تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

معرفی نژادهای اصلی مرغ

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۱۹

مرغ ها دارای نژادهای مختلفی در سرتاسر جهان بوده و هرکدام از آنها دارای ویژگی های ظاهری متفاوتی هستند. بعنوان نمونه مرغان سیلکی دارای پرهایی بسیار نرم بوده و ابریشمی مانند هستند. یا بعنوان مثال دوم میتوان به مرغ کوشین اشاره کرد که دارای هیکل کوچک بوده که و بسیار نزدیک به بلدرچین ها است. در این مطلب میخواهیم شما را با انواع نژادهاس مختلف مرغ آشنا کنیم که شاید برایتان جالب باشد.

مرغ لگهورن سفید

« مرغ لگهورن سفید »

مرغ تاج ساده یا لگهورن سفید

پرهای بدن این مرغ به رنگ سفید بوده و تاج و ریش قرمزرنگ دارد. با توجه به اینکه مرغ لگهورن از میزان تخمگذاری بیشتری برخوردار است مورد توجه مرغداران قرار گرفته و این افراد آن را برای تولید و فروش گوشت و تخم پرورش میدهند. این پرنده تحمل زیادی در مقابل شرایط آب و هوایی دارد و به همین دلیل در اکثر کشورها پرورش داده میشود. مقاومت بدنی این نژاد نیز در مقابل بیماری ها بسیار بالا می باشد. لگهورن سفید در سال حدود 280 تخم میگذارد.

مرغ رد آیلند

« مرغ رد آیلند »

مرغ رد آیلند

مرغ رد آیلند نیز از تخم گذاری بالا برخوردار می باشد. این پرنده پرهای قهوه ای رنگ داشته و تو پر می باشد. این مرغ نیز برای پرورش محلی و صنعتی بسیار مناسب بوده و در بیشتر کشورهای اروپایی و آسیایی پرورش داده میشوند. مرغ نژاد رد آیلندریشی کوتاه دارد و در مقابل خروس این نژاد تاج و ریش بلندی دارد.

مرغ نیوهمشایر

« مرغ نیوهمشایر »

مرغ نیوهمشایر

مرغ نیوهمشایر پرهای قهوه ای روشن و بلوطی دارد و بدلیل اینکه سرعت رشد و میزان تخمگذاری بالا دارد مورد توجه مرغداران ایران قرار گرفته است. تخم های این پرنده به رنگ قهوه ای روشن می باشد و پرنده در حدود 6 ماه به دوره بلوغ خود میرسد. در این هنگام مرغ نیوهمشایر وزنی بالغ بر 3 کیلوگرم خواهد داشت. نژاد نر این پرنده در زمان بالغ شدن حدود 5 کیلوگرم وزن داشته و نسبت به سایط طیور گوشت لذیذتری دارد.

مرغ کورنیش

« مرغ کورنیش »

مرغ کورنیش

این نژاد از مرغ از تاج و پا و ریش و نوک کوتاه برخوردار می باشد. پرهای این پرنده نیز از رنگهای زرد ، مشکی ، زرد روشن و قهوه ای تشکیل شده است. مرغ کورنیش متعلق به منطقه گینه بوده و در سایر کشور ها به صورت محدود پیدا میشود. وزن پرنده سنگین بوده و دارای جثه بزرگ می باشد.

مرغ سوسکس

« مرغ سوسکس »

مرغ سوسکس

مرغ سوسکس « یا ساسکس » وزن بالایی دارد و بعنوان مرغ گوشتی پرورش داده میشود. کل بدن این نژاد از پرهای سفیدرنگ شکل گرفته و تنها در قسمت سر و گردن ترکیبی از پرهای سیاه و سفید وجود دارد. مرغ سوسکس برخلاف رنگ خود تخم های قهوه ای رنگ تولید میکند.

مرغ پلیموت راک

« مرغ پلیموت راک »

مرغ پلیموت راک

مرغ نژاد پلیموت راک دارای پرهایی سیاه و سفید رنگ بوده و نژاد دوم آن یعنی پلیموت راک سفید دارای پرهای سفیدرنگ است. این پرنده از پوست زرد رنگ برخوردار بوده و تاج و ریش کوتاهی دارد. مرغ پلیموت راک در بسیاری از مرغداری های سراسر جهان بعلت گوشت با کیفیت خود پرورش داده میشود.