تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش ساخت و نگهداری کره طبیعی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۲۴

آیا میدانستید که کره ای که از بازار تهیه میکنید حاوی انواع مواد نگهدارنده است و طعم آن مانند کره های محلی نیست؟ شما میتوانید به شخصه اقدام به تولید کره کنید تا هم از طعم طبیعی کره بهره مند شوید و در عین حال یک ماده کاملا مفید و سالم در سفره هایتان بهره مند شوید.

در گذشته برای تولید کره ، از خامه شیر استفاده میکردند ؛ بدین صورت که خامه را از شیر جدا کرده و آن را در مکانی قرار میدادند تا طی فرایند های طبیعی باکتری ها خامه را ترش کنند ؛ سپس بعد از آنکه خامه به غلظت میرسید از متدهای مختلفی برای هم زدن آن استفاده میکردند تا مایع از لسیتین جدا شود و در نهایت کار کره حاصل شود. امروزه با کنار رفتن روش های قدیمی کره را از شیر شیرین « شیر ترش نشده » بدست می آورند.

طرز تهیه کره

« طرز تهیه کره »

خواص کره

کره روغنی است که همانطور که متوجه شدید از ماست چکیده و یا  خامه شیر گرفته میشود. بهتر است بدانید که کره منبع کاملی از انواع ویتامین ها ، مخصوصاً ویتامین A است که سرشار از انرژی است. کره طبیعی چربی از خانواده لیپیدهاست و از زمان ورود به بدن زمان زیادی طول میکشد تا تمام انرژی خود را آزاد کند.

آموزش طریقه ساخت کره در منزل

در این بخش قصد داریم تا شما را با روش تهیه کره به کمک خامه را آموزش دهیم. بدین منظور کافیست ادامه متن را مطالعه کنید.

بهتر است قبل از کره گیری شیر را به مدت بیست و چهار الی چهل و هشت ساعت خنک کنید ؛ چرا که با این کار مولکول های چربی سفت میشوند و برای کره گیری را برایمان بسیار آسانتر میکنند.

پس از آنکه خامه سفت شد آن را از یخچال بیرون آورده و اجازه دهید تا دمایش به اندازه دمای محیط شود. سپس مقداری نکم به خامه اضافه کنید آن را به درون غذاساز ریخته و شروع به هم زدن کنید. توجه کنید که ابتدای کار خامه ضخیم میشود ؛ اما پس از چندی کره و بخش شیری مانند آن از هم جدا میگردند.

پس از اینکه کره و قسمت شیری از یکدیگر جدا شدند کره اطراف ظرف را به آهستگی جمع آوری کنید و درون یک ظرف تمیز قرار دهید. توجه کنید که کره کاملاً از قسمت شیری خامه جدا شود. در هنگام جمع آوری کره خواهید دید که در هنگام جمع آوری مقداری مایع درون خود دارد که این موضوع مشکلی ندارد ؛ چرا که شما میتوانید به سادگی با فشار دادن یک قاشق بر روی کرده مایع موجود را از آن خارج کنید.

در انتها شما میتوانید کره های تولید شده را در ظرفی قرار داده و برای ماه ها از آنها استفاده کنید

لازم به ذکر است که کسانی نیز که غذاساز ندارند میتوانند خامه را به وسیله پارچه توری به داخل ظرف بریزند و تا زمانیکه کره از درون پارچه به بیرون میریزد با استفاده از یک قاشق چوبی دیواره های ظرف را که آغشته به کره شده است را بتراشند. همچنین برای ساخت کره از دستگاه کره گیر هم میتوان استفاده کرد.

تولید و نگهداری کره طبیعی

« تولید و نگهداری کره طبیعی »

آموزش نگهداری کره

تا اینجا شما با نحوه تهیه کره آشنا شدید ، از این به بعد میخواهیم شما را با روش نگهداری کره آشنا کنیم تا بتوانید از فاسد شدن آن در طولانی مدت جلوگیری کنید.

در مرحله اول کره را در بیرون از یخچال قرار میدهیم تا کمی نرم شود ، سپس مقداری کره « حدود نیم سانت » را داخل فریزر میریزیم و آن را به کمک یک وردنه بصورت کامل صاف میکنیم. پس از این کار با یک خط کش فلزی به کره فشار وارد میکنیم تا رد آن بر روی کره بماند.

بعد از انجام این کار کره را در فریزر قرار میدهیم تا کاملاً سفت گردد. در نهایت در هنگام استفاده از کره به راحتی میتوان آن را از خط های ایجاد شده جدا کرد.

نکته مهم : اگر کره را در شرایط بد آب و هوایی نگهداری کنید امکان دارد که کپک بزند و این مشکل در طعم ، بو و رنگش ظاهر شود ؛ به همین علت تمامی مراحل نگهداری کره باید نهایتاً در 45 دقیقه انجام پذیرد