تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

دلایل لنگیدن جوجه مرغ

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۱۹

جوجه های یکروزه تازه متولد شده بسیار حساس هستند ؛ چرا که در اصلاح نژادشده این موجودات بیشترین موضوعی که دارای اهمیت است توجه داشتن به پرحجم بودن گوشت بدن آنها در بازه مدت زمانی کوتاه است. ولی این موضوعی نیست که با کمک آزمایش های ژنتیک و اعمال آن بر روی پرنده ای که قرار است نسل بعدی که از آنها متولد شود قابل کنترل باشد. تحمیل کردن یک فرایند غیر طبیعی بر اندام فیزیکی هر موجودی عواقب حتمی خواهد داشت. به همین علت جوجه ها درگیر لنگش پا میشوند و قادر به راه رفتن طبیعی نمیشوند. متاسفانه این رویداد در اکثر پرورش دهندگان مرغ به آن توجه کافی نمیکنند و بیشتر تمامی امور را بابت کسب منفعت بیشتر انجام میدهند. صد البته ممکن است جوجه ها تحت تاثیر عواملی مانند اصول نادرست جوجه کشی ، تغذیه نامناسب ، عوامل ژنتیکی و... قرار بگیرند که موجب لنگیدن آنها را فراهم کند.

لنگیدن مرغ و خروس ها

« لنگیدن مرغ و خروس ها »

اگر بیماری لنگیدن جوجه ها خفیف باشد باز هم تاثیری روی کلیت ماجرا نخواهد داشت ؛ زیرا کم کم عارضه لنگیدن به دیگر جوجه ها نیز سرایت کند. و همانگونه که جوجه ها دچار بی میلی میگردند و در نخوردن آب و دان مقاومت میکنند در نهایت با کاهش روز افزون رشد تلفن میشوند.

معرفی مهم ترین دلایل به وجود آمدن لنگش پا در جوجه ها :

  • تغذیه ی نامناسب
  • شرایط نامناسب جوجه کشی
  • افزایش سرعت رشد جوجه ها
  • تغییرات آب و هوا
  • سن نامناسب مولدین
  • استانداردها و اصول نادرست بهداشتی

معرفی مهمترین دلایل لنگیدن جوجه مرغ ها

عروس هلندی ها بیشتر به تخم کتان ، ارزن ، تخم شاهدانه ، تخم آفتابگردان ، آجیل ؛ بذر سبزی جات و غیره علاقه دارد. غذاهای یاد شده به تنهایی برای تغذیه عروس کافی نبوده و این پرنده باید روزانه ویتامین های مختلف را نیز دریافت کند. به همین علت سبد غذایی عروس هلندی ها باید انواع سبزی جات و میوه جات ، مولتی ویتامین ها ، مکمل ها و... را در بر گیرد. توجه کنید که کمبود پروتئین و یا ویتامین و همچنین مواد معدنی در این پرندگان باعث به وجود آمدن بیماری هایی مانند کم خونی ، ریزش پر ، آنفولانزا و... میگردد. به همین خاطر ما توصیه اکید داریم که غذای پرنده دارای تنوع باشد ، چرا که دادن غذای تکراری برای پرنده خسته کننده خواهد بود و باعث به وجود آمدن انواع کمبودها در عروس هلندی خواهد شد.