تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش روش تهیه ماست خانگی

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۵٫۰۲

امروزه انواع فراورده های لبنی جایگاه ویژه ای را در میان مردم جهان به خود اختصاص داده اند. به همین دلیل بسیاری از کارگاه ها و کارخانه ها بمنظور تولید انواع فراورده های لبنی وارد میدان شده و انواع محصولات لبنی مانند شیر ، ماست ، پنیر ، کره و ... را به خود اختصاص داده اند. لازم به توضیح است که وجود برخی از نگهدارنده ها و افزودنی ها سبب گردیده تا برخی از افراد خود نسبت به تهیه ماست بصورت خانگی اقدام کنند. این اشخاص میتوانند به سادگی هر چه تمام و به کمک روش ساده نسبت به تهیه ماست ساده بپردازند. در این مطلب از سایت ما آموزش روش تولید و تهیه ماست خانگی را برایتان شرح خواهیم داد که امیدواریم برایتان مفید واقع گردد.

روش تهیه ماست خانگی

« روش تهیه ماست خانگی »

همانطور که خودتان نیز میدانید اغلب محصولات لبنیات از شیر تهیه میشوند و به همین علت بدلیل افزایش میزان سود دهی ، شیر را به انواع محصولات لبنی تبدیل میکنند. این موضوع سبب گردیده تا اغلب محصولات کارخانه ای در نمونه با محصولات ارگانیک خانگی کیفیت به مراتب پایین تری داشته باشد و برای ماندگاری طولانی مدت انواع مواد شیمیایی در ترکیبات آنها استفاده شود.

در گذشته اغلب خانواده ها اغلب فراورده های لبنی را در منزل خود تهیه میکردند و همین موضوع سبب طول عمر و سلامتی بالای این افراد میشد. تا جایی که این موضوع سبب شد که اغلب افراد صاحب نظر توصیه کنند که مردم بجای استفاده از فراورده های کارخانه ای ، این محصولات را در منزل خود تهیه کنند. شما در زیر میتوانید بصورت دقیق روش تهیه ماست خانگی را یاد بگیرید.

روش تهیه ماست خانگی

الف. برای تهیه ماست خانگی ابتدا باید شیر طبیعی و فاقد هر نوع مواد نگهدارنده و مواد افزودنی را تهیه کنید.

ب. پس از تهیه شیر سالم آن را باید به اندازه کافی بجوشانید. لازم به توضیح است که شلی و سفتی محصول نهایی به مقدار جوشش شیر بستگی دارد. به معنای دیگر اگر فردی شیر را بر روی حرارت ملایم قرار دهد در این صورت ماست بدست آمده سفت تر خواهد شد.

ج. در مرحله سوم باید دمای شیر را تا حدود 40 درجه سانتیگراد کاهش داد ؛ این میزان باید تا جایی انجام شود که با دست زدن به آن احساس سوختن حس نشود.

چ. در این مرحله باید دو قاشق ماست را بر روی هر لیتر شیر سرد شده بریزید و آن را هم بزنید. البته توصیه میگردد تا قبل از افزودن ماست آن را با مقداری شیر ترکیب کنید تا نرم شود و در مرحله بعد به شیر اصلی بزنید.

ه. ظرف شیر مایه زده شده را به کمک پتو و یا پارچه گرم بمدت دو الی سه ساعت ببندید تا دمای آن از دست نرود ؛ دقت کنید که این عملیات بعنوان گرمخانه گذاری نیز شناخته میشود و انجام آن برای تهیه ماست خانگی مهم و ضروریست.

خ. پس از خنک شدن ماست ظرف و محتویات را درون یخچال قرار داده و اجازه دهید تا خنک شود. در این مدت نباید به ماست دست بزنید چرا که حالت خود را از دست میدهد.

ماست خانگی

« خنک سازی محیط باز به کمک مهپاش »

نکات مهم تهیه ماست خانگی

  • اگر ماست مایع خورده را قبل از خنک شدگی آن تکان داده و یا در آن قاشق فرو کنید آب در آن تشکیل میشود. به همین علت حتما باید ماست را بمدت چند ساعت تا یکروز درون یخچال قرار دهید و به آن دست نزنید تا شکل بگیرد. اما اگر ماست به هر دلیلی آب انداخت خودتان میتوانید آن را مصرف کنید. جالب است بدانید که آب ماست در واقع همان سرم شیر بوده که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. این مایع دارای مقادیر بسیار زیادی از انواع ویتامین های محلول و گروه B می باشد.
  • اگر ماست شما ترش شد علت اصلی آن میتواند مواردی مانند بالا بودن دمای شیر مایه خورده ، تازه نبودن مایه ، زیاد بودن مایه ، طولانی بودن زمان تخمیر ، کند بودن فرایند خنک شدن ماست و ... در نظر گرفت. اگر ماست پس از تهیه بدون مزه بود میتوان دلیل آن را مواردی مانند پایین بودن دمای مایه شیر زده شده به ماست ، تازه بودن مایه و کوتاه بودن زمان گرمادهی در نظر گرفت. برای حل مشکل برخی از مشکلات اصلی تهیه ماست خانگی میتوانید از متدهای زیر استفاده کنید:
  • در صورتیکه در ماست آب جمع شد میتوانید به کمک یک دستمال کاغذی آب را جذب کنید.
  • در صورت شل شدن ماست ، ظرف ماست را درون یک ظرف دیگر که در آن آب در حال جوشش است قرار دهید و منتظر بمانید تا این فرایند جوشش ادامه یابد.
  • در صورت شور طعم بودن ماست آن را درون یک پارچه تمیز بریزید و دهانه آن را گره بزنید و آن را از یک نقطه آویزان کنید. دقت کنید که زیر یک پارچه یک ظرف مناسب قرار دهید تا آب اضافه از آن خارج شده و داخل ظرف بریزد.