تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

با مضرات استفاده از آب معدنی آشنا شوید

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۲۶

یکی از مواد ضروری بدن آب است. این ماده در طبیعت از ترکیب یک اتم اکسیژن و دو اتم هیدروژن ساخته میشود. برای استفاده بهتر و لذت بخش تر از آب لوازم و تجهیزاتی گوناگونی مانند انواع آبسردکن اختراع و ساخته شده اند. امروز میخواهیم شما را با خصوصیات آب معدنی ؛ بلخصوص مضرات آن آشنا کنیم.

مضرات آب معدنی

« مضرات آب معدنی »

آب در طبیعت بصورت های جامد ، مایع و گاز وجود دارد. در حالت جامد آب به یخ تبدیل شده و در نوع مایع بصورت استاندارد موجودیت خود را حفظ میکند؛ همچنین در حالت گاز نیز آب بصوت بخار و مه در می آید. آب آشامیدنی در قرون جدید بعد از تصفیه شدن و تصفیه خانه ها به وسیله " کلر " به دست مصرف کنندگان میرسد. البته بعضی از کاخانه ها برای تامین آب آشامیدنی اقدام به تولید آب معدنی میکنند. بسیاری از افراد نیز فکر میکنند که آب معدنی بلحاظ بهداشتی بودن و املاح از آب شهری بهتر است. اما ما استفاده از آب از آبسردکن را به شما توصیه میکنیم ؛ چرا که استفاده طولانی مدت از آب معدنی به دلایلی که در ادامه به آنها ذکر شده است میتواند سلامتی شما را به خطر بیندازد.

مضرات استفاده از آب معدنی

با مضرات آب معدنی آشنا شویم :

مصرف زیاد آب معدنی ابتلا به سرطان را افزایش میدهد.

برخی اوقات ممکن است که فروشندگان محصول طرف های آب معدنی را در مقابل نور خورشید قرار دهند. تحقیقات ثابت کرده است که قرار گرفتن بطری پلاستیکی آب معدنی در مقابل نور آفتاب علاوه بر کاهش کیفیت آن باعث سرطان نیز میشود. این درحالیست که مخزن آبسردکن ها که محل نگهداری آب است از استیل استنلس خالص ساخته میشود و روی کیفیت خروجی آب تاثیرگذار نیست.

 

از دیگر مضرات آب معدنی یخ زدن محتوای آن در داخل بطری های آب معدنی می باشد. در فصول تابستان نیز برخی افراد بطری آب معدنی را پر کرده و در فریزر خود قرار میدهند. این عملکرد نیز به شدت دارای اشکال است. چرا که ظرف های آب معدنی برای استفاده در دمای صفر الی زیر ۴ درجه سانتیگراد ساخته شده اند و استفاده از آنها برای تولید یخ خوراکی میتواند سلامتی انسان را به خطر بیندازد. راه حل بهتر برای تولید یخ استفاده از دستگاه یخساز است.

 

استفاده از آب جوش در ظروف آب معدنی احتمال ورود مواد شیمیایی را افزایش میدهد.

همانطور که در بالا نیز به این موضوع اشاره شد ظرف هی آب معدنی در دمای صفر تا چهار درجه قابل استفاده هستند. به همین دلیل نباید از این ظروف برای پر کردن آب جوش استفاده کرد. استفاده از آب جوش از بطری آب معدنی میتواند قدرت ورود مواد شیمیایی به بدن را تا ۷۰ درصد افزایش دهد. در مقابل آب معدنی ، آبسردکن های فانتزی میتوانند آب جوش نیز تولید کنند و استفاده از آنها بهداشتی تر است.