تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

معرفی پر سود ده ترین محصولات گلخانه ای

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۳۰

از چند دهه گذشته اشخاص زیادی برای کسب درآمد در حیطه پرورش محصولات گلخانه ای فعالیت میکنند و برخی در این بین توانسته اند با پرورش گیاهان مختلف به سودهای بالا برسند. به همین علت است که در سال های اخیر افراد زیادی به پرورش انواع گیاهان گلخانه ای روی آورند. در این مطلب ما میخواهیم پرفروش ترین محصولات گلخانه ای را برای شما معرفی کنیم.

پرورش آلوئه ورا

« پرورش آلوئه ورا »

پرورش آلوئه ورا

دیگر محصولی که پرورش آن بسیار سود ده است گیاه آلوئه ورا می باشد. از این میوه بخاطر خاصیت های آن در سلامت و شادابی دارد استفاده مبشود. همچنین بر اساس بررسی های انجام شده گیاه آلوئه ورا برای ترمیم جای جوش و لک و ترمیم سیاهی چشم بسیار موثر است. آلوئه ورا در خانواده کاکتوس ها است و با کمترین میزان آب میتواند به رشد خود ادامه دهد. اگر به لوازم بهداشتی توجه کنید متوجه خواهید شد که در بیشتر کرم ها و پمادها از آلوئه ورا استفاده میشود و در بسیاری از آبمیوه فروشی ها نیز عصاره این محصول به فروش میرسد. این موضوع باعث شده تا آلوئه ورا گیاهی پر سود باشد.

پرورش گیاه لوفا

گیاه لوفا احتمالاً نامیست که به ندرت آن را شنیده اید. این نوع گیاه از خانواده خیاران میباشد و آن در آب و هوای گرم پرورش داده میشود اما با اینحال میتوان آن را در آب و هوای سرد و در گلخانه پرورش داد. گیاه لوفا به تازگی در ایران بورس شده و پرورش داده میشود و به این دلیل میزان فروش بالایی دارد. پرورش این گیاه بسیار کم هزینه بوده و کشاورز تا ۵ سال نیازی به کشت دوباره آن ندارد. از گیاه لوفا در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده میشود.

پرورش گیاه لوفا

« پرورش گیاه لوفا »

پرورش توت فرنگی

اولین محصولی که میخواهیم آن را بررسی کنیم توت فرنگی است. این میوه در ایران مصرف بالایی داشته و به قیمت بالایی نیز فروخته میشود. فروش توت فرنگی در ایران به قدری است که در برخی از شهرهای ایران کشاورزان با کشت چند تن توت فرنگی نیازهای ایران را به این میوه برطرف میکنند.

بهتر است بدانید که منشا توت فرنگی قاره اروپا می باشد و در حدود ۸۰۰ سال قبل در فرانسه پرورش داده شده است. ریشه این میوه بصورت طویل بوده و افشان مانند می باشد.

پرورش توت فرنگی

« پرورش توت فرنگی »

کشت به لیمو

یکی از جدیدترین و پرفروش ترین محصولات گلخانه ای به لیمو است. لطبق بررسی های ما سود حاصل شده از پرورش به لیمو حدود ۲ برابر هزینه های پرورش آن است. بهتر است بدانید که در سال اول پرورش به لیمو این میوه دوبار برداشت میشود و در سال دوم این میزان به بالای ۳ بار میرسد.

کشت به لیمو

« کشت به لیمو »

پرورش بامبو

گیاه بامبو از مقاوم ترین و پرسود ده ترین محصولاتیست که میتوان آن را در گلخانه پرورش داد. این محصول رشد خیلی سریعی داشته و میتواند در طول چند روز برای فروش آماده شود. این گیاه در طی حدود ۲۴ میتواند حدود ۵۰ الی ۶۰ سانتیمتر رشد کند. بامبو همچنین میتواند در هر دما و رطوبتی رشد کند و این موضوع سبب شده تا پرورش دهنگان زیادی بتوانند آن را پرورش دهند. از بامبو در صنایع تزئینی استفاده می شود.

پرورش بامبو

« پرورش بامبو »

کاشت فلفل سبز

فلفل سبز یا فلفل شیرین یکی از محصولات پرطرفدار هر ایرانی است که بر سر سفره آنها یافت میشود. همچنین از فلفل سبز میتوان برای تهیه ترشی نیز استفاده کرد. استفاده بالای فلفل سبز باعث گردیده تا این محصول در اکثر گلخانه ها کشت و پرورش داده شود. فلفل شیرین از انتهای فصل بهار میوه داده و جای کوچکی را اشغال میکند. شما میتوانید این گیاه را در انتهای پاییز برداشت کنید.

کاشت فلفل سبز

« کاشت فلفل سبز »

پرورش زعفران

همانطور که اطلاع دارید زعفران از جمله گرانترین ادویه جهان به شمار میرود. چند دهه ای است که کشت این محصول در گلخانه ها رونق گرفته و از این رو جایگزین روش های سنتی شده است. پرورش زعفران میتواند به دو راه هیدروپونیک و هوا پرورش داده شود. شما برای کاشت زعفران نیازمند داشتن اطلاعاتی مانند روش های کشت و پرورش آن خواهید داشت.

پرورش زعفران

« پرورش زعفران »