تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

راهنمای انتخاب بهترین غذای جوجه یک روزه طیور

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۲۲

پس از عمل جوجه کشی ، نوبت به کسب اطلاعات در مورد تغذیه و غذای جوجه یکروزه میرسد.با توجه به حساسیت موضوع انتخاب خوراک جوجه یکروزه و رابطه آن با عمر پرنده این مقاله به توضیح در مورد جیره غذایی جوجه یکروزه و تغذیه جوجه یکروزه پرندگانی چون مرغ ( لاری ، بومی و محلی ) ، کبک ، بلدرچین ، قرقاول ، بوقلمون ، غاز ، اردک ، بلدرچین و سایر پرندگان زینتی مانند عروس هلندی ، قناری ، بلبل ، کبوتر و... می پردازد.

غذای جوجه یکروزه مرغ

« غذای جوجه یکروزه مرغ »

تغذیه جوجه یکروزه مرغ بومی لاری محلی

جوجه یکروزه مرغ لاری و بومی محلی معمولاً بعد از خروج از تخم تا 12 ساعت نیازی به تغذیه ندارند. س از گذشت این زمان میتوانید از ذرات خرد شده ، پلت ، سفیده تخم مرغ ، انواع میوه جات و سبزیجات جهت خوراک استفاده کنید. همچنین پیشنهاد میشود از مکمل هایی نظیر کلسیم و مولتی ویتامین نیز جهت تکمیل تغذیه جوجه یکروزه مرغ بومی نیز استفاده گردد.

تغذیه جوجه یک روزه بلدرچین ، قرقاول و کبک

تغذیه و خوراک جوجه یکروزه بلدرچین ، قرقاول و کبک از روز اول تا حدود 7 هفته بعد از گذشت زمان تولد با پروتئین 28 درصد می باشد و این خوراک در بازار به فراوانی یافت میشود. حتماً و حتماً غذای این جوجه ها را قبل از استفاده آسیاب نمایید تا پرنده بتواند به خوبی از آن تغذیه کند. بعد از گذشت حدود 7 هفته از زمان تولد ، غذای آنان را به جیره ی غذایی با پروتئین 16% الی 18% تغییر دهید.

غذای جوجه یکروزه بلدرچین

« غذای جوجه یکروزه بلدرچین »

تغذیه جوجه یک روزه بوقلمون

جوجه یکروزه بوقلمون برخلاف جوجه اکثر پرندگان خوردن و آشامیدن را بلد نیستند و باید این عمل را به آنها آموخت. پیشنهاد میگردد برای تغذیه جوجه بوقلمون از جو خرد شده ، شير و تخم مرغ پخته استفاده کنید.

همچنین جهت آموزش خوردن و آشامیدن به جوجه یکروزه این پرنده ، تعدادی بوقلمون مسن را بين جوجه بوقلمون های يكروزه رها کنید تا توسط آنها خوردن و آشاميدن را فرا گيرند. البته بدلیل ریسک بالای انتقال بیماری از بوقلمون مسن به بوقلمون یکروزه ، حتما قبل از انجام این عمل از سلامت بوقلمون های بزرگتر اطمینان حاصل فرمایید.

غذای جوجه یکروزه بوقلمون

« غذای جوجه یکروزه بوقلمون »

تغذیه جوجه یک روزه غاز

جوجه یکروزه غاز مانند جوجه یکروزه سایر طیور تا 24 ساعت نیازی به غذا ندارند ، اما لازم است آب کافی در اختیار آن قرار گیرد.

بعد از گذشت 24 ساعت از زمان تولد ، پیشنهاد میگردد از جیره غذایی استارتر ( همان پروتئین بیست درصد ) جهت تغذیه غاز استفاده شود. بهتر است در یک الی دو هفته اول غذای جوجه غاز را کمی با آب بخیسانید.

بعد از گذشت حدود سه هفته از زمان تولد غاز ، جیره غذایی آنها را به پلت تغییر دهید.

غذای جوجه یکروزه غاز

« غذای جوجه یکروزه غاز »

تغذیه جوجه یک روزه اردک

غذای جوجه اردک از یک روزگی تا بیست روزگی ذرت ، گندم ، سویا ، صدف ، پودر استخوان ، مکمل ۵ درصد ، متیونین ، لیزین و سبوس میباشد.

غذای جوجه یکروزه اردک

« غذای جوجه یکروزه اردک »