تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

خواص گوشت بوقلمون

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۰۷

بوقلمون بعنوان پرنده ای درشت جثه دارای نژادها و گونه های مختلف می باشد. اغلب بوقلمون ها دارای ریشی در پایین نوک و برامدگی در بالای نوک خود می باشند. زمانیکه پرنده مضطرب شود پوست گلو و سر میتواند به رنگ های قرمز ، آبی و یا سفید عوض شود.

در این مطلب میخواهیم در مورد خصوصیات و خواص گوشت بوقلمون برای شما اطلاعاتی درج کنیم و شما را با خواص شگفت انگیز و مضرات گوشت بوقلمون آشنا کنیم.

گوشت بوقلمون نسبت به گوشت سایر پرندگان از خواص بالایی برخوردار بوده و بطبع از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. سرانه مصرف گوشت بوقلمون در کشورهای اروپایی چندین برابر ایران بوده و در ایران نیز گوشت این پرنده خواهان زیادی دارد. گوشت بوقلمون عموماً در اکثر مرغ فروش ها بصورت بسته بندی آماده وجود دارد. همچنین انواع محصولات آماده ماننس همبرگر ، سوسیس و کالباس و... از گوشت این پرنده ساخته میشود.

گوشت بوقلمون

« گوشت بوقلمون »

بوقلمون ها چند نوع گوشت دارند؟

بوقلمون ها از دو نوع گوشت قرمز و سفید در بدن خود برخوردارند. گوشت قسمت سینه و بال های این پرنده سفید بوده و قوشت قیمت ران قرمز می باشد. تقریباً ۶۵ درصد گوشت بوقلمون را گوشت سفید و ۳۵ درصد مابقی آن را گوشت قرمز تشکیل داده است. گوشت سفید این پرنده دارای کالری و چربی بوده و مزه اب در حد گوشت گوساله دارد و گوشت قرمز آن دارای مقدار زیادی پروتئین بوده که از نظر طعم شبیه گوشت پرندگان وحشی است.

گوشت بوقلمون برای پخته شدن باید دمای پخت آن به ۷۵ درجه برسد. پیشنهاد میکنیم برای اینکه غذای سالمتری داشته باشید بهتر است که قبل از پخت این پرنده پوست آن را جدا کرده و دور بیندازید.

مقدار کالری گوشت بوقلمون

در هر ۱۰۰ گرم از گوشت بوقلمون حدود ۳۰ درصد ویتامین B6 ، ۱۶ درصد آهن ، ۷ درصد منیزیم ، 103 میلی گرم سدیم و ۲۳۹ میلی گرم پتاسیم وجود دارد. علاوه بر این مواد انواع ویتامین ها و مواد معدنی مانند نیاسین ، کولین ، روی و سلنیوم در گوشت بوقلمون وجود دارد.

جدول خواص گوشت بوقلمون

۱۱۱ کیلوکالریانرژی
۱٫۲ میلی گرمروی
۴۹ میلی گرمسدیم
۲۹۳ میلی گرمپتاسیم
۲۰۶ میلی گرمفسفر
۲۸ میلی گرممنیزیم
۱٫۲ میلی گرمآهن
۱۰ میلی گرمکلسیم
صفرویتامین C
۸ میکرو گرمویتامین B-9
۰٫۶ میلی گرمویتامین B-6
۰٫۷ میلی گرمویتامین B-5
۶٫۶ میلی گرمویتامین B-3
۰٫‍۱ میلی گرمویتامین B-2
صفرویتامین B-1
۲۴٫۶ گرمپروتئین
۰٫۷ گرمچربی
صفرفیبر
صفرقند

سایر خصوصیات گوشت بوقلمون

۱- مبارزه با کم خونی

بدلیل وجود آهن در گوشت بوقلمون ، گوشت پرنده منبع بسیار خوبی برای رفع خطر کم خونی محسوب میشود.

 

۲- ضد افسردگی

اسید آمنیه تریپتوفان گوشت بوقلمون باعث فعالسازی سروتنوین در مغز میگردد. سرتونین باعث احساس نشط شده و بهترین ماده برای درمان افسردگی بشمار می رود.

 

۳- تقویت سیستم ایمنی بدن

بدلیل وجود آنتی اکسیدان های متنوع مانند B6 و B12 گوشت بوقلمون ، گشوت این پرنده منبع خوبی برای تقویت سیستم ایمنی بدن محسوب می شود.

 

۴- مقابله با بیماری MS و بیماری های قلبی و عروقی

بوقلمون دارای انواع ویتامین B مانند B1 ، B3 ، B6 ، B12 می باشد. این ویتامین ها برای پیشگیری از بیماری MS بسیار موثر است. همچنین به دلیل وجود میزان زیاد اًمگا3 در گوشت پرنده ، به بهبود جریان خون کمک میکند.

 

۵- گوشت بوقلمون و چاقی

گوشت بوقلمون برخلاف گوشت گوسفند و گاو از چربی اشباع کمتر برخوردار است. به این دلیل مصرف استاندارد گوشت این پرنده به تنظیم متابولیسم کمک میکند.