تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

خواص گوشت اردک

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۰۵

اردک از نمونه پرندگان مرغابی سانان می باشد و بدلیل اینکه این پرنده را هم در آب و هم در خشکی میتوان پرورش داد ، پرورش دهندگان زیادی داشته و به راحتی گوشت آن در دسترس است.

گوشت اردک در مقایسه با گوشت مرغ رنگ تیره تری داشته و انرژی بیشتری نیز دارد. بدلیل اینکه اردک بیشتر اوقات زمان خود را در آب سپری میکند پوست پرنده چربی زیادی را تشکیل میدهد. اگر میخواهید غذای خود را بدون چربی استفاده کنید میتوانید پوست اردک را از گوشت آن جدا کرده و آب پز نمایید.

گوشت اردک

« گوشت اردک »

خصوصیات گوشت اردک

در جدول زیر ویتامین ها ، پروتئین و سایر مواد معدنی و سایر خواص موجود در 100 گرم گوشت اردک ذکر شده است.

۳۳۷ کیلوکالری

کالری

 ۲۸ گرم

 چربی

۱۰ گرم

 کلسترول

صفر

 کربوهیدرات

 صفر

 شکر

 ۱۹ گرم

پروتئین

 ۴ درصد

 ویتامین A

 ۵ درصد

 ویتامین B-12

 ۱۰ درصد

 ویتامین B-6

 صفر

 ویتامین C

 صفر

  ویتامین D

 صفر

  ویتامین E

 ۵۹ میلی گرم

 سدیم

 ۲۰۴ میلی گرم

 پتاسیم

 ۱۵ درصد

 آهن

 ۴ درصد

 منیزیم

 ۲ درصد

 روی

خصوصیات گوشت اردک

۱- گوشت اردک بدلیل غنی بودن مواد معدنی مخصوصاً آهن و روی ، برای دفع کم خونی در بیماران بسیار مفید است.

۲- در گوشت اردک کلسترول مفید وجود دارد. با مصرف اصولی گوشت اردک در هفته ، کلسترول و چربی بد بدن از بین برده و موجب تضمین سلامت بدن میشود.

۳- گوشت اردک حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشد. به همین علت مصرف مداوم گوشت اردک سلول های فرسوده را از بین برده و با این روش از تولید سلولهای سرطانی جلوگیری میکند.

۴- ویتامین های B6 و B12 پوشت اردک به سیستم ایمنی و افزایش اشتها کمک میکند و بدنی پر انرژی را برای شما ایجاد میکند. کمبود ویتامین های معرفی شده موجب کم خونی ، ضعف در اعصاب ، ضعف در حافظه ، سردرد و... میشود.

۵- وجود انواع ویتامین ها و پروتئین ها در گوشت اردک باعث تامین انرژی روزانه شما شده و بدلیل دیر هضم بودن پروتئین ، شما مدت زمان بیشتری احساس سیری خواهید کرد

۶- ویتامین B5 گوشت اردک به افزایش سرعت هضم غذا کمک خواهد کرد. بنابرین اگر این ماده بصورت اصولی مصرف شود نیاز شما به ویتامین B5 برطرف شده و میزان جذب مواد غذایی در بدن شما بیشتر میشود.

۷- ویتامین B3 خاصیت ضد نفخ داشته و به رفع گاز معده کمک میکند.

۸- جگر اردک منبعی از ویتامین B2 است. وجود این ویتامین باعث تنظیم متابولیسم شده و بر فعالیت تیروئید تاثیر مثبت میگذارد. از علائم کمبود این ویتامین میتوان به ترک خوردن لب ها ، سوزش چشم ها اشاره کرد.

گوشت اردک پخته شده

« گوشت اردک پخته شده »

مصرف بی رویه گوشت اردک

  • گوشت اردک همانطور که مانند یک دارو برای سلامتی مهم است ، مصرف بیش از حد آن نیز باعث ایجاد انواع مشکلات کبدی ، گوارشی و کلیوی میگردد. گوشت اردک تنها در زمانی که به اندازه حد استاندارد استفاده شود سلامتی برای شما به ارمغان خواهد آورد. و استفاده بیش از حد یک چیز عوارضی نیز به همراه دارد. برخی از عوارض مصرف بی رویه گوشت اردک عبارتند از :
  • به دلیل وجود چربی های بسیار در گوشت اردک مصرف بی رویه آن باعث گرفته شدن رگ های خونی شده و مشکلات قلبی را در پی دارد.
  • به دلیل وجود کلسترول بالا در گوشت پرنده ، مصرف غیر استاندارد آن باعث افزایش کلسترول خون شده و چربی خون را افزایش میدهد.
  • مصرف بی رویه گوشت اردک بدلیل وجود چربی عوارضی مانند چاقی را به دنبال خواهد داشت. چاقی صرفاً خود به تنهایی منشاء بسیاری از بیماری ها می باشد.