تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

خواص گوشت بلدرچین

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۰۴

گوشت بلدرچین بدلیل خواص خارق العاده خود در کمترین زمان ممکن توانست جای خود را در سفره ایرانی ها باز کند. البته سابقه پرورش این پرنده به چندین هزار سال قبل باز میگردد. اولین جاییکه این پرنده بصورت تخصصی در آن پرورش داده شد ژاپن بود. دلیل آن هم این است که اولین بار امپراطور آن کشور با خوردن گوشت آن از بیماری سل رهایی یافته بود. بعد از آن پرورش بلدرچی ندر سطح کلان مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفت. پرورش بلدرچین در ایران سابقه ای حدوداً 15 ساله دارد و اولین استان که شروع به پرورش این پرنده کرد یزد بود.

فهمیدن این نکته خالی از لطف نیست که در جهان بالغ بر 130 نژاد بلدرچین وجود دارد و اغلب این پرندگان در کشورهایی نظیر استرالیا ، آمریکای شمالی ، کانادا ، نپال و ... زندگی میکنند. در ایران بلدرچین های معمولی و ژاپنی مورد توجه بوده و پرورش داده میشود. در این مطلب سعی شده دا خصوصیات گوشت بلدرچین ژاپنی مورد بررسی قرار گیرد.

بلدرچین ها با توجه به تغذیه ای که در گله میشوند حدود 200 الی 300 گرم وزن داشته و قد آنها حدود 22 الی 25 سانتی متر می باشد. گوشت این پرنده بصورت بسته بندی شده وجود داشته و بصورت زنده نیز فروخته میشود. قیمت بلدرچین زنده در بازار حدود 25000 الی 30000 تومان بوده میتوان به راحتی آن را از پرنده فروشی ها تهیه کرد. این پرنده بدلیل جنب و جوش بسیار زیاد خود دارای گوشت بسیار لذیذی است.

گوشت بلدرچین

« گوشت بلدرچین »

خصوصیات گوشت بلدرچین

بی دلیل نیست که گوشت بلدرچین زبان زد است. گوشت این پرنده از خواص بیشماری برخوردار بوده و برخلاف مرغ که جثه ی بزرگ دارد ارزش غذایی گوشت بلدرچین نسبت به مرغ دو برابر می باشد. در هر 100 گرم از گوشت بلدرچین حدود چهار گرم چربی اشباع وجود دارد و میزان پروتئین موجود برابر با 25 گرم می باشد. سایر خصوصیات گوشت بلدرچین عبارتند از:

خواص گوشت بلدرچین

« خواص گوشت بلدرچین »

جدول ذکر شده این را نشان میدهد که گوشت بلدرچین سرشار از انواع ویتامین ها و آهن است. در ادامه شما را با خصوصیات بیشتر از آن آشنا خواهیم کرد.

خصوصیات گوشت بلدرچین

1- گوشت بلدرچین مانند گوشت سایر پرندگان برای کم خونی مناسب است. در صد گرم گوشت بلدرچین حدود 5 میلی گرم آهن وجود دارد. این در حالیست که در سایر طیور این میزان کمتر است.

2- با توجه به وجود کلسترول سرشار در گوشت این پرنده مصرف مداوم اصولی آن باعث از بین رفتن کلسترول بد خون میشود. توجه کنید که کلسترول در سایر طیور کمتر است.

3- در صد گرم گوشت بلدرچین 25 گرم پروتئین و آمینو اسید وجود دارد. با مصرف دو یا سه بلدرچین در هفته ، نیار بدن شما به پروتئین به میزان بالایی برطرف میشود. اگر ورزشکار هستید با مصرف مداوم بلدرچین بدن عضلانی خواهید داشت.

4- بدلیل وجود آنتی اکسیدان و سایر ویتامین ها در گوشت بلدرچین ، آن را دارویی برای مبارزه با سرطان مبدل کرده است.

5- بدلیل وجود فسفر و روی در گوشت این پرنده منبع بسیار مناسبی برای تامین مواد مغذی برای مغز می باشد. مصرف گوشت بلدرچین در کودکان موجب تقویت بهره هوشی شده و بر بزرگسالان موجب پیشگیری آلزایمر میگردد.

6- ویتامین B عامل مهمی برای تقویت سیستم ایمنی بدن میشود.