تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

معرفی قرقاول طلایی ( قرقاول بلژیکی )

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۵٫۰۷

قرقاول بلژیکی که به نام قرقاول طلایی نیز شناخته میشود ، از دسته پرندگان گیاه خوار به شمار میرود. قرقاول طلایی بومی کوهستان های چین بوده و به همین علت به آن قرقاول چینی نیز میگویند. این پرنده در کشورهای آمریکا و اروپا نیز زندگی میکند.

قرقاول های بلژیکی بسیار زیبا بوده و در طبیعت در رنگ های مختلف وجود دارند. رنگ هایی مانند سیاه ، قرمز ، زرد و طلایی ترکیب رنگ این پرنده را شکل میدهند. این پرنده تاج طلایی رنگ و پرهای قرمز روی بدن خود دارد. قرقاول های بلژیکی طولی در حدود ۹۰ الی ۱۰۵ سانتیمتر دارند که حدود دو سوم کل را دم پرنده تشکیل میدهد.

رابطه موقعیت جغرافیایی با تولید مثل پرنده

توجه داشته باشید که هر پرنده ای هرچه مقدار که در مناطق مرتفع زندگی کن به همان میزان درصد جوجه آوری کمتری خواهد داشت ؛ چرا که کمبود گرما و اکسیژن موجب کاهش راندمان جوجه کشی خواهد شد. وجود گرما در هر نقطه ای موضوع مهمی است که در اختیار هر پرنده ای قرار گیرد تا بتواند به بهترین حالت ممکن جوجه آوری کند.

مناطق معتدل علاوه بر دارا بودن شرایط دمایی ، از شرایط غذایی فوق العاده نیز برخوردار هستند. چرا که در مناطق معتدل با وجود گرما و رطوبت ، گیاهان سرسبز و فراوانی روش کرده و انواع دانه ها و گیاهان برای تغذیه پرنده ها محیا میشود که با این وجود بلوغ جسمی و جنسی پرنده ها بیشتر به تکامل خود میرسد. جالب است بدانید که برخی از پرندگان در فصول پاییز و زمستان بهترین حالت و شرایط را برای تخمگذاری دارند ولی در حالت کل هر پرنده ای اگر تغذیه مناسب داشته باشد میتواند به بهترین حالت جوجه آوری کند ؛ اگر چه امروزه با استفاده از لوازم و تجهیزات حرفه ای میتوان به بهترین حالت از تمامی پرندگان جوجه کشی کرد.

قرقاول طلایی

« قرقاول طلایی »

ویژگی های ظاهری قرقاول طلایی

از مشخصات بارز قرقاول های طلایی نر میتوان به تاج طلایی رنگ آنها اشاره کرد. همچنین قرقاول های طلایی نر دارای خطوط قرمزرنگ بر روی نوک خود هستند. گلو ، سینه و دو طرف گردن این پرندگان به رنگ قهوه ای مایل به زرد می باشد. قسمت بالای پشت پرنده سبز رنگ بوده و مابقی آن تا دم به رنگ زرد طلایی است. دم پرنده سیاه و سفید بوده و پاهای آن به رنگ زرد روشن می باشد.

تغذیه قرقاول بلژیکی

تغذیه هر پرنده ای نقش بسیار مهمی را در رشد و تکثیر آن پرنده ایفا میکند. درصورتیکه پرورش این پرنده با مواد غذایی مناسب انجام نشود رشد آن با کندی مواجه شده و ممکن است پرنده به انواع بیماری ها دچار شود. عموماً برای غذا دادن به قرقاول بلژیکی از دان مرغ و پلیت استفاده میشود. برخی از افراد نیز برای کاهش میزان هزینه های انجام شده و افزایش بدن قرقاول به آنها علوفه و سبزیجات نیز میدهند.

قرقاول های طلایی پرنده هایی بسیار بسیار پرجنب و جوش هستند و با پریدن به اینور و آنور و بالای درختان به شدت علاقه دارند. این پرنده ها معمولاً روزها بر روی زمین به گشت و گذار پرداخته و شب ها برای استراحت به بالای درختان میروند.

میزان تخمگذاری و دوره جوجه کشی قرقاول بلژیکی

میزان تخمگذاری قرقاول های بلژیکی نسبت به سایر نژادهای قرقاول کمتر است و این پرندگان در طول سال حدود ۸ الی ۱۲ تخم میگذارند. طول مدت جوجه کشی از قرقاولان طلایی حدود ۲۳ روز است و دوره آنها نیز مانند تمامی ماکیان از دو مرحله سِتِر و هَچر تشکیل شده است. مرحله هچر این پرنده از روز بیستم جوجه کشی شروع میشود. دمای مناسب برای دوره های ستر و هچر قرقاول بلژیکی به ترتیب مقادیر ۳۷٫۵ و ۳۷٫۲ درجه بوده و رطوبت نیز مابین ۵۸ الی ۶۳ درصد می باشد.

برای جوجه کشی این پرنده میتوان از دستگاه های جوجه کشی خانگی یا صنعتی استفاده کرد. کارکرد این محصولات بصورت حرفه ای بوده و اتوماتیک می باشند. استفاده از ماشین های جوجه کشی برای اشخاصی که تبهر جوجه کشی نداشته و برای اولین بار میخواهند به این کار اقدام کنند بسیار مفید است. در هنگام استفاده از این محصولات باید دما و رطوبت مورد نیاز را بصورت دستی بر روی محصول اعمال کنید تا دستگاه بصورت خودکار دما و رطوبت را اعمال کرده و تخم ها را به گردش درآورد.