببرد و چربی های مفید را جایگزین کند.

۳- پروتئین گوشت مرغ با گوشت گاو برابر است. میزان پروتئین گوشت این پرنده در هر 100 گرم حدود 24 گرم می باشد. علاوه بر این پروتئین برای هضم شدن به مدت زمان بیشتری نیز احتیاج دارد؛  این بدین معنیست که گوشت مرغ شما را مدت زمان بیشتری سیر نگه خواهد داشت و مصرف مداوم آن برای کاهش وزن بسیار سودمند است.

۴- پروتئین گوشت مرغ شامل مقدار زیادی میتونین و نیاسین است . این عناصر برای تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش میزان رشد پوست و مو مناسب می باشد. همچنین با توجه به پروتئین موجود در سینه مرغ ، مصرف آن برای بدنسازان برای عضله سازی مناسب تر می باشد.

۵- آنتی اکسیدان های پوشت مرغ برای مقابله با بیماری های تنفسی سودمند می باشند. همچنین این عنصر با سلول های فرسوده بدن مبارزه کرده و به سلامت جسم کمک میکند.

۶- ویتامین های گوشت مرغ مانند ویتامین های دسته B ، ویتامین A ، ویتامین D و... برای سالم بودن بدن بسیار مفید بوده و هر کدام وظیفه خاصی دارند.

خواص گوشت مرغ

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۰۴

گوشت مرغ خواص و خصوصیات بیشماری دارد. هم اکنون که شما در حال مطالعه این مطلب هستید ، افراد زیادی در حال پختن و کباب کردن گوشت مرغ هستند. همچنین روزانه تعداد کثیری از جوجه های مرغ با هدف پرورش برای تولید گوشت جوجه کشی میشوند که این موارد همگی نشان دهنده ارزش و اهمیت گوشت مرغ دارد. گوشت این پرنده نه تنها در یران بلکه در اکثر کشورهای دنیا جزو خوراکی های مهم و اساسی حساب شده و تغذیه بسیاری از خانواده ها را به خود اختصاص میدهد.

گوشت مرغ

« گوشت مرغ »

خصوصیات گوشت مرغ

خصوصیات گوشت مرغ

« خصوصیات گوشت مرغ »

۷- سایر عناصر مانند روی و آهن موجود در گوشت مرغ در مبارزه با کم خونی و تقویت مو و ناخن مفید بوده و باعث رشد سالم آنها میشود.

۸- مواد معدنی گوشت مرغ مانند سلنیوم ، منیزیم ، پتاسیم ، فسفر و ... برای آلزایمر و پوکی استخوان ضروری بوده و برای جلوگیری از پوکی استخوان ها مصرف مداوم و اصولی آنها ضروری است. فسفر موجود در گوشت مرغ برای رشد سلول های بنیادی مغز ، سلنیوم در رشد بافت های بدن و نیاسین برای تقویت سیستم گوارش ضروری بوده و همگی به مقادیر بالا در گوشت مرغ موجود می باشند.

۹- با توجه به توضیحات بالا مصرف مداوم گوشت و حتی تخم شترمرغ برای کودکان سودمند بوده و برای تقویت سیستم ایمنی خردسالان مفید است.

بهترین روش پخت گوشت مرغ چیست؟

پیشنهاد میشود بدلیل اینکه بیشتر چربی ها ، هورمون ها و واکسن های زده شده به مرغ در پوست آن وجود دارد قبل از مصرف مرغ پوست آن را بکنید تا چربی های مضر وارد بدن نشود. همچنین پیشنهاد میکنیم که از روغن های گیاهی به جای انواع جامد آن برای پخت گوشت مرغ استفاده کنید. بال مرغ نیز از جاهاییست که آمپول ها و آنتی بیوتیک ها در آن قسمت تزریق میشود پس ؛ از کباب کردن این قسمت نیز تا جای مکان خودداری کنید. جگر مرغ نیز منبع ذخیره انواع باکتری ها می باشد که باید در زمان پخت مرغ به آن توجه داشته باشید.