تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

مقایسه هیتر گلخانه و هیتر مرغداری

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۸٫۳۰

معمولاً سالن های پرورش گل و گیاه و مرغداری هر کدام به نوبه خود نیاز به گرمای کافی دارند تا زمینه رشد و پرورشی را فراهم کنند. یکی از شبهاتی که در هنگام خرید هیتر در ذهن خریدار ایجاد میشود این است که تفاوت این دو نوع گرماساز با یکدیگر چیست؟ آیا میتوان از هیتر گلخانه در مرغداری یا برعکس استفاده کرد؟ آیا از جت هیتر میتوان در گلخانه های پرورش گل و گیاه استفاده کرد؟ و... از قبیل سوالاتی هستند که ما در این مطلب از سایت تلاش کردیم تا به تک تک آنها پاسخ دهیم. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

بطور معمول در فصول گرم سال مانند بهار و تابستان نیازی به استفاده از هیتر نیست ؛ اما در فصول سرد در صورتی که گلخانه دار و یا مرغدار باشید به سیستم های گرمایشی احتیاج خواهید داشت. گلخانه ها معمولاً محیط پاک بوده و به همین علت سیستم های گرمایشی که در این سالن ها استفاده میشوند باید گرمایی بدون دود و آلاینده را در محیط منتشر کنند. به همین علت در این محیط ها از هیترهای کابینتی استفاده مبشود. هیترهای کابینتی در اصل بصورت آتش درون کرده و به دودکش مجهز می باشند. وجود دودکش در این لوازم گرمایشی سبب میشود تا دود و آلاینده های خطرناک از دودکش آنها خارج شود. سالن های مرغداری متفاوت تر از فضای گلخانه بوده و مرغ ها بیشتر از گیاهان اکسیژن مصرف میکنند و از سمت دیگر به علت تولید فضولات گازهای شمیایی مختلفی را در فضا منتشر میکنند. استفاده از هیتر و جت هیترهای بدون دودکش در مرغداری ها مشکل ساز نبوده ؛ چرا که مرغداران برای ایجاد تهویه در این سالن ها از فن های تهویه استفاده میکنند و با کار کردن فن ها تمامی گازهای مضر و آلاینده ها از سالن خارج میشود. در واقع میتوان گفت مرغداری ها نسبت به گلخانه ها از حساسیت کمتری برخوردار بوده و در آنجا میتوان از جت هیترهای بدون دودکش نیز استفاده کرد.

مقایسه هیتر گلخانه و مرغداری

« مقایسه هیتر گلخانه و مرغداری »

خصوصیات و ویژگی های هیتر گلخانه

هیترهای گلخانه ای عموماً بصورت آتش درون کار میکنند. سیستم کاری این نوع محصولات بدین صورت است که گرمای تولید شده به کمک مشعل به داخل کوره ها تزریق شده و با گذر از پاس ها و کوئل ها به درون سالن دمیده میشود. آلاینده ها نیز از طریق دودکش های تعبیه شده بر روی دستگاه به بیرون از سالن هدایت میشوند و بدین صورت گرمایی پاک و بدون هیچگونه آلاینده به داخل سالن هدایت میشود. از نمونه هیترهای گلخانه ای پر استفاده میتوان به هیتر آرارات اشاره کرد.

دانستن این نکته خالی از لطف نیست که در گلخانه ها میتوان از جت هیتر برقی نیز استفاده کرد اما بدلیل مصرف برق بالا و بازدهی کم این نوع محصولات بهتر است که از آنها در گلخانه های با وسعت کوچک استفاده گردد.

ویژگی های جزء به جزء

  • تامین گرمایش بدون داشتن هیچگونه آلایندگی
  • مناسب برای استفاده در گلخانه های کوچک و بزرگ
  • قابلیت استفاده در سالن های پرورش و کشت قارچ دکمه ای
  • دارای سیستم چهار لایه امنیتی جهت جلوگیری از انفجار هیتر
  • قابلیت کارکرد با گاز ، گازوئیل یا دوگانه سوز
  • قابلیت کانال کشی و انتقال گرما به محیطهای دور از هیتر

خصوصیات و ویژگی های هیتر مرغداری

هیترهایی که در مرغداری ها نصب و استفاده میشوند از نوع کابینتی و موشکی بوده و گرمای آنها از طریق منابع فسیلی تامین میگردد. اغلب مرغداران استفاده از جت هیتر را ارجع تر از هیتر کابینتی میدانند ؛ چرا که راندمان گرمایشی این محصولات ۱۰۰٪ است. جهت عدم ایجاد خفه گی در میان مرغان این محصولات برای مرغداری های دارای تهویه مناسب هستند. البته جت هیترهای دودکش دار نیز برای استفاده در مرغداری ها نیز توصیه میشود. این جت هیترها تمام آلاینده ها را به بیرون از سالن هدایت نمیکنند و به همین علت هوایی کاملاً پاک تولید نمیکنند.

توجه کنید که جت هیترها غالباً در سالن های پرورش مرغ استفاده میشوند و برای پرورش سایر ماکیان مانند بلدرچین ، بوقلمون ، غاز ، اردک و ... باید از هیترهای دودکش دار استفاده گردد.

هیتر 50.000 نیو آژاکس New Ajax
هیتر 110.000 پی اف PF
هیتر 220.000 پی اف PF
هیتر سوپر پی اف Super PF