تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

بررسی نحوه کالیبراسیون سنسور دستگاه جوجه کشی

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۰۵

در حال حاضر کالیبراسیون سنسور دستگاه جوجه کشی از اهمیت بالایی برخوردار است.  سنسورهای به کار برده شده  درون  دستگاه جوجه کشی  به منظور کنترل دما و رطوبت،باید عملکرد با دقت بالا و بدون ایرادی داشته باشند. اگر چنانچه میزان دماو رطوبت ارسال شده به دستگاه صحیح نباشند، کارکرد جوجه کشی در آن دستگاه به احتمال زیاد صفر خواهد بود. دانستن این نکته خالی از لطف نیست که پروسه ی جوجه کشی  به دما و رطوبت بستگی دارد. یکی از راه های موثر این است که در اکثر مواقع یک عدد دما سنج جیوه ای در دستگاه های جوجه کشی جاگذاری شود. با در نظر گرفتن مدل ساخت دستگاه های جوجه کشی،میتوان فهمید که تنظیمات منحصر به فردی هم برای نحوه کالیبراسیون سنسور ها وجود دارد.در ادامه ی مطلب به بررسی راه های مختلف کالیبرکردن انواع گوناگون  دستگاه های جوجه کشی خواهیم پرداخت.

کالیبراسیون سنسور دستگاه جوجه کشی

« کالیبراسیون سنسور دستگاه جوجه کشی »

وسایل مورد نیاز برای کالیبره

امروزه بسیاری از وسایل هایی که توسط مردم به منظور اندازه گرفتن در زندگی روزمره مورد استفاده  میگیرند مانند دماسنج، ترازو، رطوبت سنج و ... به کالیبراسیون محتاج هستند. جهت کالیبراسیون چنین ابزارهایی،کارکردشان با مرجع مورد اطمینان آزمایش و مورد بررسی قرار میگیرد. درباره ی سنسورهای دستگاه جوجه کشی،که فرقی نمیکند مدل ان آنالوگی یا دیجیتالی باشد،میشود  دماسنج های تستو یا کیمو به کار برد. با توجه به وضعیت کنونی قیمت ها،  خرید چنین دماسنج هایی مقرون به صرفه نبوده و بسیاری از مصرف کنندگان، قادر به خریدشان نخواهند بود.برای کمتر کردن هزینه ها توصیه میشود که دماسنج جیوه ای (به رنگ نقره ای) را به کاربرد.استفاده از دماسنج های جیوه ای به این شکل هستند که برای نشان دادن دما باید سی دقیقه در مکان مورد استفاده شده بمانند و در یک یا چند لحظه دما را نشان نخواهند داد.نوع دیگری از دماسنج های موجود که اصلا برای اندازه گیری در حیطه ی دستگاه های جوجه کشی توصیه نمیشوند، دماسنج های قرمز یا الکل دار هستند که دقت کافی و لازم را دارا نیستند.

مواقعی که لازم هست دستگاه جوجه کشی کالیبره شود

امروزه و باتکنولوژی های جدیدی که در ساخت به کار میروند، همه ی سازندگان دستگاه های جوجه کشی سنسور های دستگاه ها را با توجه به سیستم دستگاه هایشان کالیبر و تنظیمات لازم را انجام میدهند. خب در چنین مواقعی دستگاه های تازه خریداری شده دیگر نیازی ندارند که کالیبر شوند، زیرا در هنگام ساختشان این کار صورت گرفته شده است.اما در شرایطی که بازده دستگاه ها پس از مدتی، بسیار  نزول پیدا کنند، لازم هست که کارشناسان مربوطه سنسورهای دستگاه را چک کند. این به دلیل حساس بودن تخم های نطفه دار داخل دستگاه ها میباشد که بسیار حساس به تغییر دما هستند و درصورت افزایش یا کاهش دما و رطوبت داخل دستگاه، تخم های نطفه دار از بین خواهند رفت.

درصورت بروز کاهش بازدهی در دستگاه ها حتی با وجود پیروی از تمامی اصول،احتمال آن زیاد است که سنسور ها عملکرد مناسب از خود نشان نمیدهند و از کالیبره به طور کامل خارج شده اند.

باتوجه به مدل های دستگاه جوجه کشی ، زمان مورد نیاز برای خارج شدن سنسور از حالت کالیبره می تواند متفاوت باشد. بعضی از سنسور ها لازم است که حداقل  در مدت زمان کمتر از شش ماه یک بار مورد بررسی قرار بگیرند . به عنوان مثال سنسورهای انالوگ مانند IM35,NTC  و ... هستند. نوع دیگری از سنسور ها که از تکنولوزی پیشرفته تری برخوردار اند، سنسورهای SHT هستند که به ندرت به کالیبراسیون مجدد نیاز پیدا می کنند. زیرا این سنسور ها از پایداری بسیاربالایی بهره میبرند.گاهاً نیز متخصصین گوش زد می کنند که سنسورهای SHT3 نیز برای اطمینان مورد تست و بررسی قرار بگیرند.

کالیبره کردن سنسور ماشین جوجه کشی

« کالیبره کردن سنسور ماشین جوجه کشی »

مراحل کالیبراسیون سنسور دستگاه جوجه کشی

متخصصین توصیه میکنند که کالیبراسیون سنسور دستگاه جوجه کشی به صورت اصلی صورت بگیرند. چنانچه پروسه ی کالیبره کردن دستگاه با یک بار اندازه گیری رطوبت و دما توسط دمانج های غیر هوشمند انجام شود، در مراحل بعد دیده شده است که بازدهی دستگاه مورد نظر افت می کند. بهتر است که خطای سنسور بادقت اندازه گیری شود و اندازه ی آن به طور صحیح در برد دستگاه جوجه کشی ثبت گردد. در غیر این صورت احتمال این وجود دارد که نه تنها سنسور مورد نظر کالیبره نشود، بلکه میزان خطا و ایراد آن از حالت قبلی نیز خواهد بود .

در ابتدا، یکی از ضرورت های مربوط به دستگاه جوجه کشی،که در مکانی با آب و هوای متناسب با دستگاه نصب شود. رطوبت ودمای اتاق نیاز هست که مناسب دستگاه  باشد، به صورتی که در مورد دما گفته شده که دمای 22 تا 25 درجه مناسب خواهد بود و رطوبت نیز باید مابین 40 تا 50 درصد تنظیم شود. تغییر دمای زیاد محیط نیز قابل قبول نخواهد بود. متخصصین تاکید کرده اند که تا پایان پروسه ی کالیبراسیون، دما و رطوبت مکان جوجه کشی باید تغیییر نکند وثابت بماند. بسته بودن در و پنجره های اتاق به یکنواخت ماندن دما در مکان مورد نظر کمک شایانی خواهد کرد.

ابتدا باید دستگاه روشن و دما و رطوبت آن بررسی شود. بهتر است که دستگاه چهار ساعت در این حالت روشن بماند.

توصیه شده است که کالیبراسیون دستگاه در حالت خالی انجام بگیرد. این بدین منظور است که تخم نطفه دار درون دستگاه نباشد. برای اینکه هوا درون دستگاه راکد نماند اهمیت بالایی نیز دارد که همه ی دریچه های دستگاه باز باشند.

برای اینکه بتوان  از دما سنج هایی نظیر دما سنج جیوه ای یا دما سنج تستو درون دستگاه استفاده کرد ، بسیار حائز اهمیت است که از شروع به کار دستگاه چهار ساعت گذشته باشد. محل قرار گیری ای دما سنج ها هم طبق توصیه ی کارشناسان، نزدیک به سنسور و یا هم طبقه ی وسط میباشد. دربعضی از دستگاه های بزرگ لازم است که از چندین سنسور در طبقات مختلف بهره گیری شود.

جهت جلوگیری از تخلیه ی دما و رطوبت درون دستگاه و نوسان آن نباید در طی مدت زمان کالیبراسیون، درب دستگاه مورد نظر باز و بسته شود. در چنین شرایطی به  نتیجه ی دلخواه نخوهید رسید .

جهت راحتی کار و استفاده ی بهتر از تکنولوژی، تولید کنندگان دستگاه های جوجه کشی سعی میکند از از دماسنج های پیشرفته و دیجیتالی در ساخت دستگاه های خود استفاده کنند، در چنین شرایطی امکان این وجود خواهد داشت که  اعداد مورد نظر توسط برنامه هایی بر روی گوشی موبال قابل رویت باشند.

در استفاده از دما سنج جیوه ای باید دقت داشت که مخزن آن توسط دست لمس نشود زیرا گرمای دست باعث تغییر سطح جیوه ی داخل لوله میشود. نکته ی دیگری در مورد استفاده دماسنج های جیوه ای این است که باید عدد نمایش داده شده توسط این نوع از دما سنج ها بالافصله ثبت شوند.

جهت انجام صحیح کالیبراسیون ضروریست که دمای درون دستگاه چند بار بررسی، انداره گیری و ثبت شود. ثبت دمای دستگاه نیز باید حداقل  پنج بار و در بازه های زمانی یک ساعته صورت بگیرد. این بدان معنا است که در پنج باری که دما توسط دماسنج نمایان و توسط دستگاه نشان داده میشود باید هر پنج بار روی کاغذ ثبت شوند. همانطور که در بالا اشاره کردیم، فاصله ی زمانی بین اندازه گیری ها باید یک ساعت باشد.

در پایان میتوانید با استفاده از داده هایی که به دست اورده اید خطای دستگاه را اندازه گیری کنید. در مرحله ی بعد از جمع اوری داده ها، ضروریست که  میانگین دمای دما سنج و میانگین دمای کنترلر دستگاه بررسی شوند. بدین منظوراعدادی که ثبت کرده ایم راباهم جمع  و سپس تقسیم بر تعداد آن ها میکنیم.

کالیبراسیون دستگاه جوجه کشی

« کالیبراسیون دستگاه جوجه کشی »

برای مثال

برای درک بیشتر به مثال های زیر توجه کافی را داشته باشید.

تصور کنید اعداد زیر در طی پنج مرحله توسط دماسنج تستو نمایش داده شده اند:

38.3-37.9-38-38.438-38.2

میانگین این اعداد عدد 38.1 است.

واعداد زیر توسط کنتلر دستگاه رویت شده اند:

37.7-37.6-38-37.5-37.8

در چنین شرایطی میانگین اعدادی که توسط کنترلر نمایش داده میشوند عدد 37.7 است.

ضریب کالیبراسیون 38.1-37.7=0.4 درجه میباشد.

در دستگاه های مختلف جوجه کشی، هر یک از برد ها برای کالیبراسیون سنسور تنظیمات منحصر به فرد خود را دارند.لازم است که باتوجه به تنظیمات برد رد دستگاه مورد نظر، خطایی که طی عملیات بالا به دست امد را  به دستگاه وارد کنید. اگر فکر کردید که کالیبراسیون دستگاه از توانایی شما خارج است و این امکان وجود دارد که تنظیمات دستگاه مربوطه به هم بخورد ، میتوانید جهت  دریافت راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر  با واحد های پشتیبانی و خدمات تماس حاصل فرمایید.