تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

عملیات بعد از جوجه کشی اردک

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۰۳

پس از جوجه کشی از اردک و خارج شدن جوجه ها از تخم باید قبل از انتقال جوجه ها به داخل جعبه و انتقال آنها به سالن ، باید برخی اقدامات انجام گرفته شود. درصورتیکه برخی مسائل رعایت نشود ممکن است علیرغم یک جوجه کشی موفق ، جوجه ها به سرعت تلف شوند. در این مطلب قصد داریم تا به برخی از نکات عملیات بعد از جوجه کشی اردک اشاره کنیم.

پرورش کبک

« پرورش کبک »

عملیات بعد از اتمام جوجه کشی اردک

الف. جوجه های سالم را جدا کنید

بیست و چهار ساعت بعد از خروج جوجه های یکروزه از تخم اردک ، جوجه های سالم را از جوجه های ناقص و ضعیف جدا کنید. جدا کردن اردک های سالم از اردک های ضعیف و ناسالم اولین کار پس از انجام عملیات جوجه کشی است.

 

ب. جوجه های سالم را واکسینه کنید

بعد از اینکه جوجه های سالم را جدا کردید باید آنها را جهت مقاوت جوجه ها در مقابل بیماری واکسینه کنید. واکسینه کردن جوجه ها آنها را در مقابل بیماری ها مقاوم کرده و عمر آنها را بیشتر میکند. حتماً و حتماً قبل از انجام این فرایند سعی کنید با یک دامپزشک با تجربه مشورت کنید.

 

ج. جوجه های نر و ماده را از هم جدا کنید

درصورتیکه از اردک های تخمگذار جوجه کشی کردید و قصد تشکیل گله مولد را دارید باید جوجه اردک های نر و ماده را جدا کنید. اما اگر از اردک های نژاد گوشتی جوجه کشی کرده اید و میخواهید اردک های گوشتی پرورش دهید نیازی به تفکیک جنسیت نیست.

 

د. دستگاه جوجه کشی را ضدعفونی کنید

بعد از هر دوره جوجه کشی از تخم اردک حتماً دستگاه جوجه کشی خود را با گاز فرمالدئید ضدعفونی کنید.