تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

معرفی روش ها و متدهای گرمایش سالن قارچ خوراکی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۵٫۰۲

پرورش قارچ یکی از شغل هایی است که در صورت رعایت قوانین خود ، تولیدکننده را میتواند به سودهای بالایی برساند. قارچ را میتوان در مکان ها و زمان های مختلفی ، حتی در منزل نیز پرورش داد. بدین منظور تنها کافیست که مقدمات شروع به کار را فراهم نموده و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی را در سالن پرورشی خود محیا کنید. پس از این کار دما و رطوبت سالن خود را تنظیم کنید تا به رشد ایده آل قارچ های پرورشی خود دست یابید.

برای تولید گرما در سالن های کشت قارچ از سیستم های گرمایش متفاوتی استفاده میشود. بدین منظور دو عامل مهم سبب گرم شدن سالن قارچ میگردد. یکی از این عوامل انتقال گرما توسط دیواره ها و سقف است که عایق سازی شده اند و دیگری تولید گرما از طریق بستر رشد سایر قاچ ها است که با تنفس میسلیوم و افزایش و تولید CO2 موجب افزایش دما را فراهم خواهد نمود.

گرمایش سالن قارچ

« گرمایش سالن قارچ »

در فرآیند تولید قارچ ، تغییر سه پارامتر میتواند در خروجی تاثیر گذار باشد:

  • دمای بیرون از سالن پرورشی
  • دمای داخل سالن
  • دمای بستر رشد

توجه : بهتر است قبل از اینکه از سیستم های گرمایشی داخل سالن پرورش قارچ خود استفاده کنید از کارکرد و توان گرمایشی آنها اطمینان حاصل کنید. زیرا درصورتیکه گرماساز شما گرمای نامطلوب تولید کند ، بازدهی محصولات تولیدی کم شده و با افت مواجه خواهد شد. به این مورد نیز دقت کنید که دستگاه های بخارساز گرم برای سالن های  پرورش قارچ مناسبتر می باشند. زیراکه این نوع بخارسازها همراه تولید گرما برای قارچ ، رطوبت آنها را نیز تامین میکند.

گرمای مورد نیاز برای سالن قارچ

همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره کردیم قارچ جزو گیاهانی است که در فصل های مختلف قابل کشت و بهره برداری است. باید این نکته را مد نظر قرار داد که برای رشد قارچ دکمه ای ، بهتر است دمای سالن حدود ۲۳ الی ۲۵ درجه سانتیگراد در نظر گرفته شود و میزان دمای سالن هیچگاه نباید به درجاتی مانند -۱۰ یا +۳۰ برسد. درصورتیکه دمای سالن به رقم های کمتر و بیشتر از اعدار مذکور برسد باعث کاهش بهره وری خروجی خواهد شد.

همچنین بهترین دمای دو هفته اول رشد کمپوست قارچ ۲۵ درجه سانتیگراد می باشد که بهتر است در هنگام پوشاندن قارچ توسط خاک ، دمای مذکور به حدود ۳ الی ۴ درجه کاهش یابد تا مطابق با شرایط رشد بذرهای قرار گرفته در زیر خاک باشد.

توجه کنید که بعد از انجام فرآیند شوک دهی به قارچ ، به هیچ عنوان آن را با آب سرد اسپری نکنید ، زیرا مطمعناً قارچ پروشی با این کار از بین خواهد رفت. بهترین دما پس از پایان این مرحله ۱۸ یا ۱۹ درجه است.

مراحل پرورش قارچ دکمه ای

ریسه دوانی کمپوست » حدود ۲ هفته زمان میبرد و قارچ دکمه ای در دمای ۲۵ درجه رشد میکند «

ریسه دوانی خاک پوششی » میزان رطوبت بالای ۲۵% میرسد تا از خشکی قارچ جلوگیری بعمل آید «

هوادهی » دما و Co2 هوا را کاهش داده و شرایط محیطی ویژه ایبرای میسلیوم ها فراهم میکنیم تا وارد فارز تولید مثل و تولید اندام قارچ شوند «

مرحله باردهی » پس از گذشت مدت زمان یک هفته از زمان هوادهی وارد مرحله رشد میشنود و ایجاد اندام بارده در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد میگردند «

در سالن های پرورش قارچ ، رشد میسلیوم ، زمینه فراهم سازی تولید گرما را با آزاد شدن Co2 فراهم میکند.

در حالت کلی به شما توصیه میکنیم که تا حد امکان از استفاده هیترها و بخاری های گرمایشی در سالن پرورش قارچ جلوگیری کنید. زیرا این نوع گرماسازها نه تنها گرمای خشک و مضر به آنها منتقل میکنند ، بلکه با کاهش رطوبت سالن میزان اکسیژن محصولات را هم با اختلال مواجه کرده و با افزایش غلظت دی اکسید کربن ، موجبات بیماری تاج خروسی قارچ ها را نیز فراهم میکنند.

بهترین کار برای رفع این مشکل این است که از دستگاه های گرمایشی واحد مانند بویلر ها استفاده کنید. بویلر ها با تولید بخار گرم در سالن های کشت و پرورش قارچ علاوه بر کنترل دما و رطوبت کل سالن در ضدعفونی کردن خاک پوششی نیز تاثیر میگذارند.

عموما بسیاری از افراد فعال در حوزه کشت قارچ ، علاوه بر تهیه یک هیتر ، دستگاه رطوبت ساز و مه ساز نیز خریداری میکنند. این نوع دستگاه هادر صورت کمبود رطوبت میتوانند رطوبت مورد نیاز سالن را تامین کنند. البته استفاده از این نوع دستگاه ها به هیچ وجه در فصل های سرد سال توصیه نمیشود.

توجه کنید که برای سالن های کشت قارچ هیتر های دودکش دار باید استفاده شود تا بتواند آلاینده ها را به بیرون از سالن هدایت کند. اغلب هیتر هایی که بدون دودکش هستند طی واکنش های احتراق به میزان قابل توجه گازهای سمی به داخل سالن هدایت میکنند و از آنجا که قارچ یک گیاه حساس است ، با تنفس این گاز ها به سرعت از بین میروند.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم میزان دما و رطوبت در سالن های پرورش قارچ بسیار پر اهمیت می باشد. از این رو ، سالن ها باید به سنسورهای دقیق تری مجهز باشند تا شرایط رشد و عدم از بین رفتگی قارچ ها فراهم شود. اگر بتوانید سیستم های بخارساز خود را به این سنسورها مجهز کنید ، بصورت کاملا خودکار شاهد تنظیم دقیق و مطلوب دما و رطوبت در سالن های کشت قارچ خود خواهید شد. همچنین این دستگاه ها مانند یک دماسنج و رطوبت سنج دقیق ، شرایط رطوبتی و دمایی سالنتان را هر لحظه نشانتان خواهد داد.