تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

کاربردهای یخ خرد کن در صنایع مختلف

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۲۳

دستگاه یخ خرد کن یکی از وسیله های پرکاربرد برای خرد کردن و تکه تکه کردن یخ قالبی می باشد. با توجه به اینکه یخ قالبی در سایز های بزرگ برای مصارف گوناگون تولید میشوند قبل از استفاده باید آنها را خرد کرد. معمولا یخ های قالبی یک متر بوده و ضخامت آنها نیز بیش از ۲۰ سانتی متر میباشد. همچنین وزن یخ قالبی ممکن است بیشتر از 25 کیلو گرم باشد. یخ خرد شده و پودر شده بیشتر برای مصارف گوناگون مانند نگهداری گوشت و ماهی در دمای زیر صفر ، بچینگ بتن و... استفاده میشود.

کاربردهای یخ خرد کن

« کاربردهای یخ خرد کن »

دستگاه یخ خردکن صنعتی

یخ خردکن ها معمولاً با بدنه ای از جنس گالوانیزه یا استیل ساخته میشوند. این دستگاه ها اغلب دارای تیغه هایی برای خرد کردن یخ قالبی و دینام برقی می باشند. موتور نصب شده روی دستگاه نیروی مکانیکی مورد نیاز برای چرخش تیغه گردان را فراهم میکند تا بتواند یخ های قالبی تولید شده را به یخ های خرد شده و پودری شکل تبدیل کند. یخ خرد کن های صنعتی دارای دو دریچه در بخش رویی و ریزین میباشند که از دریچه بالا یخ قالبی وارد دستگاه شده و از بخش زیرین یخ پودر شده در دستگاه خارج میشود.

بچینگ بتن

در بخش عمران و ساختمان سازی با کمک دستگاه پچینگ پلانت بتن تولید میشود. در زمان تولید بتن بدلیل استفاده از مواد شیمیایی گرما نیز تولید شده که این گرما میتواند باعث کاهش کیفیت بتن تولیدی گردد.به همین علت در زمان تولید بتن به داخل مخزن یخ خرد شده نیز اضافه میکنند ؛ زیرا هر چقدر یخ ریزتر و به شکل پودری باشد، سرعت و کیفیت خنک سازی آن نیز افزایش پیدا میکند. بنابراین دستگاه یخ خرد کن یکی از وسیله های پر کاربرد در صنعت سیمان سازی می باشد.

بَچینگ بتن

« بَچینگ بتن »

کشتارگاه های گوشت دام و طیور

در زمان ذبح دام و یا طیور ، دمای لاشه گرم می باشد. گرم بودن لاشه دام باعث میشود تا آن با گذشت مدت بسیار کوتاه فاسد شده و غیرقابل استفاده شود. برای رفع مشکل فساد باید لاشه دام را در مکان خنک نگهداری کرد. یکی از راه های نگهداری لاشه ها استفاده از یخ پودرشده است. بنابرین استفاده از دستگاه یخ پودر کن در سالن های کشتار الزامی به نظر میرسد.

کشتارگاه طیور

« کشتارگاه طیور »

صنعت شیلات و فروشگاه های محصولات دریایی

ماهی و میگو های صید شده نیز مانند گوشت دام باید در دمای زیر صفر نگهداری شوند. در غیر اینصورت در اولین زمان فاسد شده و غیر قابل مصرف میشوند. به همین علت در صنعت شیلات و آبزیان از یخ خرد شده و پودر شده استفاده های زیادی میشود. یخ پودری بدلیل جذب سریع گرما کاربرد وسیعی در صنعت آبزیان دارد. به همین دلیل بسیاری از ماهی فروشان از دستگاه یخ خرد کن برای رفع محدودیت های موجود استفاده میکنند.

نگهداری ماهی و آبزیان دریایی

« نگهداری ماهی و آبزیان دریایی »

کارخانجات تولید محصولات پروتئینی

از یخ خرد شده برای نگهداری انواع محصولات پروتئینی مانند سوسیس و کالباس نیز استفاده میشود. زیرا یخ پودری میتواند به سرعت دمای فراورده های پروتئینی را کاهش دهد و از فاسد شدن آنها جلوگیری کند.

نگهداری فراورده های پروتئینی

« نگهداری فراورده های پروتئینی »

کارخانجات تولید محصولات پروتئینی

از یخ خرد شده برای نگهداری انواع محصولات پروتئینی مانند سوسیس و کالباس نیز استفاده میشود. زیرا یخ پودری میتواند به سرعت دمای فراورده های پروتئینی را کاهش دهد و از فاسد شدن آنها جلوگیری کند.