تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

راهنمای ضدعفونی ماشین جوجه کشی

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۹٫۲۷

تخم های جوجه کشی برای جوجه شدن لازم است تا در یک محیط تمیز و عاری از آلودگی هَچ شوند ؛ چرا که در صورتیکه درون دستگاه جوجه کشی آلوده باشد ، آلودگی به تخم های نطفه دار نیز نفود میکند و در نتیجه آن تخم های نطفه دار با خطر مرگ جنین و یا تولد جوجه های بیمار مواجه میشوند. به همین علت تمیزکاری و ضدعفونی ماشین جوجه کشی از عملیات مهم و ضروری می باشد. اما بدلیل اینکه به تخم های نطفه دار و قطعات استفاده شده در ساخت ماشین جوجه کشی صدمه ای وارد نشود باید این کار به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. خوب است بدانید که با هر ماده ضدعفونی کننده ای نمیتوان دستگاه را تمیز کرد و باید از مواد ضدعفونی کننده به خصوصی استفاده کرد. در این مطلب از سایت ما روش های ضدعفونی دستگاه جوجه کشی را برایتان آموزش خواهیم داد ؛ بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

ضدعفونی ماشین جوجه کشی

« روش مست کردن و جفتگیری کاسکو »

آیا دستگاه جوجه کشی آکبند به ضدعفونی نیاز دارد؟

در صورتی که دستگاه جوجه کشی را آکبند خریدید و بسته بندی آن صحیح و سالم است ، نیازی به ضدعفونی آن نیست. تنها کافیست تا با یکعدد دستمال داخل آن را گردگیری کنید. اما اگر دستگاه دست دوم بوده و یا درون آن آلودگی مشاهده میکنید بهتر است تا آن را ضدعفونی کنید. توجه کنید که در انتهای دوره جوجه کشی آلودگی های مختلفی ماند گرد و خاک ، قطرات خونی و ... درون دستگاه ایجاد میشود و این عوامل میتوانند بر اثر جریان باد بر روی سایر قطعات الکترونیکی رسوب کنند. در برخی از ماشین های جوجه شکی دسترسی به قطعات الکترونیکی آسان نبوده و نمیتوان آنها را با دستمال تمیز کرد. در این زمان بهترین روش برای ضدعفونی دستگاه استفاده از پمپ باد یا بلوور می باشد.

روش ضدعفونی سبدها و شانه های جوجه کشی

از آنجا که سبد و شانه های جوجه کشی عموماً از پلاستیک ساخته میشوند برای ضدعفونی آنها را میتوان شستشو داد. شما به آسانی میتوانید این قطعات را با مواد شوینده ضدعفونی کنید. سپس آنها را در یک محیط گرم قرار دهید تا خشک شوند. برای سرعت بخشیدن به عمیات خشک شدن قطعات میتوانید از پارچه تمیز بدین منظور استفاده کنید.

عملیات حفاظتی از سنسور دما و رطوبت در زمان ضدعفونی

ضدعفونی کننده ها و مواد شوینده نبایست با سنسورهای دستگاه در تماس باشند. به همین علت در هنگام ضدعفونی ماشین جوجه کشی سنسورهای دستگاه را با پلاستیک بپوشانید. فقط دقت کنید که در زمان پوشاندن آسیبی به سنسورها نرسانید.

ماشین جوجه کشی ضدعفونی شده

« ماشین جوجه کشی ضدعفونی شده »

روش ضدعفونی بدنه داخلی و بیرونی

بدنه دستگاه را به آسانی میتوان با دستمال نم ضدعفونی کرد. بدین منظور باید به وسیله تاید و صابون محلول ضدعفونی کننده ایجاد کنید ؛ سپس یک دستمال تمیز را به آن آغشته کرده و با آن محفظه داخلی را تمیز کنید. پس از اتمام کار دستگاه را در یک محیط گرم قرار دهید تا خشک شود.

در هنگام ضدعفونی محصول باید قسمت بیرونی آن را نیز تمیزکاری کنید. بدنه محصولاتی که از ABS و یا PVC ساخته میشوند عموماً بصورت آنتی باکتریال بوده و قابل شستشو هستند. برای ضدعفونی قسمت بیرونی میتوان از محلول آب و صابون استفاده کرد. فقط باید دقت کنید که محلول به داخل قطعات الکترونیکی نفود نکند.

در زمان نظافت دستگاه حتما بدنه بیرونی رو هم باید ضدعفونی کرد. بدنه هایی مثل PVC و ABS آنتی باکتریال و قابل شست و شو هستند و هرگر دچار خوردگی و زنگ زدگی نمیشوند.

انواع ضدعفونی کننده ها و روش استفاده از آنها

انواع ضدعفونی کننده های شیمیایی در بازار وجود دارد اما تنها برخی از آنها برای ضدعفونی دستگاه جوجه کشی مناسب هستند. از نمونه محلول های ضدعفونی کننده استاندارد میتوان به جرمی ساید اشاره کرد. برخی از افراد از گاز فرمالین نیز برای ضدعفونی ماشین جوجه کشی استفاده میکنند با این حال پیشنهاد ما استفاده از ضدعفونی جرمی ساید برای این کار است.