تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

جلوگیری از بوجود آمدن عفونت بند ناف جوجه

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۵٫۱۵

بیشترین موضوعی که باعث از بین رفتن جوجه ها میشود ایجاد عفونت در بند ناف و یا عفونت مجری کیسه زرده است که این مشکل در حین دوره جوجه کشی اتفاق می افتد. معمولاٌ بیماری کیسه زرده از رشد باکتری هایی مانند استافیلوکوک ها ، کلی فرم ها ، استرپتو کوک ها و پروتئوس بوجود می آید و جوجه ها با ابتلا به این بیماری ها به عفونت کیسه زرده مبتلا میشوند.

معمولاً جوجه هایی که به این بیماری دچار میشوند 24 ساعت بعد از خروج از تخم تلف میشوند. اگر بتوانید اصول اولیه را رعایت کنید و یا اصول اولیه تولد جوجه ها را نیز رعایت کنید معمولاً آمار تلفاتی حدود پنج الی ده درصد برسانید. شرایط فیزیکی جوجه هایی که به عفونت بند ناف دچار میشوند بیحالی و افسردگی است ؛ اما تحقیقات نشان میدهد که مایع خاصی اطراف کیسع زرده را احاطه میکند و باعث ملتهب شدن آن میگردد. عروق خونی نیز در آنها قابل مشاهده است. بطور کل مقدار عفونت بند ناف را میتوان با رعایت اصول بهداشتی پیشگیری کرد.

عفونت بند ناف جوجه ها

« عفونت بند ناف جوجه ها »

درصورتیکه در ایام جوجه کشی جوجه حالت نرمال داشته باشد میتوان آن را ملاحظه کرد ؛ بند ناف ها نیز بصورت مطلوب قابل رویت هستند. اما حتماً به طور طبیعی باید تا زمان خشک شدن آن یعنی بعد از گذشت حدود 2 ساعت باید بسته شوند. غیر اینصورت باکتری های اطراف ناف وارد عمل شده و از طریق مواد مغذی که در کیسه زرده وجود دارد شروع به تکثیر میکنند و سیستم دفاعی جوجه های داخل تخم را از کار می اندازند.

این اتفاق به این دلیل می افتد که در زمان جوجه کشی پارامترهای مهم مانند دما ، رطوبت ، چرخش و... رعایت نشده. این موارد عبارتند از :

  • درصورتیکه دما بیشتر از میزان مجاز باشد این اتفاق سبب بوجود آمدن ناف دکمه ای سیاه رنگ میشود و اگر دما کمتر از حد نرمال باشد باعث باز ماندن ناف خواهد شد
  • اگر مقدار رطوبت بیشتر از مقدار تعیین شده باشد باعث تورم کیسه زرده شده و پس از بوجود آمدن جوجه مانع از بسته شدن ناف میشود. رطوبت بسیار کم نیز باعث کم آبی کیسه زرده شده و اطراف ناف بسیار سفت میشود و به بافت های حساس آسیب جدی میرساند.
  • درصورتیکه تخم های نطفه دار را در بازه طولانی مدت در انبار نگهداری کنید جوجه ها با ناف های زخم شده و سیاه شده متولد خواهند شد.

توصیه های مهم در مورد عفونت بند ناف

۱- باید اصول بهداشتی در هنگام جوجه کشی رعایت شوند.

۲- به هیچ وجه تخم ها نباید در جای مرطوب نگهداری شوند.

۳- دستگاه جوجه کشی و تمامی بخش های آن باید در هر بار جوجه کشی ضدعفونی شوند.

۴- سبدهای هچر قبل از انتقال تخم ها باید خشک باشند تا خطری نتواند از منافذ به داخل آن نفوذ کنند.

۵- در اغلب موارد دیده شده اکه یک یا چند تخم بدلایلی خاص مانند نبود نطفه ، کهنه بودن و ... داخل ماشین جوجه کشی ترکیده اند. در این حالت قبل از انتقال تخم ها به سبد هچ حتماً عملیات گازدهی را در قسمت ستر انجام دهید.

۶- بعد از هچ اجازه دهید تا جوجه ها تا ۲۴ ساعت داخل ماشین جوجه کشی بمانند. حتما دقت کنید که قبل از خشک شدن آنها را از دستگاه بیرون نیاورید. چرا که بند ناف آنها به طور کامل خشک نمیشوند.

۷- همه جوجه ها را به محض ورود به لانه جدید برای خوردن تحریک کنید تا جذب کیسه سریع تر انجام شود.