خواص گوشت غاز

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۲۹

غاز از دسته پرندگان آبزی بوده و با اردک و قو هم خانواده است. این پرنده بیشتر اوقات خود را در آب گذرانده و از این طریق تغذیه میکند. غاز ها علاقه بسیار زیادی به آب تنی در استخرها و برکه ها از خود نشان میدهند و بعلت چربی بیش از حد پرهای خود هیچ گاه خیس نمیشوند و بعد از آب تنی بلافاصله میتوانند پرواز کنند.

منشاء پیدایش غازها به آمریکای شمالی ، آسیا و اروپا می باشد. این پرندگان میتوانند به راحتی بدون در نظر گرفتن مهاجرت در یک مکان بمانند. غازها بعدها توسط شکارچیان به ایران یافت شده و مشهور شدند. بیشترین نژاد غاز که در ایران مشهور است نژاد تولوز فرانسوی می باشد. این نژاد از لحاظ جثه بزرگتر از نژادهای دیگر بوده و هم به محیط های مختلف سازگاری دارد.

مطلب مرتبط : آموزش جوجه کشی غاز

گوشت غاز

« گوشت غاز »

ارزش گوشت غاز

گوشت غاز سفید رنگ بوده و در مقایسه با گوشت مرغ لذیذتر است. استفاده از گوشت غاز در تابستان ها بدلیل طبع گرم و خشک آن بسیار لذت بخش بوده و بریان گوشت این پرنده توصیه میشود. در هر صد گرم گوشت غاز حدود 161 کیلوکالری انرژی وجود دارد چربی آن بیشتر در پوست آن ذخیره میشود. گوشت غاز سرشار از انواع آمینو اسیدها ، ویتامین ها ، پروتئین و مواد معنی مانند روی ، آهن ، منیزیم ، فسفر و... می باشد. در گذشته از پوست غاز روغن کشی میکردند و روغنی اصلی و بسیار مرغوب بدست می آوردند.

خواص درمانی گوشت غاز

  • گوشت غاز حاوی مقادیر زیادی اسید فولیک و آهن است. وجود این عناصر برای درمان کم خونی مفید بوده مصرف این گوشت توسط پزشکان تویصه میشود.
  • به دلیل وجود مواد معدنی و بلخصوص آنتی اکسیدان ها در گوشت غاز ، آن را به منبع مناسبی برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن بدل نموده است. به کمک این ویتامین ها و امگا3 موجود در گوشت این پرنده ، توانایی بدن برای مبارزه با انواع میکروب ها افزایش می یابد.
  • به دلیل وجود کلسترول مفید در گوشت پرنده انواع رادیکال ها و کلسترول های بد توسط کلسترول های جدید گوشت گاز شسته شده و از بین میروند.
  • ایمونوگلبولین‌‌های موجود در گوشت غاز ویژگی بسیار مهمی برای پیشگیری از سرطان می باشد. وجود این ماده و سایر اکسیدان های مهم نقش بسیار مهم در پیشگیری از سرطان ایفا میکنند.
  • سوپ گوشت غاز یک رژیم غذایی مناسب برای درمان سرماخوردگی می باشد.
  • مصرف مداوم گوشت این پرنده در درمان بیماری هایی مانند آسم ، آمفیزم ، نفریت ، برونشیت و... موثر است.
  • مصرف گوشت غاز برای بهبود ترمیم زخم ها موثر است.
  • بدلیل وجود مقادیر زیاد فسفر و امگا3 در گوشت غاز ، مصرف هفته ای آن برای تقویت هو و ذهن کودکان توصیه میگردد.
  • بدلیل وجود پروتئین و آمینو اسید بسیار در گوشت غاز ، گوشت این پرنده منبع مناسبی برای تقویت عضلات ورزشکاران می باشد.
خصوصیات گوشت غاز

« خصوصیات گوشت غاز »

سایر خواص گوشت غاز

در زیر میتوانید سایر خواص گوشت غاز را مطالعه کنید:

خاصیت ضد سرطان

یکی از خصوصیات گوشت غاز ضد سرطان بودن آن است. گوشت این پرنده دارای فاکتورهای ضد سرطانیست که بطبع آن ایمنی بدن را افزایش دادهه و بهه تولید آنتی بادی در خون کمک شایانی میکند. علاوه بر این ایموگلوبین های گوشت غاز کمک شایانی به تقویت سیستم ایمنی بدن میکند.

خاصیت رفع خستگی

ویتامین B12 گوشت غاز میتواند به سلامتی کمک کند و ضعف و خستگی را از بدن دفع کند. در مواقعی که شما احساس خستگی میکنید مصرف گوشت این پرنده میتواند خستگی را از بدنتان دفع کند.

کمک به هر چه بهتر شدن هضم غذا

در گوشت غاز مقدار قابل توجهی ویتامین B3 وجود دارد که برای عملکرد صحیح گوارش ماده ای ضروری به شمار میرود. علاوه بر این وجود ویتامین بی 3 به اشتها و درخشندگی پوست کمک میکند.

کاهش کلسترول بدن

طبق بررسی های انجام شده مس موجود در گوشت غاز میتواند کلسترول بدن را کاهش داده و کلسترول مفید در بدن را افزایش دهد. علاوه بر این با کاهش میزان کلسترول های غیر مفید در بدن خطر مبتلا شدن به انواع بیماری های قلبی و عروقی نیز کم میشود.

افزایش استقامت بدن

در صورتیکه حس خستگی میکنید میتوانید گوشت غاز مصرف کنید ؛ چرا که مصرف گوشت غاز استقامت بدنی را بالا برده و شما را برای انجام دادن کارهای پر انرژی کمک میکند.

بهتر کردن عملکرد مغز

گوشت غاز حاوی مقادیر زیادی روی می باشد. بر اساس تحقیقات انجام گرفته مصرف روی میتواند عملکرد بسیار خوبی بر روی مغز بر جای بگذارد. در واقع روی با تقویت انتقال دهنده های عصبی باعث بهبود عملکرد سلول های عصبی مغز میشود.