تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش نصب شناور در آبسردکن های فانتزی

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۸٫۱۱

آبسردکن های فانتزی بدلیل داشتن قیمت اقتصادی و جابجایی آسان در اغلب مکان های عمومی و خصوصی مورد استفاده قرار میگیرند. یکی از مشکلات این نوع آبسردکن ها پر کردن مخزن آنها بصورت دستی می باشد. این بدان معناست که در صورتی که آب مخزن دستگاه به اتمام رسید خریدار باید ان را از آب پر کرده و دوباره بر روی دستگاه قرار دهد. این عملیات ممکن است برای برخی از افراد آزاردهنده باشد ؛ بلخصوص برای افرادی که آبسردکن آنها به دور از آب شهری قرار گرفته فرایند نقل و انتقال منبع آب بسیار سخت و زمان بر خواهد بود. یکی از روش های رفع این مشکل اتصال مستقیم آب شهری به آبسردکن می باشد. این بدان معناست که آبسردکن را میتوان مستقیماً به آب شهری متصل کرد و مشکل پر کردن آب منبع را رفع کرد. در این مطلب از سایت ما بصورت کامل روش اتصال منبع آب به شیر را توضیح داده ایم.

نصب شناور در آبسردکن فانتزی

« نصب شناور در آبسردکن فانتزی »

لوازم مورد نیاز برای اتصال منبع به آب شهری

برای انجام دادن عملیات مذکور لوازم زیر را تهیه کنید :

  • مخزن آبسردکن شناور دار
  • شلنگ تصفیه اب ۸ یا ۶ میلیمتری به مقدار لازم

مخزن آب شناوردار یک نوع مخزن پلاستیکی بوده که از دو عدد شناور مکانیکی بهره مند است. به کمک یکی از شناورها سطح آب منبع کنترل شده و در صورت نیاز آب به داخل مخزن تزریق میشود. این نوع مخزن ها قابلیت اتصال به آب شهری را دارند ؛ تنها برای اتصال آنها باید از شلنگ های بخصوصی استفاده کرد. برای اتصال باید با توجه به شلنگ مخزن باید شلنگ سایز ۶ و یا ۸ را انتخاب کنید. مزیت ها اصلی مخزن های شناوردار اتصال مستقیم آنها به آب لوله کشی می باشد و به کمک آنها علاوه بر ساده ر شدن فرایند‌ آبرسانی میتوان از سوختن المنت ها نیز جلوگیری کرد. المنت برخی از آبسردکن ها هنگامی که مخزن دستگاه خالی باشد آسیب می بیند. بر روی منابع شناوردار یک سنسور نیز وجود دارد که ورودی آب به داخل آبسردکن را کنترل میکند.

نکته مهم : قبل از تهیه مخزن آبسردکن مطمئن شوید که درپوش بالای دستگاه شما قابل جدا شدن است. در برخی از آبسردکن ها درپوش قابل جدا شدن نیست و در این نوع محصولات نمیتوان مخزن شناوردار نصب کرد. بنابرین قبل از هزینه کرد مطمئن شوید که محصول شما از منبع شناوردار پشتیبانی میکند.

مراحل نصب شناور

جهت نصب در مرحله اول باید تغییراتی را باید در دهانه آبسردکن ایجاد کنیم. سپس شناور پایین و پس از آن شناور بالایی را نصب خواهیم کرد. برای نصب شناور کار های زیر را انجام دهید :

روش های خنک سازی مرغداری

« روش های خنک سازی مرغداری »

الف. باز کردن درپوش آبسردکن

بدین منظور کافیست تا درپوش بالای آبسردکن را باز کنید. در اغلب آبسردکن ها اگر درپوش را به سمت عقربه های ساعت بچرخانید باز خواهد شد.

ب. نصب شناور زیرین

مخزن شناور دارای دو عدد شناور می باشد که یکی از آنها در بالای شناور وصل شده و ورودی آب را کنترل میکند. شناور دوم در قسمت زیرین نصب شده و آب مخزن داخلی را کنترل میکند. به همین دلیل شناور زیرین بعنوان شناور مخزن عمل میکند. هنگامی که آب در مخزن داخل کاهش پیدا کند این سنسور شناور اول فعال شده و آب را به داخل آبسردکن تزریق میکند. این شناور به یک قاب نیز مجهز است.

نحوه عملکرد شناور زیرین

شناور دوم در زیر مخزن قرار گرفته و به یک قاب نیز مجهز است. زمانی که آب مخزن داخلی دستگاه زیاد باشد بر اثر فشار هوا سنسور مکانیکی به سمت بالا میرود و در نتیجه آن انتقال آب از منبع به درون آبسردکن قطع میشود. هنگامی هم که اب دستگاه کم شد سنسور به سمت پایین می آید و در نتیجه آب از داخل منبع به داخل آبسردکن ریخته میشود.

در مرحله بعد روزه شناور پایین را از زیر به داخل مخزن آب وارد میکینم. در زیر مخزن آب یک سوراخ برای اینکار طراحی شده است. حال از داخل مخزن واشر با به روی رزوه میگذاریم و پس از آن مهره را بر روی رزوه چفت میکنیم. تا اینجای کار شناور پایین با موفقیت بر روی مخزن نصب شده است. در قدم بعدی شناور داخلی را نصب میکنیم.

نکته : برای عملکرد صحیح شناور پایین ظرف آب باید بصورت عمود بر روی آبسردکن قرار داده شود. علاوه بر این جایگاه آبسردکن نیز باید سطحی صاف و تراز شده باشد. در صورتی که ظرف آب را کج کنید بجای هوا آب به داخل محفظه وارد خواهد شد و در نتیجه آن شناور به درستی عمل نخواهد کرد.

ج. نصب شناور درون منبع آب

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد این شناور ورود آب به داخل منبع آبسردکن را کنترل میکند و بر روی درب منبع وصل میشود. بدین منظور باید درب منبع را جدا کنید. همانند شناور قبلی ابتدا مهره و واشر اول را از روی رزوه شناور باز میکنیم. در اینجا نیز باید واشر دوم بر روی رزوه بماند تا این شناور به خوبی بر روی مخزن نصب شود. بر روی مخزن یکعدد سوراخ تعبیه شده است. از قسمت داخلی رزوه شناور را به این سوراخ می آوریم. هنگامی که رزوه از این قسمت عبور کرد واشر را بر روی آن میگذاریم و پس از آن مهره را بر روی آن قرار داده و آن را کیپ میکنیم. هم اکنون میتوانید درب مخزن را بر روی آن قرار دهید. شلنگ آب نیز از بیرون به ورودی شناور وصل خواهد شد.