تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

عملیات بعد از جوجه کشی اردک

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۹٫۱۸

پس از جوجه کشی از اردک و خارج شدن جوجه ها از تخم باید قبل از انتقال جوجه ها به داخل جعبه و انتقال آنها به سالن ، باید برخی اقدامات انجام گرفته شود. درصورتیکه برخی مسائل رعایت نشود ممکن است علیرغم یک جوجه کشی موفق ، جوجه ها به سرعت تلف شوند. در این مطلب از سایت eigkala قصد داریم تا اقدامات مهم بعد از اتمام جوجه کشی اردک را توضیح دهیم.

پرورش کبک

« پرورش کبک »

الف. جوجه های سالم را جدا کنید

بیست و چهار ساعت بعد از خروج جوجه های یکروزه از تخم اردک ، جوجه های سالم را از جوجه های ناقص و ضعیف جدا کنید. جدا کردن اردک های سالم از اردک های ضعیف و ناسالم اولین کار پس از انجام عملیات جوجه کشی است.

بیشتر جوجه های ضعیف در همان هفته اول درگیر مشکلات مختلفی شده و تلف میشوند. همچنین این نوع جوجه ها ریسک شیوع بیماری را در بین سایرین افزایش میدهند. بنابراین بهتر است که در همان ابتدای کار، جوجه های سالم را از جوجه هایی که ضعیف هستند یا با مشکلات ژنتیکی مثل پاهای کج، نوک کج و به هم چسپیده متولد شده اند، جدا کرد.

سپس برای حمل جوجه ها از کارتن و یا سبدهای مخصوص حمل جوجه استفاده کنید. سینی هایی که سطح لغزنده دارند، برای جابجایی جوجه های یک روزه مناسب نیستند. چون سطوح لغزنده باعث سُر خوردن پای جوجه و باز شدن پای آنها میشود. پای جوجه در ابتدا نرم و غضروفی است و خیلی زود دچار آسیب میشود.

در صورت ارسال جوجه ها به منطقه ای دیگر، بعد از قرار دادن جوجه ها در سبدهای حمل، اجازه دهید 4 ساعت در همان حالت باقی بمانند. این عمل هم برای کاهش استرس آنها و هم برای سلامتی آنها مفید میباشد.

جوجه یک روزه اردک در برابر دمای سرد و خشک بسیار آسیب پذیر است. بنابراین در زمان بیرون آوردن آنها از دستگاه جوجه کشی و انتقال آنها به جایگاه پرورش یا ماشین حمل نقل، شرایط محیطی گرم با رطوبت بیش از 60 درصد فراهم کنید.

اگر قصد پرورش جوجه های یک روزه اردک را دارید، می بایست از قبل یک جایگاه گرم و تمیز برای جوجه ها آماده کرده باشید. دمای محل نگهداری جوجه یک روزه 35 درجه و رطوبت آن نزدیک به 65 درصد خواهد بود. رطوبت بالا در چند روز اول برای جلوگیری از دهیدراته شدن و کاهش وزن جوجه می باشد.

اگر تعداد جوجه ها زیاد می باشد، در سالن پرورش حتما از روش پن بندی استفاده نمایید تا جوجه ها هم به گرمای کافی و هم به آب و غذا دسترسی راحتی داشته باشند. در این روش با استفاده از کارتن باید گاردهایی دایره ای شکل ایجاد کرد، بطوریکه مادر مصنوعی دقیقا وسط آن گارد و جوجه ها در زیر مادر مصنوعی قرار گیرند.

بعد از بیرون آوردن جوجه اردک یک روزه از دستگاه، میتوان تغذیه آنها را شروع کرد. برای این منظور ابتدا با آب شیرین از جوجه ها پذیرایی کنید. به ازای هر لیتر آب، 5 گرم شکر در آن حل نموده و این محلول آب قند را در اختیار جوجه قرار دهید. دمای آب باید بیش از 20 درجه باشد چون آب خنک برای جوجه یک روزه مضر است.

ب. جوجه های سالم را واکسینه کنید

بعد از اینکه جوجه های سالم را جدا کردید باید آنها را جهت مقاوت جوجه ها در مقابل بیماری واکسینه کنید. واکسینه کردن جوجه ها آنها را در مقابل بیماری ها مقاوم کرده و عمر آنها را بیشتر میکند. حتماً و حتماً قبل از انجام این فرایند سعی کنید با یک دامپزشک با تجربه مشورت کنید.

اصولا طیور بومی بعد از یک ماهگی واکسن های لازم را دریافت میکنند چون مقاومت بالایی دارند. اما اگر جوجه اردک ها از نژاد تجاری باشند، واکسیناسیون آنها در هفته اول الزامی است. در روزهای اول واکسن مارک و E.coli به جوجه ها تزریق میشود و بعد از آن نیز واکسن های مربوط به نیوکاسل و آنفولانزا به جوجه ها تزریق خواهد شد. نحوه واکسیناسیون و شرایط آن بایستی توسط دامپزشک مقیم منطقه مشخص شود و هرگز در این زمینه خودسر عمل نکنید.

پرورش کبک

« پرورش کبک »

ج. جوجه های نر و ماده را از هم جدا کنید

درصورتیکه از اردک های تخمگذار جوجه کشی کردید و قصد تشکیل گله مولد را دارید باید جوجه اردک های نر و ماده را جدا کنید. اما اگر از اردک های نژاد گوشتی جوجه کشی کرده اید و میخواهید اردک های گوشتی پرورش دهید نیازی به تفکیک جنسیت نیست.

تشخیص جنسیت جوجه یک روزه اردک کمی سخت است. اما به طور کلی جوجه اردک نر جثه درشت تر و پاهای بلندتری نسبت به ماده دارد. همچنین نرها در مقایسه با ماده ها ساکت تر هستند.

بال جوجه های ماده زودتر از نرها رشد میکند. جوجه هایی که به تازگی از تخم خارج شده اند، بال های بسیار نازک و کاغذی مانند دارند. ماده ها اولین کسانی هستند که پرهای آنها این حالت کاغذی را از دست میدهد، به طوریکه در لبه بال آنها کرک و جوانه ها ظاهر میشوند.

د. دستگاه جوجه کشی را ضدعفونی کنید

بعد از اتمام جوجه کشی و خروج کامل جوجه ها از دستگاه، وسایل مورد استفاده و دستگاه جوجه کشی را کامل ضدعفونی کنید. ابتدا تمامی بقایای به جامانده از جوجه ها و تخم های نطفه دار باید بیرون ریخته شوند. قطعات قابل شست شوی دستگاه از جمله سبد هچ یا شانه جوجه کشی باید شست شو شوند. سپس با یک ضدعفونی کننده مناسب همچون جرمی ساید داخل دستگاه جوجه کشی را به خوبی ضدعفونی کنید. در حین ضدعفونی دستگاه جوجه کشی به قطعات مهم آن از جمله سنسور دما و رطوبت برد جوجه کشی دقت نمایید چون این قطعات در برابر مواد شیمیایی آسیب پذیر هستند.

در نهایت جوجه اردک یک روزه را با دان مخصوص استارتر که به شکل پودری است تغذیه نمایید. توجه داشته باشید که جوجه اردک ها به خاطر غریزه ای که دارند علاقه بیشتر به مصرف غذای خمیری دارند. بنابراین در کنار غذای آنها حتما از آب نیز استفاده کنید. خیس کردن غذای جوجه به دلیل فاسد شدن سریع آن پیشنهاد نمیشود.