تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

خواص گوشت شترمرغ

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۰۵

شترمرغ از خانواده پرندگان بزرگ جثه می باشد. این پرنده بزرگترین پرنده روی زمین شناخته شده و زیستگاه اولیه آن به قاره آفریقا باز میگردد. در حال حاظر شترمرغ نژاد آفریقایی در بیشتر استان ای ایران پرورش داده میشود.

این پرنده جزء پر خاصیت تری پرندگان می باشد. بدلیل آنکه پوست و پر شترمرغ بسیار با ارزش بوده و در صنایع مختلف مانند محصولات چرمی و زینتی و... استفاده میشود. گوشت و تخم پرنده نیز برای تامین نیازهای بدن استفاده های زیادی دارد. همچنین فضولات آن نیز برای کود دهی به مزارع کشاورزی فروخته میشود.

گوشت شترمرغ برخلاف سایر پرندگان قرمزرنگ می باشد و تفاوت اصلی آن با گوشت گاو و گوسفند میزان چربی و کلسترول آن است. پوشت این پرنده شامل پروتئین ، ویتامین و مواد معدنی بوده و میتوان گفت در هر 100 گرم از گوشت پرنده تنها 1 گرم چربی وجود دارد. از این رو میتوان گفت گوشت شترمرغ بهترین تغذیه برای درمان انواع بیماری های قلبی و عروقی و چاقی است.

مهم تر از این موضوع این است که گوشت شترمرغ برخلاف گوشت گوسفند و گاو عاری از الکل است و این مورد خود یک دیل بسیار مهم برای مصرف گوشت شترمرغ بجای گوشت گاو و گوسفند می باشد. به همین علت امروزه گوشت شترمرغ خود را در بین سفره های مردم باز کرده و در بیشتر رستوران های معروف عرضه میشود.

گوشت شترمرغ

« گوشت شترمرغ »

خصوصیات گوشت شترمرغ

در جدول زیر مهم ترین مواد تشکیل دهنده گوشت شترمرغ ذکر شده است. این جدول بر حسب صد گرم گوشت شترمرغ می باشد.

۱۴۵ کیلوکالریکالری
۲٫۶ گرمچربی
۸۵ میلی گرمکلسترول خون
۸۰ میلی گرمسدیم
۳۶۲ میلی گرمپتاسیم
۱۵ درصد آهن
۶ درصد منیزیم
۳ درصدروی
۲۸ درصدپروتئین
صفرشکر
صفرکربوهیدرات
صفرویتامین A
صفرویتامین C
صفرویتامین D
۱ درصدویتامین E
۱۰۵ درصدویتامین B-12
۲۵ درصدویتامین B-6

جدول فوق نشانگر این است که گوشت شترمرغ سرشاز از انواع ویتامین ها می باشد. همچنین مواد معدنی مهم مانند آهن و روی نیز در آن به فراوانی وجود دارد. بعلاوه اینکه میزان چربی گوشت این پرنده بسیار کمتر از حد انتظار بوده و از میزان بالای کلسترول مفید برخوردار است. در ادامه به خواص بسیار مفید گوشت شترمرغ خواهیم پرداخت.

خصوصیات گوشت شترمرغ

۱- تقویت سیستم ایمنی بدن

گوشت شترمرغ دارای انواع آنتی اکسیدان های ضروری می باشد. این ویتامین ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکنند. مخصوصاً که در فصل زمستان که شروع انواع بیماری ها گسترش پیدا میکند خورد گوشت این پرنده به سلامتی شما کمک خواهد کرد.

 

۲- کمک به رشد عضلات در ورزشکاران

اکثر ورزشکاران از خوردن گوشت مرغ به علت وجود چربی و پروتئین اجتناب میکنند. خوشبختانه گوشت شترمرغ بیشتر از مرغ پروتئین بیشتری داشته و از چبربی پایینتری نیز برخوردار است. بنابرین استفاده از گوشت این پرنده برای ورزشکاران پیشنهاد میشود.

 

۳- مبارزه با بیماری های قلبی و عروقی

بدلیل دارا بودن کلسترول مفید و چربی اُمگا3 در گوشت این پرنده آن را به منبع بسیار خوبی برای از بین بردن کلسترول های فرسوده تبدیل کرده است.

 

۴- کمک به تنظیم وزن

به علت وجود مقدار بسیار زیاد پروتئین در گوشت شترمرغ آن را برای تنظیم وزن ایده آل کرده است. بهتر است بدانید که پروتئین ها به علت دیر هضم بودن باعث میگردند تا انسان دیرتر احساس گرسنگی کرده و از این رو از اشتهای کاذب جلوگیری میکند. همچنین افرادی که مشکلات کمبود وزن دارند میتوانند با مصرف مداوم گوشت شترمرغ اکثر مواد و ویتامین های بدن خود را تامین کنند و در زمان بسار کم به وزن مطلوب خود برسند.

 

۵- رفع کم خونی و کمک به رشد و تقویت مو

همانطور که در جدول بالا مشاهده کردید گوشت شترمرغ دارای مقادیر بسیار زیاد روی و آهن می باشد که مصرف مداوم آن ، مصرف کننده را از کم خونی رها کرده و به ترمیم موها نیز کمک میکند.

 

مواردی که در این مطلب به آنها اشاره شد شما را با خاصیت های مهم شترمرغ آشنا کرد. امید داریم که با مطالعه این مطلب علاقه شما برای مصرف گوشت شترمرغ بیشتر شده باشد.