تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش راه اندازی گلخانه خانگی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۸٫۰۴

صرف اوقات فراغت و ایجاد کار پرورش گل و گیاه ایده ای بسیار عالی برای سرگرمی و رفع خستگی می باشد. این کار علاوه بر پر کردن اوغات فراغت برای کسب درآمد نیز مفید است. اگر شما هم به پرورش گل و گیاهان تزئینی و یا کاشت انواع سبزیجات در منزل خود علاقه مند هستید ، خواندن این مقاله از سایت گروه صنعتی اسکندری را از دست ندهید. ما در این مطلب به شما راهنمای قدم به قدم ساخت گلخانه کوچک خانگی را آموزش خواهیم داد و شما قادر خواهید بود در محیط کوچکی از منزل خود به کشت گیاهان مورد علاقه خود بپردازید.

مهساز آکواریوم

« مهساز آکواریوم »

وسایل مورد نیاز برای ساخت گلخانه خانگی

اسکلت گلخانه : بدین منظور شما باید لوله های PVC نمره 20 در اختیار داشته باشید. ابتدا باید چارچوب مناسبی را برای ساخت گلخانه خود تعیین کنید ؛ برای ساخت اسکلت گلخانه میتوان از مواد مختلفی مانند اتصالات پی وی سی ، لوله های چوبی و یا فلزی استفاده کرد. مطمئناً سازه چوبی نسبت به سایر سازه ها از هزینه کمتری برخوردار خواهد بود ؛ اما اگر شما اسکلت گلخانه خود را از pvc طراحی کنید مقاومت بیشتری خواهد داشت.

برای ساخت یک گلخانه با طول 2 متر و عرض 50 سانتی متری شما به دو عدد شاخه pvc نیاز خواهید داشت. هر شاخه لوله سفید 6 متر می باشد. همچنین شما برای ساخت اسکلت گلخانه به 8 عدد سه راهی ، 12 عدد زانوی 45 درجه ، 4 عدد زانوی 90 درجه و یک عدد اتصال چهار راهی نیز نیاز خواهید داشت.

ساخت اسکلت گلخانه

برای ساخت یک گلخانه به طول 2 متر و عرض 50 سانتی متری شما به دو عدد شاخه لوله pvc نیاز خواهید داشت. هر شاخه لوله سفید 6 متر می باشد. همچنین شما برای ساخت اسکلت گلخانه به 8 عدد سه راهی، 12 عدد زانوی 45 درجه، 4 عدد زانوی 90 درجه و یک عدد اتصال چهار راهی نیز نیاز خواهید داشت.

پوشش گلخانه : برای پوشش دیواره و سقف گلخانه بهتر است که از پلاستیک UV استفاده کنید. این نوع نایلون گلخانه ضخامت مناسبی داشته و در مقابل سرما و گرما از دوام بیشتری برخوردار میباشد. این پلاستیک ها اشعه های مضر نور آفتاب را فیلتر نموده و از ورود آنها به داخل گلخانه جلوگیری میکند. به همین دلیل محصولات و گیاهانی که در داخل گلخانه شما کشت خواهند شد از آسیب اشعه های مضر در امان بوده و بازدهی رشد بسیار خوبی خواهند داشت.

مرحله اول : در وهله اول لوله های pvc و اتصالات آن را به هم وصل خواهیم کرد. برای انجام این کار به دو ابزار نیاز خواهید داشت: 1. دستگاه جوش لوله 2.لوله بر و قیچی مخصوص. این ابزارها را می توانید با هزینه اندک از فروشگاه های مربوطه کرایه کنید. طول لوله ها به فضای مد نظر شما بستگی دارد و با توجه به فضایی که در دسترس دارید باید برای ابعاد گلخانه خود لوله pvc تهیه کنید. ابعادی را که می خواهید ابتدا اندازه بگیرید و بر اساس آن لوله مورد نیاز خود را خرید کنید.

مهساز آکواریوم

« مهساز آکواریوم »

ادامه دارد...