تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

قیمت انواع پرندگان زینتی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۵٫۱۸

درصورتیکه شما نیز بعد از بررسی و مطالعه دقیق نحوه پرورش و نگهداری پرندگانی مانند طوطی ، مرغ عشق ، عروس هلندی ، مرغ مینا و... تصمیم به پرورش یکی از این پرندگان را گرفته اید میتوانید به انتخاب خود یکی از این پرنده ها را خرید کنید. نکته ای که در این میان حائز اهمیت است این است که باید به این پرندگان و محیط زندگی آنها علاقه قبلی داشته باشید تا بتوانید آنها را پرورش دهید ، چرا که در غیر اینصورت پرنده ای افسرده خواهید داشت.

اگر داشتن یک پرنده زینتی را در خانه خود احساس میکنیداین مطلب برایتان بسیار مفید خواهد بود.

قیمت پرندگان زینتی

« قیمت پرندگان زینتی »

هزینه خرید یک پرنده زینتی چقدر است؟

عموماً پرنده های مختلف دارای قیمت های متفاوتی هستند و روند قیمت گذاری آنها بر اساس هوش ، زیبایی ، قدرت و سن آنها انجام میپذیرد. بعنوان نمونه پرنده کاسکو از هوش بالایی برخوردار بوده و از توانایی سخنگو بودن برخوردار است. طبیعتاً قیمت این پرنده نیز نسبت به سایر پرندگان بیشتر است. این موضوع در سایر پرندگان مانند عروس هلندی ، مرغ عشق و... نیر صادق است.

مورد دیگری که بر روی قیمت پرنده تاثیر گذار است مکان خرید می باشد. عموماً پرنده فروشی ها نسبت به پرورش دهندگان عمده پرنده دارای قیمت بالاتر می باشند. به همین علت پیشنهاد میکنیم تا پرنده را از خود پرنده فروش تهیه کنید چرا که هم از مزیت قیمت کمتر برخوردار خواهید شد و هم اینکه پرنده فروش اطلاعات دقیقتری را نسبت به پرنده در حال فروش خود در اختیارتان خواهد گذاشت. همچنین شما در کنار خرید پرنده باید هزینه های جانبی برای خرید قفس ، غذار ، دارو ، آبخوری و دانخوری و... را در نظر بگیرید.

قیمت خرید مرغ عشق

با توجه به اینکه مرغ عشق ها پرندگانی کم خرج بوده و در برابر بیماری مقاوم هستند هزینه کمتری برای نگهداری آنها نیاز خواهد بود. عموماً مرغ های عشق قیمتی در حدود ۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومان دارند و قیمت بستگی به اهلی بودن پرنده ، سن پرنده ، زیبایی پرنده و... متغیر خواهد بود. مرغ عشق از انواع دانه ها ، میوه ها و سبزیجات تغذیه می کند و با توجه به اینکه موجودی اجتماعی می باشد باید حتما به صورت جفت خریداری شوند.

قیمت خرید قناری

قناری ها معمولا قیمتی در رنج ۱۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان داشته و این قیمت بر اساس قدرت آواز خوانی ، سن و زیبایی تعیین میگردد. همچنین شما در زمان خرید پرنده به قفس آن نیز دقت کنید چرا که این پرنده گان از دسته پرندگان پر انرژی می باشند. برای اینکه قناری ها از روحیه ظریف و بازیگوش برخوردار هستند جهت جلوگیری از بی حوصلگی پرندگان باید انواع لوازم بازی برای آنها تهیه شود و همواره ساعاتی خاص برای بازی کردن با پرنده در نظر گرفته شود.

قیمت عروس هلندی

« قیمت عروس هلندی »

قیمت خرید فنچ

این پرندگان ریز جثه و پر سرصدا قیمتی در رنج ۵۰ الی ۵۰۰ هزار تومان دارند و بدلیل اینکه زندگی این دسته از پرندگان بصورت اجتماعی است باید چند عدد از این پرنده ها را خریداری کنید. البته در هنگام خرید قفس نیز باید به این نکته توجه کنید بدلیل جست و خیزها ، که هر چه قدر قفس پرنده بزرگ باشد به آن میزان فنچ ها راحت تر خواهند بود.

قیمت عروس هلندی

عروس هندی ها پرندگانی شیرین ، بازیگوش و علاقه مند به رقص و بازی می باشند و شاید این موضوع نیز به قیمت بالای پرنده ها تاثیرگذار است. در صورتی که شما در منزل خود به پخش آهنگ شاد اقدام کنید متوجه خواهید شد که پرنده به رقص می پردازد. عروس هلندی ها معمولاً قیمتی بین ۲۵۰ الی ۸۰۰ هزار تومان دارند.

قیمت کبوتر

کبوتر ها نیز مانند سایر موجودات دارای نژادها و رنگ های مختلف هستند و هرکدام از آنها دارای خصوصیات ظاهری و اخلاقی خاصی می باشند.کبوتر ها با توجه به نژاد خود قمیتی در حدود ۵۰ هزار تا ۲ میلیون تومان دارند. این پرنده ها عموماً در قفس هایی در بیرون از منزل نگهداری میکنند و غذای آنها ارزن ، گندم و جو است.

قیمت کاسکو

کاسکوها پرنده هایی بسیار باهوش ، حساس و به شدت احساساتی هستند و حتی مشاهده شده که در صورت بی توجهی میتوانند تا روزها با شما قهر کنند و در صورت وخیم تر شدن اوضاع شروع به پر کنی کنند! به همین علت باید پرورش دهنده طوطی در روز باید روزانه چندین ساعت با آن حرف بزند و بازی کند. آنها باید یک اتاق مجزا برای خود داشته باشند تا شب ها با خیال راحت بخوابند. کاسکو ها قیمتی بین ۲ الی ۱۰ میلیون تومان دارند.

قیمت مرغ مینا

مرغ مینا برخلاف کاسکوها طبع خشونتی داشته و در صورت هم قفسی با سایر پرندگان ممکن است به آنها آسیب برسانند! اما در عین حال این پرنده ها دارای بهره هوشی بالایی بوده و در صورتیکه آنها را در اتاقی تنها بگذارید که دائما صدای تلوزیون، گریه بچه، گربه و ... را بشوند ، بعد از مدتی متوجه تقلید و تکرار صدا و کلمات آنها خواهید شد. مرغ مینا با توجه به میزان مهارت و نژادی که دارد قیمتی بین ۸۰ الی ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد.