تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش پرورش قناری و جوجه کشی قناری

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۱۱

پرورش قناری از دیرباز تا کنون مورد علاقه کثیری از مردم دنیا بوده است. بسیاری از مردم بدلیل صدای زیبای قناری این پرنده را بعنوان پرنده خانگی نگهداری میکنند. مهم بودن بحث اصول نگهداری و پرورش و جوجه کشی قناری باعث شده تا کتب و متون بسیاری در مرود این پرنده نگارش شود. در این مقاله ما به شما آموزش پرورش قناری و جوجه قناری را آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

قناری در قفس

« قناری در قفس »

نکات پرورش قناری

پس از خرید قناری موارد زیر را جهت پرورش این پرنده زیبا در نظر بگیرید :

الف | تغذیه : غذای اصلی این پرنده تخم کتان است.دانه های دیگر نیز همانند خرفه ، تخم کاهو ، ارزن ، شاهدانه ، تخم شلغم ، ترب و بلغور جو نیز جهت جیره غدایی قناری ها مورد استفاده قرار میگیرند . لطفا به این نکته توجه فرمایید هر دانه خواص خود را دارد برای مثال تخم کاهو و خرفه طبع خنک و دانه هایی مثل ارزن و ..طبع گرم دارند. دادن میوه و سبزیجات تازه در جیره غذایی این پرنده نقش به سزایی دارند.تغذیه با گشنیز ، هویج ، ترب ، کاهو ، جعفری ، و ...

 

ب | مکان نگهداری : قناری ها نباید در معرض مستقیم باد باشند ولی در عین حال باید به هوای مکان قناری توجه ویژه ای شود. مکان آرام برای قناری ها نیز برای نگهداری قناری ها توصیه میشود. همچنین توصیه میشود در زمان های مختلف برای قناری ها موسیقی آرامی نیز پخش گردد.

 

ج | نور دهی : توجه به فرآیند نوردهی برای پرورش قناری بسیار مهم است. باید به این نکته توجه داشته باشید که بیشترین طول روز حدود 15 ساعت در تیرماه است و این میزان در زمستان به کمترین حد خود ( حدود 10 ساعت ) میرسد. به همین دلیل از تیرماه تا اواسط آبان باید اقدام به کاهش نوردهی محل نگهداری این پرنده شود و از اولیل دی ماه باید دوباره اقدام به افزایش نوردهی آن محل گردد.

 

د | نظافت و بهداشت : اهمیت این موضوع بسیار مهم است. شما باید هر هفته یکبار قفس قناری را تمیز کرده و هر ماه یکبار همراه با نظافت قفس ، میله های قفس و نشیمن های پرنده را بردارید و درز های آن را خوب بشویید. چون این درز ها منبع تجمع میکروب ها می باشند.

تخم نطفه دار قناری

« تخم نطفه دار قناری »

جوجه کشی قناری

دوستان زیادی از ما سوالاتی در مورد چگونگی جوجه کشی و طریقه جوجه کشی از قناری میپرسند. بهترین زمان مناسب و فصل جوجه کشی از قناری اواخر پاییر تا اواخر بهار میباشد و میتوان از شیوه های صنعتی و سنتی اقدام که جوجه کشی از این پرنده نمود. یکی از این روش ها جفت زدن قناری نر و ماده می باشد که در این روش با جفت زدن قناری نر و ماده جوجه قناری بطور طبیعی متولد میشود . دومین روش استفاده از دستگاه مختص به این کار است ، شرایط جوجه کشی از قناری بصورت صنعتی ، آسانتر از روش سنتی بوده و به راحتی میتوان از این پرنده جوجه کشی نمود.

برای مشاهده انواع دستگاه جوجه کشی روی نوشته کلیک کنید.