تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

معرفی انواع نژادهای اردک

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۲۸

اردک از جمله پرندگان آب دوست است که نسبت به سایر پرندگان آبی مانند غاز جثه کوچکتری  دارد. این پرنده که به آن مرغابی نیز میگویند دارای نواع نژادهای مختلف است که میتوان نژادهای مسکویی ، پکین ،  آیلسبری نام برد. در این مطب تلاش میکنم که شما را با انواع نژادهای اصلی اردک آشنا کنیم.

انواع نژادهای اردک
« انواع نژادهای اردک »

اردک مسکویی

اولین اردک مسکویی در برزیل کشف و ثبت شده است. این پرنده در دهه 1960 میلادی در اروپا اهلی شده و به همین دلیل اردک مسکویی در کشورهای اروپایی با نام های متفاوت نیز شناخته میشود.

این پرنده دارای وزنی در حدود 4.5 الی 5.5 کیلوگرم داشته و گوشت آن نسبت به سایر نژادهای اردک چربی کمتری دارد. دوره جوجه کشی اردک مسکویی حدود 35 روز است. این درحالیست که طول مدت جوجه کشی سایر نژادهای اردک دود 28 روز می باشد.

سر اردک مسکویی بزرگتر از بدن آن است و در صورت آن یک هاله قرمز رنگ وجود دارد. این پرنده مچ پای ضخیم داشته و رنگ بال های آن متنوع است. نوع سفید رنگ اردک مسکویی برای پرورش مناسب تر می باشد.

اردک مسکویی
« اردک مسکویی »

اردک نژاد آیلسبری

این نوع اردک فرانسوی است اما برخی این اعتقاد را دارند که مکان پیدایش اولیه آن استرالیاست. اردک های این نژاد به اردک های انگلیسی نیز معروف هستند. اردم آیلسبری برای تولید گوشت مناسب نیست اما تخم گذاری آن خوب بوده و از این نوع نژاد میتوان برای استفاده از تخم آن پرورش داد.

اردک آیلسبری سر پهن ، بزرگ و گردن طولانی دارد ؛ بطوری که طول آن به 15 الی 20 سانتی متر میرسد. قفسه سینه پرنده با سطح زمین موازی بوده و راه رفتن آن آهسته می باشد. رنگ پاهای این پرنده نارنجی رنگ بوده و بال هایش سفید براق می باشد.

اردک آیلسبری
« اردک آیلسبری »

اردک نژاد پکنی

اردک پکنی هم برای تولید گوشت و هم برای تولید تخم مناسب بوده و از نژادهای قبلی مناسبتر می باشد. زادگاه این پرنده چین بوده و طرفداران بیشماری در آمریکا و انگلیس دارد. جوجه اردک های پکنی گوشت بسیار لذیذی دارند و باید در دماهای بالا نگهداری شوند.

سر اردک پکنی بزرگ بوده و چشم های آن گشاد است. دم این پرنده گسترده بوده و قفسه سینه آن برجسته می باشد. لزذک پکنی پاهای نارنجی رنگ قدرتمندی داشته و بال و پر سفید رنگ دارد. این نژاد در ایران نیز طرفداران خاص خود را دارد.

اردک پکنی
« اردک پکنی »