تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش کشت و برداشت فلفل دلمه ای گلخانه ای

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۲۴

فلفل دلمه از مهمترین کشت های گلخانه های ایران می باشد. این محصول سطح کشت ۱۳۲ هزار تن داشته و روز به روز به پرورش دهندگان آن اضافه میشود. پرورش فلفل دلمه ای بصورت کشت گلخانه ای سوددهی بسیار بالا دارد ؛ چرا که این محصول علاوه بر مصارف داخلی به کشورهایی مانند روسیه ، ترکیه، عراق ، قطر و … صادر میشود. بدلیل اهمیت موضوع ما در این مطلب نحوه کشت فلفل دلمه ای را به شما آموزش میدهیم.

چکیده مقاله

ارتفاع بوته فلفل دلمه کوتاه بوده و میوه آن در چهار رنگ زرد ، نارنجی ، قرمز و سبز قابل پرورش است. برای اینکه شما بتوانید از این راه سود بیشتری بدست آورید پیشنهاد ما این است که نسبت به کشت هر چهار رنگ آن اقدام کنید. بدینصورت که گلخانه خود را به چهار قسمت تقسیم کنید و در هر قسمت یک نوع از آنها را کشت کنید.

دما و رطوبت پرورش فلفل دلمه ای

میزان دمای مورد نیاز برای پرورش این محصول حدود ۱۸ الی ۳۰ درجه بوده و در شب نیز ۱۶ الی ۱۸ درجه سانتیگراد می باشد. علاوه بر این در دوره رویش حدود ۲۲ درجه سانتیگراد و در دوره زایشی دمای زیر ۲۱ درجه برای آن مناسب می باشد. افزایش دمای گلخانه پرورش فلفل دلمه به رقم ۳۵ درجه و به بالا باعث ریزش گل ها شده و لکه های سوخته بر روی میوه ها ایجاد میکند. به همین علت دمای گلخانه فلفل نباید هیچ گاه بیش از ۳۰ درجه شود. دمای کمتر از ۱۵ درجه نیز باعث پوسیدگی ریشه ها میشود.

در فصول سرد سال برای تامین گرمایش سالن پرورش فلفل گلخانه از هیترهای گازی و گازوئیلی استفاده میشود. برای مشاهده این هیتر ها میتوانید به بخش هیتر و گرماساز مراجعه کنید. در فصول گرم نیز برای خنکسازی دمای گلخانه از انواع سیستم های سرمایشی مانند پد گلخانه و فن استفاده میشود.

در مورد رطوبت نیز رطوبت مناسب کشت فلفل دلمه ای حدود ۷۷ درصد می باشد و ضروریست که این مقدار رطوبت به کمک رطوبت ساز های گلخانه کنترل شود. در صورت کاهش و یا افزایش رطوبت گلخانه دچار مشکلاتی مانند افزایش بیماریهای قارچی و ریزش گل ها میشود. غلظت دی اکسید کربن گلخانه نیز بهتر است بین ۱٫۰۰۰ الی ۱٫۵۰۰ پی پی ام باشد.

کشت فلفل دلمه ای

« کشت فلفل دلمه ای »

مدت زمان رشد فلفل دلمه ای

فلفل دلمه رشد آهسته ای دارد اما میوه بیشتری تولید میکند.کل دوره پرورشی این محصول حدود ۸ ماه می باشد.

روش های کشت فلفل دلمه ای

دو روش برای فلفل دلمه ای وجود دارد بنام های کشت مستقیم و کشت نشایی

کشت مستقیم فلفل دلمه ای

در این روش ابتدا بستر گلخانه آماده میشود‌ ؛ بدین منظور از کودهای پوششی و حیوانی استفاده میشود ؛ پس از آماده کردن بستر بذر فلفل را بصورت ردیف بر روی بستر می کارند. فاصله هر ردیف باید حدود ۷۰ الی ۷۵ سانتیمتر و فاصله بوته ها حدود ۴۰ الی ۴۵ سانتیمتر می باشد. جهت جوانه زنی بذر نیز باید دمای گلخانه روی ۲۰ تا ۲۵ درجه تنظیم شود.

کشت نشایی فلفل دلمه ای

بدلیل اینکه سرعت رشد فلفل دلمه آهسته است و همچین اینکه جوانه سبزی به دمای پایین خاک حساس است پرورش نشاء به روش کشت مستقیم ترجیح داده میشود. برای کشت به روش نشایی ابتدا این سبزی را در خزانه و در میان پیت ماس می کارند. عمق کشت بذرها باید ۲ سانتیمتر باشد. پس از گذشت حدود ‍۱۰ روز بذرها جوانه زده و سبز میشوند. بعد از گذر از مراحل جوانه زنی نشای حاصل را به محل اصلی کشت منتقل میدهند. هنگامی که نشاء به اندازه ۱۲ تا ۱۸ سانتیمتر رشد کرد میتوان آن را به زمین اصلی گلخانه انتقال داد.

فلفل دلمه ای قرمز

« فلفل دلمه ای قرمز »

روش آبیاری فلفل دلمه ای

فلفل دلمه آب بسیار زیادی مصرف میکند. به همین علت برای آبیاری این محصول از روش هایی مانند آبیاری قطره ای و یا فشاری استفاده میکنند. آبیاری این گیاه معمولاْ بصورت یک روز در میان انجام می پذیرد.

روش هرس کردن بوته ها

یکی دیگر از خصوصیات بوته این گیاه رشد مستمر آن می باشد. کشاورز در جهت افزایش بهره وری و تولید برای تعادل گیاه باید در زمان های بخصوص شاخ و برگ های اضافه این گیاه را هرس کند. روش هرس کردن بوته فلفل دلمه ای حذف دو ساقه فرعی و زدن کلیه شاخه های ثانویه می باشد. با هرس کردن بوته ها ، بیماری ها و افات نیز کاهش یافته و جریان هوای بین بوته ها بیشتر خواهد شد.

زمان و میزان برداشت فلفل دلمه ای

معمولاً از زمان گلدهی تا به بار نستن فلفل دلمه حدود ۵ ماه به طول می انجامد. همچنین از زمان کشت نشاء تا زمان برداشت ۷ تا ۱۰ هفته زمان نیاز است. همچنین در شرایط نرمال از هر متر مربع ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم فلفل دلمه میتوان برداشت کرد. هنگامی که بیش از ۸۵٪ رنگ میوه کامل شده باشد میتوان آن را برداشت کرد. برای برداشت فلفل باید از چاقوی تیز استفاده شود. فلفل هایی که درشت تر هستند مشتری پسندبوده و باید بر اساس طول و اندازه آنها را در بسته بندی های مشخص آماده کرد.