تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

مجموعه کاربردهای شگفت انگیز یخ حبه ای

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۲۹

یخ در طبیعت و برای انسان غیر از خنک سازی کاربردهای فراوان دیگری نیز دارد. در این مطلب میخوایم شما را خواص و خصوصیات یخ حبه ای آشنا کنیم و با مطالعه این مطلب اطلاعات کاملی به معلوماتتان اضافه خواهد شد.

استفاده های غذایی

جلوگیری از فاسد شدن رب : شما میتوانید رُب دلمه شده را از خطر فساد حفظ کنید ؛ بدین صورت که زمانیکه رب شروع به دلمه شدن کرد یک حبه یخ را در رب دلمه شده بیندازید و آن را بهم بزنید.

گرم کردن برنچ : زمانیکه برنج زمان زیادی بماند خشک میشود. شما برای رفع مشکل میتواند روی برنج چند حبه یخ گذاشته و آن را گرم کنید.

بدون مشکل و نگرانی یخ در اختیار مهمان هیتان قرار دهید : هنگامی که جشن گرفته شده، یخ های حبه ای را همراه با یک قاشق مخصوص در داخل یک کاسه بزرگ قرار دهید. دیگر لازم نیست به دردسر افتاده و یخ های بزرگ را برای مصرف خورد کنید.

بهبود بخشیدن سس سالاد : درصورتیکه میخواهید سس سالاد خود را نرم کنید به کمک یخ حبه ای میتوانید این کار را انجام دهید ؛ بدین صورت که آن را در یک ظرف ریخته و روی آن خش حبه ای قرار داده و درپوش قرار دهید. سپس آن را خوب تکان دهید و در نهایت آن را استفاده کنید.

کاربرد یخ در استفاده های غذایی

« کاربرد یخ در استفاده های غذایی »

آرایش و زیبایی

درد برداشتن ابروهای خود را کم کنید : بعد از برداشتن ابرو ها درد حس میشود. شما میتوانید بعد از انجام این کار یک حبه یخ حبه ای را روی آنها بمالید تا درد را تسکین دهد.

چروک لباس ها را برطرف کنید : اگر لباس های شما چروک شده و بمدت زیادی آنطور مانده است ، چند حبه یخ را درون پارچه ای تمیز قرار دهید و پارچه را بپیچید ؛ سپس پارچه را روی قسمت های چروک شده بمالید و پس از آن اتو بزنید.

جلوگیری از بستن لکه : پس از ریخته شدن ماده ای بر روی لباس هایعتان سریع بر روی آنها یخ حبه ای بمالید. یخ حبه ای بطور معجزه آسایی لکه ها را برطرف کرده و مانع پخش شدن آنها میشود.

ماسک چشم : یک حبه یخ را درون حوله قرار گذاشته و حوله را بپیچید ؛ سپس آن را برای چند دقیقه روی چشم های باد کرده خود بگذارید.

کاربرد یخ در موارد آرایشی و بهداشتی

« کاربرد یخ در موارد آرایشی و بهداشتی »

کاربرد یخ در پاک کننده گی لوازم

از گودی های قالی راحت شوید : بدین منظور باید یک حبه یخ را روی بخش های گود افتاده قالی قرار دهید ، سپس بعد از آنکه ذوب شدند با چرتکه آن بخش ها را بمالید. پس از انجام این کار فرش های شما مانند روز اول خواهد شد.

قهوه جوش خود را تمیز کنید : با استفاده از نمک و یخ میتوان قهوه جوش را مثل روز اول تمیز کرد.

شوتینگ سطل زباله خود را تعمیر کنید : اگر شوتینگ سطل زباله شما کار نمیکند میتوانید چند حبه یخ را داخل آن قرار داده و اجازه دهید تا پایین بروند. با این حرکت حبه یخ ها گیریس و رسوب ها را از بین خواهند برد.

کاربرد یخ در پاک کنندگی لوازم

« کاربرد یخ در پاک کنندگی لوازم »

سایر کاربردهای یخ حبه ای

ایجاد کولر از پنکه : لازم نیست هزینه های سنگین برای تهیه کولر قوی متحمل شوید. شما می توانید یک کاسه پُر حبه یخ را در مقابل پنکه قرار دهید. جداً مثل کولر خنک می کند

آبیاری گیاهان : اگر برای مدت طولانی از شهر خارج می شوید یا گیاهی دارید که آویزان کرده اید و اکنون قابلیت دست رسی به آن را ندارید ، با قرار دادن چند حبه یخ می توانید تشنگی آنها را رفع کنید. حبه یخ ها بتدریج ذوب می شوند این عمل به خاک زمان می دهد تا آب را کامل جذب کند.