تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

لیست قیمت مهپاش و رطوبت ساز سالن قارچ

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۹٫۲۹

یکی از ملزومات مهم سالن های پرورشی وجود لوازم مهپاشی و رطوبت سازی در آن مکان ها می باشد. بعنوان نمونه قارچ برای رشد به رطوبت نیازمندند و رطوبت باید بصورت دائم در اخیار آنها باشد. در صورتیکه تحقیقاتی در بازار انجام داده باشید میدانید که مه پاش ها و رطوبت سازهای مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام قیمت ها و خصوصیات مختلفی دارند. یکی از سوالاتی که برای پرورش دهندگان قارچ خوراکی پیش می آید این است که مزایا و معایب هر کدام از این دستگاه های تولید مه چیست؟ در این مطلب از سایت ما به شما آموزش میدهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را در زمینه رطوبت ساز سالن قارچ آشنا شوید. همچنین لیست قیمت مه پاش ها و رطوبت سازها را نیز برایتان درج خواهیم کرد.

لیست قیمت مهپاش

« لیست قیمت مهپاش »

معرفی انواع مهپاش سالن قارچ

مهسازهای مورد استفاده در سالن قارچ در دو نوع پروانه ای و التراسونیک طراحی و تولید میشوند. در رطوبت سازهای نوع پروانه ای آب در واقع به واسط کارکرد فن به رطوبت تبدیل شده و در محیط تزریق میشود. سیستم های رطوبت ساز التراسونیک کارکردی متفاوت تر داشته و اساس کار آنها به کمک پیزوهای سرامیکی انجام میگیرد. در این نوع دستگاه ها رطوبت از طریق امواج فراصوتی به وجود آمده ؛ بدینصورت که پیزوها ملکول های آب را از هم متلاشی کرده و بصورت بخار از دستگاه خارج میکنند. هر دوی این محصولات رطوبت سازی مزای خاص خود را داشته و برای استفاده در سالن های پرورش قارچ مناسب می باشند.

قیمت رطوبت سازها با چه اساسی تعیین میگردد؟

قیمت رطوبت سازها با توجه به نوع دستگاه ، شرکت سازنده ، جنس بدنه ، کیفیت قطعات به کار رفته ، حجم تولید مه و ... تعیین میشود. با توجه به تنوع زیاد این محصولات مطمئناً هر کدام قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

مه پاش پروانه ای ۱۰٫۰۰۰
مه پاش پروانه ای ۱۰٫۰۰۰
خصوصیات فنی
دارای ۱ عدد خروجی بخار
مناسب برای محیط ۲۰ متر مربع
مصرف برق ۴۰ وات

مه پاش پروانه ای ۸٫۰۰۰
مه پاش پروانه ای ۸٫۰۰۰
خصوصیات فنی
دارای ۱ عدد خروجی بخار
مناسب برای محیط ۳۰ متر مربع
مصرف برق ۴۰ وات

رطوبت ساز التراسونیک ۶۰۰
رطوبت ساز التراسونیک ۶۰۰
خصوصیات فنی
دارای ۱ عدد خروجی بخار
مناسب برای محیط ۵۰ متر مربع
مصرف برق ۱۰۰ وات

اطلاعات بیشتر
رطوبت ساز التراسونیک ۱٫۲۰۰
رطوبت ساز التراسونیک ۱٫۲۰۰
خصوصیات فنی
دارای ۱ عدد خروجی بخار
مناسب برای محیط ۱۳۰ متر مربع
مصرف برق ۱۵۰ وات

رطوبت ساز التراسونیک ۲٫۴۰۰
رطوبت ساز التراسونیک ۲٫۴۰۰
خصوصیات فنی
دارای ۲ عدد خروجی بخار
مناسب برای محیط ۲۵۰ متر مربع
مصرف برق ۳۰۰ وات

آیا رطوبت سازها به گارانتی و خدمات نیاز دارند؟

مطمئناً هر دستگاه الکتریکی ممکن است به مرور زمان دچار نقص شود و این موضوع بر رطوبت سازها نیز مقدور است. رطوبت سازهای استاندارد معمولاٌ دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند.

آیا رطوبت سازها به گارانتی و خدمات نیاز دارند؟

همانطور که قبل تر نیز توضیح دادیم ، رطوبت سازهای پروانه ای آن را به واسطه کارکرد پروانه آب را به مه تبدیل میکنند. سیستم کاری این نوع محصلات بدین صورت است که آب پس از گذر از لوله با پره های فن برخورد کرده و بر اثر سرعت بسیار بالای چرخش فن به قطرات بسیار ریز تبدیل شده و با سرعت بسیار بالا در سالن پخش میشود.  مطمئناً مهپاش های پروانه ای ارزان قیمت دارای قطعات نامرغوب بوده و عمر کوتاهی خواهند داشت. برای انتخاب مه پاش پروانه ای مناسب موارد زیر را در نظر داشته باشید:

جنس بدنه محصول: همانطور که میدانید رطوبت سازها در محل هایی با رطوبت بالا کار میکنند ؛ از این رو برای اینکه دستگاه دچار زنگ زدگی نشود نوع بدنه بسیار مهم می باشد. بدنه هایی با جنس گالوانیزه به تنهایی نمیتوانند در مقابل پوسیدگی دوام داشته باشند ؛ از این رو برای رفع آن بدنه را با رنگ کوره ۲۰۰ درجه سانتیگراد حرارت میدهند. این عمل مقاومت بدنه را در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی افزایش داده و در نتیجه طول عمر دستگاه افزایش پیدا می کند.

موتور محصول : در حال حاضر بهترین نوع موتور استفاده شده در ساخت مهپاش نوع موتوژن تبریز می باشد. این موتور دارای استاندارد ملی بوده و از برچسب انرژی A برخوردار می باشد.

فن دستگاه : فن بدلیل تولید مه در دستگاه های دیسکی و پروانه ای نقش مهمی در تولید رطوبت ایفا میکند. علاوه بر فن پروانه نصب شده بر روی آن نیز باید در برابر رطوبت مقاوم بوده و به زنگ زدگی دچار نشود. فن های مارک دمنده برای مهپاش مناسب بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

لیست قیمت رطوبت ساز

« لیست قیمت رطوبت ساز »

معرفی رطوبت ساز التراسونیک برای پرورش قارچ

رطوبت سازهای التراسونیک به کمک پیزوهای الکتریکی نسبت به تولید مه اقدام میکنند و بخاری سرد به وجود می آورند. در رطوبت ساز های التراسونیک قطعاتی استفاده شده که بررسی آنها قبل از خرید محصول الزامی است.

پیزوالکتریک : پیزوالکتریک وظیفه اصلی بخار بر عهده دارد و در صورت نامرغوب بودن کمترین راندمان بخارسازی را به ارمغان خواهد آورد. تعداد پیزوهای استفاده شده در رطوبت ساز تعیین کننده میزان رطوبت تولیدی است.

بدنه با دوام : بدنه دستگاه رطوبت ساز باید ضد زنگ یاشد تا در مقابل رطوبت دچار خرابی نشود. عموماً رطوبت ساز های استاندارد از بدنه ABS برای ساخت رطوبت ساز استفاده میکنند.

قابلیت کاکرد خودکار : با سیستم کارکرد خودکار درصد خرابی رطوبت ساز بسیار کاهش پیدا میکند. در واقع هنگامی که آب درون مخزن رطوبت ساز به پایان برسد بطور خودکار دستگاه را خاموش کرده و مانع کارکرد دستگاه میشود.