تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

معرفی انواع سردخانه های جسد

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۸٫۰۷

سردخانه جسد با توجه به تنوع آنها در انواع تک کابین ، دو کابین ، چهار کابین ، هشت کابین و ... طراحی و تولید میشوند. عموماً سردخانه ها در دو مدل زیر صفر و بالای صفر طبقه بندی میشوند. سردخانه های بالای صفر برای نگهداری کوتاه مدت میت کاربرد داشته ولی سردخانه های جسد زیر صفر میتوان میت را به مدت زمان طولانی تری نگهداشت. این نوع سردخانه اغلب در روستاها مورد استفاده قرار میگیرد.

سردخانه های جسد

« سردخانه های جسد »

نکات لازم برای خرید سردخانه جسد

دارا بودن کیفیت ساخت بالا ، نوع قطعات ، جنس بدنه و ... نشانگر یک سردخانه جسد با کیفیت می باشد. اگر بخواهیم به مهمترین موارد یک سردخانه جسد اشاره کنیم میتوانیم به نکات زیر اشاره کنیم :

نوع و جنس بدنه

بدنه هر محصول در واقع یکی از مهمترین عناصر آن به شمار میروند. بدنه سردخانه جسد از جنس استیل نگیر و خالص می باشد. و به هیچ وجه دچار پوسیدگی و خوردگی نمیشود. همچنین نظافت شستشو و نظافت این بدنه ها آسان می باشد. برخی از تولیدکنندگان بدنه سردخانه جسد خود را از جنس گالوانیزه می سازند که قیمت سردخانه نسبت به نوع استیل به مراتب کمتر شده ؛ ولی کیفیت کمتری نیز دارد.

نوع عایق بندی بدنه

در ساخت لوازم سرمایشی عایق بندی بدنه از اهمیت بالا برخوردار است ؛ چرا که عایق بندی کامل باعث میگردد تا دما در داخل محفظه کنترل شود و به سیستم سرمایشی کمتر فشار می آید. در نتیجه این کار عمر مفید قطعات حفظ میشود و دستگاه انرژی کمتری مصرف میکند. فوم تزریقی با ضخامت مطلوب نیز میتواند مورد مناسبی برای عایق بندی بدنه این سردخانه ها باشد. لازم به ذکر است که در ساخت یخچال های خانگی نیز بیشتر از عایق فوم تزریقی به دلیل کارمدی آن استفاده میشود.

برانکارد

در سردخانه های جسد باید هر کابین برای خود برانکاردهای بخصوصی داشته باشد. همچنین برانکارد باید از قابلیت جدا شدن از دستگاه بخوردار باشد تا استفاده کننده بتواند جسد را به راحتی در داخل دستگاه قرار دهد و یا آن را بیرون بیاورد. بهترین جنس نیز برای ساخت برانکارد نوع استیل می باشد.

برانکارد سردخانه جسد

« برانکارد سردخانه جسد »

سیستم کنترلی

برای نمایش دمای داخل سردخانه جسد لازم است تا دستگاه دارای ترموستات و نمایشگر دیجیتالی باشد. سیستم های کنترلی سردخانه های جسد عموماً بسیار ساده طراحی میشوند. ذکر این مورد ضروریست که در ساخت سردخانه های ج چند کابین هر طبقه باید دارای کلید کنترل مخصوص به خود باشد و در غیر اینصورت در کابین های خالی نیز سرما تولید خواهد شد و این کار باعث کاهش عمر سیستم سرمایشی و افزایش مصرف برق دستگاه خواهد شد.

فن

در هرکدام از کابین سردخانه های جسد باید یک فن بادوام و باکیفیت نصب شده باشد تا بتواند سرما را به تمام نقاط کابین منتشر کند. فن های دمنده میتوانند در این زمینه کارایی مناسب از خود نشان دهند.

سیستم سرمایشی سردخانه

موتور سرمایشی استفاده شده در ساخت سردخانه های جسد از نوع کندانسور می باشند. موتور های دانفوس ، کالترون ، تکامسه از نمونه برندهای مشهور و معتبر در زمینه موتورهای سرمایشی هستند که میتوانند برای تولید سردخانه های جسد ایده آل باشند.

درب و یراق آلات سردخانه جسد

یکی از مهترین بخش های سردخانه های جسد درب و یراق آلات آنها می باشند. سردخانه های جسد عموماً در طرح ها و شکل های مختلفی تولید میشوند. برای نمونه سردخانه های جسد شش کابین در طرح دو درب و هر درب سه طبقه و یا سه درب و هر درب دو طبقه و یا شش درب مجزا ساخته میشود. بهتر است که هر کابین درب مخصوص به خود را داشته باشد ؛ چرا که در این صورت علاوه بر شناسایی آسان جسد ها به مصرف کمتر انرژی نیز منجر خواهد شد.

یراق آلات استفاده شده در دستگاه مانند لولا و دستگیره نیز باید کیفیت خوبی داشته باشد تا در اثر باز و بسته شدن زیاد درب خراب نشود. علاوه بر اینها عایق بندی درب دستگاه نیز باید بصورت کامل انجام شده باشد. در ساخت سردخانه جسد درب ها به صورت مگنتی و یا به صورت دستگیره چفت شونده قابل طراحی می باشند.

درب سردخانه جسد

« درب سردخانه جسد »

گارانتی محصول

در خرید سردخانه جسد باید به گارانتی و خدمات پس از فروش نیز توجه کرد ؛ چرا که اگر قطعه ای از محصول نیاز به تعمیر داشته باشد باید آن را به گارانتی مرجوع کرد ؛ در غیر اینصورت قطعه یدکی سازگار با دستگاه در بازار یافت نگردد. بنابرین پیشنهاد میشود تا سردخانه جسد را از یک تولیدکننده معتبر و با سابقه انجام دهید.