تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

خصوصیات قفس نگهداری کاسکو

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۶٫۳۱

قفسی که برای پرورش و نگهداری قفس انتخاب میشود باید محیطی امن را برای زندگی پرنده به ارمغان بیاورد. در داخل قفس باید اسباب بازی ، میله نشیمن ، آبخوری ، دانخوری و ... قرار بگیرد. همچنین قفس باید جایی قرار بگیرد که پرنده به راحتی بتواند در آن استراحت کند و به آن استرس وارد نشود. محیط پرورش کاسکو باید کاملاً امن باشد زیرا کاسکوها در محیط های آرام به سادگی پرورش داده میشوند و آموزش دادن رفتار و کلمات به آنها در مکان های آرام نیز به سادگی انجام میگیرد.

کاسکو در قفس

« کاسکو در قفس »

قفس نگهداری جوجه کاسکو

در هنگام نگهداری کاسکو باید از قفس استفاده کنید ؛ چراکه محیطی که انسان در آن زندگی میکند برای کاکسو ها خطر آفرین است. این احتمال وجود دارد که پرنده سیم های برق را بجود و یا اتفاق ناگواری برای آن بیفتد. به نظر شما پرنده ای گران قیمت مثل کاسکو درخور آن نیست که دارای قفسی مجلل و گران قیمت باشد؟  قفس های مخصوص کاسکو اغلب از فولاد ضد زنگ ساخته شده و از دوام بالایی برخوردار هستند. از طرفی کفی این قفس ها ورقه هایی قرار گرفته که نظافت قفس را برای نگهدارنده کاسکو آسان میکند. قفس های مجهز دارای چرخ هایی در زیر قفس بوده و به راحتی جابجا میشوند. همچنین دارای سه عدد آبخوری و دانخوری درون خود می باشند.

پیشنهاد میکنیم که اگر به کمک جوجه کشی یک جوجه کاسکو به دست آوردید به هیچ وجه آن را در قفس بزرگ نگهداری نکنید؛ بدلیل اینکه ممکن است جوجه کاسکو به کف قفس افتاده و اتفاق ناگواری برایش بیفتد.

اگر دیدید که جوجه ی کاسکو بعد از گذشت چند روز پرهای خود را میجود بدانید که پرنده درون قفس احساس آرامش نمیکند. معمولاً کاسکوهای جوان در قفس های بزرگ احساس آرامش نمیکنند ؛ پس باید برای نگهداری آنان از قفس های کوچک استفاده کرد.

پیشنهاد میشود که برای نگهداری جوجه های کاسکو از قفسی استفاده کنید که دارای سایز 71x51x51 باشد. در واقع ابعاد ذکر شده یک قفس استاندارد برای نگهداری جوجه کاسکو است. اگر ارتفاع قفس کمتر از 46 سانتی متر باشد پرنده در داخل آن نمیتواند حرکت کند.

قفس نگهداری کاسکوی بالغ

بعد از آنکه کاسکو ها به یکسالگی خود رسیدند میتوان آنها را به قفس دائمی خود منتقل کرد. کاسکوهای بالغ شده بدلیل اعتماد به نفس خود به سادگی میتوانند از قفس بالا بروند.

برای نگهداری یک کاسکوی بالغ قفس با ابعاد 122x91x61 بسیار مناسب است. شما میتوانید برای کاسکوهای بالغ از قفس های کوچکتر از ابعاد معرفی شده نیز استفاده کنید ؛ اما اگر اهل سیر و سفر هستید و کاسکو را تنهدا در خانه میگذارید بهتر است از قفس های بزرگتر استفاده کنید.

حتی المکان قفسی تهیه کنید که نرده های افقی داشته باشد ؛ زیرا در اینصورت است که کاسکو از میله ها بالا میرود و اگر اینچنین نباشد ؛ پرنده جنب جوش آنچنان  نخواهد داشت.

قفس کاسکو

« قفس کاسکو »

نکات خرید قفس کاسکو

اولین موردی که باید در هنگام خرید قفس به آن توجه کنید جنس مواد ساخت قفس است. پیشنهاد میکنیم که قفسی را تهیه کنید که از جنس استیل ، کروم و یا برنج تشکیل شده باشد ؛ زیراکه این مواد ضد زنگ هستند و در اثر رطوبت با مشکل زنگ زدگی مواجه نمیشوند. عنصر روی نیز سمی بوده و برای کاسکو خطرناک است. موضوع دیگری که باید در هنگام تهیه قفس به آن توجه کنید میله های قفس است. میله های قفس کاسکو نباید زیاد از هم فاصله داشته باشند و یا کم فاصله باشند. همچنین میله های قفس نباید تیز باشند ، به دلیل اینکه امکان دارد به پاهای پرنده آسیب برسانند.

معمولاً در داخل قفس نشیمن گاه هایی وجود دارد. جنس این نشیمن گاه ها بهتر است از چوب آلو و یا مرکبات باشد. در هنگام تهیه قفس سعی کنید از نشیمن گاه های پلاستیکی استفاده نکنید ؛ چون ممکن است به پاهای پرنده آسیب برساند و اینکه حتی المکان سعی کنید که نشیمن گاهی هم در سقف قفس نصب کنید ؛ چرا که کاسکو ها با نشستن در سقف قفس بسیار علاقه مند هستند.