تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

معرفی بهترین سیستم مهپاش برای مرغداری

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۲۳

استفاده از مه پاش ها در مرغداری و سالن های نگهداری طیور فواید بسیار زیادی دارد. نمونه این فواید میتوان به کاهش گرد و غبار هوا ، کاهش دمای هوا و جلوگیری از تنش دمایی میان طیور اشاره کرد. همچنین استفاده از رطوبت ساز باعث میگردد تا وزن گله های گوشتی افزایش پیدا کرده و بطبع میزان تخم ها در گله نیز افزایش پیدا کند. به همین علت بسیاری از مرغداران موفق برا افزایش میزان سود خود و همچنین کاهش تلفات در گله از مه پاش و رطوبت ساز استفاده کنند. دستگاه های مهپاش هر کدام خصوصیات و مزیت های بخصوص خود را دارند که ما در این مطلب به توضیح این موضوع پرداخته ایم

معرفی بهترین سیستم مهپاش برای مرغداری

« معرفی بهترین سیستم مهپاش برای مرغداری »

معرفی انواع مهپاش مرغداری

مه پاش ها در طرح ها و خصوصیات مختلفی تولید میشوند . به طور کلی در بازار سه نوع مه پاش وجود دارد که عبارتند از : مه پاش پروانه ای ، مهساز التراسونیک و مه پاش نازلی می باشد.

مه پاش پروانه ای

کارکرد مهپاش پروانه ای بر پایه شکافت قطرات آب می باشد. این نوع دستگاه به چندین پره مجهز است که آن توسط موتور با سرعت فوق العاده بالایی به چرخش در می آید. قطرات آب پس از خروج از دستگاه و با برخورد به پره ها متلاشی شده و مانند مه از دستگاه خارج می گردد.

مزیت اصلی این نوع مهپاش نصب و راه اندازی ساده آن است. کاکرد ساده و آسان این نوع محصول باعث شده تا آن بطور گسترده در بسیاری از سالن های مرغداری و سالن های نگهداری طیور زینتی مورد استفاده قرار گیرد. خصوصیت دوم این محصول قابلیت هوادهی آن است این بدین معنیست که مهپاش پروانه ای میتواند به جریان سیرکوله و تهویه هوای سالن مرغداری کمک شایانی نماید. مهپاش های پروانه ای میتواند با آب چاه نیز کار کنند. از این رو استفاده از مهپاش های پروانه ای در سالن های مرغداری بسیار مقرون بصرفه و مناسب می باشد.

مه پاش پروانه ای

« مه پاش پروانه ای »

رطوبت ساز التراسونیک

رطوبت ساز التراسونیک بیشتر در سالن های کشت و پرورش گیاهان زینتی استفاده میشود. با این حال از این محصول نیز میتوان در سالن های مرغداری نیز استفاده کرد. یکی از خصوصیات اصلی رطوبت ساز های التراسونیک توان بالا در تولید رطوبت و عدم خیس شدن محیط اطراف است. این نوع محصولات به سادگی در محیط نصب میشوند و صدای کمی دارند. استفاده از رطوبت ساز التراسونیک در محیط های با مساحت کوچک کاربرد دارند.

رطوبت ساز التراسونیک

« رطوبت ساز التراسونیک »

مه پاش نازلی

نازل قطعه ریز است که سوراخ های بسیار ریزی دارد. در این نوع سیستم مه پاش آب با فشار بسیار زیاد به سمت نازل ها فرستاده میشود و بصورت پودرشده از آن خارج میگردد. مه پاش نازلی بر خلاف سایر مه پاش ها نصب پییچده و راه اندازی حرفه ای دارد.

مه پاش نازلی

در میان مه پاش های معرفی شده جهت تامین رطوبت مرغداری پیشنهاد اول ما استفاده از مه پاش های پروانه ای است. این نوع مه پاش ها نسبتاً ارزان قیمت بوده و فضای بیشتری را نسبت به سایر مه پاش ها و رطوبت ساز ها پوشش میدهند.

برای مشاهده انواع مه پاش های ساخت گروه صنعتی ای آی جی کالا به این لینک مراجعه فرمایید.