تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

مقایسه کره گیر بالا زن و پایین زن و انتخاب بهترین آنها

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۱۲

کره گیر ها عموماً در نوع مختلفی ساخته میشوند و این محصولات اغلب در ساختار بالا زن و پایین زن تولید میگردند. هر دوی این دو تنوع به نوبه خود مزایا و معایب خاصی هستند که در این مطلب از سایت ما علاوه بر بررسی کاربردهای کره گیر نسبت به تشریح و توضیح مزایا و معایب هر کدام از آنها اقدام خواهیم کرد. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

مقایسه کره گیر بالا زن پایین زن

« مقایسه کره گیر بالا زن پایین زن »

آشنایی کلی با کره گیرها

در صورتی که شما تنها نام این دستگاه را شنیده اید و از مزایا و کاربرد آن اطلاع ندارید باید بدانید که وظیفه اصلی دستگاه کره گیر گرفتن چربی از ماست است. در حقیقت به کمک این وسیله میتوان در مدت زمان بسیار کوتاه از ماست پر چرب کره طبیعی بدست آورد. بدین منظور تنها کافیست تا مقداری ماست به همراه آب به درون محفظه دستگاه بریزید و با روشن کردن آن کره های جدا شده از ماست را برداشت کنید. کره تهیه شده علاوه بر اینکه بصورت خام قابل استفاده است میتوان آن را بعنوان روغن حیوانی نیز استفاده کرد. مایع به جا مانده را نیز میتوان بعنوان دوغ استفاده کرد.

کره گیر بالا زن

در این نوع محصولات موتور ، پروانه و همزن در قسمت بالایی دستگاه قرار میگیرد. در هنگام باز و بسته کردن این نوع کره گیرها موتور و همزن نیز از دستگاه خارج میشوند. برای استفاده از این نوع محصولات بعد از وارد کردن آب و ماست در داخل محفظه میتوان درب دستگاه را بست و در این حالت پروانه همزن کره گیر در داخل ترکیب جای میگیرد. با روشن شدن دستگاه آب و ماست با یکدیگر مخلوط شده و به دوغ تبدیل خواهند شد و بعد از گذشت حدود ۴۰ دقیقه کره بر روی ماست شناور میشود. بدلیل اینکه در کره سازهای بالا زن موتور در بخش فوقانی قرار گرفته بنابرین بر اثر بالا رفتن حجم دوغ موتور تحت فشار کاری قرار نخواهد گرفت. عیب بالا زن بودن این نوع محصولات این است که برای باز کردن درب دستگاه ، موتور نیز از آن خارج میشود که در صورت بی دقتی ممکن است موتور بر اثر افتادن بر روی زمین و یا ... آسیب ببیند.

کره گیر بالا زن

« کره گیر بالا زن »

کره گیر پایین زن

در ساختار کره گیرهای پایین زن موتور در بخش زیرین این محصولات قرار گرفته و به کمک پروانه که در درون مخزن نصب شده اقدام به هم زدن ترکیب ماست و آب میکند. معمولاً باز و بست کردن این نوع محصولات به سادگی امکان پذیر است چرا که وزن پایینی داشته و به برداشتن موتور نیازی نیست. با این حال در این نوع کره گیرها موتور تحت فشار قرار داشته ؛ چرا که حجم بسیار بالای دوغ به موتور فشار خواهد آورد و برای جلوگیری از این موضوع در کره گیرهای گروه صنعتی Eigkala از تسمه و فولی استفاده شده تا اتصال غیرمستقیمی بین پروانه و همزن ایجاد شود و در نهایت بالاترین میزان فشار بر روی تسمه محصول خواهد بود و موتور در استفاده های بلندمدت دچار حادثه نخواهد شد.+

در مورد قابلیت شستشو نیز نظافت کره گیرهای بالازن نسبت به نوع پایین زن آسان تر خواهد بود. چرا که در کره گیرهای پایین زن موتور بصورت کامل از دستگاه جدا میشود و شما میتوانید نسبت به ضدعفونی هر چه ساده تر همزن دستگاه اقدام کنید. علاوه بر این محفظه محصول نیز بدلیل نداشتن قطعه الکتریکی و یا متحرک به سادگی هر چه تمام قابل شستشو بوده و میتوان آن را بدون هیچگونه نگرانی ضدعفونی کرد.

کره گیر پایین زن

« کره گیر پایین زن »

مقایسه بدنه گره گیرهای بالا زن و پایین زن

بدنه این محصولات از استیل و یا آلومینیوم ساخته میشوند. عموماً بدنه استیل نسبت به آلومینیوم طول عمر بیشتری داشته و آلومینیوم نیز سبک وزن تر از استیل می باشد. با این حال استفاده از هر کدام از این دو فلز تاثیری بر روی عطر و بوی کره نداشته و از نظر بهداشتی نیز تایید شده هستند.

مناسب ترین محصول برای استفاده در منزل

هر دوی این دو تنوع را میتوان در منازل مسکونی استفاده کرد. کره گیرهای بالا زن از ظرفیت ۷ لیتری آغاز شده و تا ۲۰ لیتر ادامه پیدا میکنند و کره گیرهای پایین زن مینیموم ظرفیت ۲۰ لیتر داشته و از آنها نیز میتوان در اماکنی مانند منازل و حتی کارگاه های صنعتی نیز استفاده کرد.