تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش ضدعفونی سردخانه + رفع کپک میوه جات

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۱۷

سردخانه های محیطی محدود و تحت کنترل بوده برای نگهداری کوتاه مدت و بلند مدت انواع میوه جات و مواد غذایی استفاده میشوند. سردخانه ها نیز به مرور زمان دچار عواملی مانند کپک زدگی شده و برای جلوگیری از کپک زدن میوه ها نیاز است که بصورت دوره ای فرآیند ضدعفونی مکان انجام شود. در واقع استفاده از انواع تجهیزات رطوبتی سبب شده تا در عین پایین بودن دما زمینه لازم برای رشد بعضی از باکتری ها درون سردخانه ها بوجود بیاید. به همین علت با ضدعفونی سردخانه از بروز مشکات بعدی جلوگیری بعمل می آید.

با ضدعفونی کردن و استرلیزه کردن محیط سردخانه میتوان شرایط ایده آلی را ایجاد کرد و بی شک تحت این شرایط هیچ کدام از میوه های داخل سردخانه دچار مشکلات کپک زدگی نمیشوند. با بررسی های انجام شده قارچ ها وباکتری ها در هوا حرکت میکنند و این دلیل میتوانند به انواع مواد غذایی انتقال پیدا کنند و زمینه لازم برای پوسیدگی و فاسد شدن آنها را بوجود بیاورند. در این حالت باید از لوازم و تجهیزات مناسب برای گردش هوا استفاده شود تا در نتیجه آن تهویه هوا را ضدعفونی نماید و بدینصورت از ایجاد و تکثیر باکتری و قارچ جلوگیری بعمل آید.

ضدعفونی سردخانه میوه

« ضدعفونی سردخانه میوه »

اشخاصی که در حیطه سردخانه های بالای صفر فعایت دارند باید بدانند که سردخانه بالای صفر نیز باید استریل شود. همچنین هوای سردخانه نیز باید بطور کامل استریل گردد.

روش های ضدعفونی سردخانه

سردخانه های بالای صفر عموماً برای نگهداری و ذخیره سازی انواع میوه جاتی که دارای رطوبت هستند استفاده میشوند که میتواند شرایط ایده آلی را برای رشد انواع قارچ فراهم کند. علاوه بر این در چنین محیطی وجود آب میتواد باعث ایجاد قارچ پنبه سفید هم شود.

برای رفع چنین مشکلاتی باید تمهیدات لازم جهت به گردش دراوردن هوا و ضدعفونی سردخانه در نظر گرفته شود. بهترین شیوه استفاده از لامپ های ماورا بنفش می باشد. این نوع لامپ ها قادرند تا هوا را بصورت کامل ضدعفونی کنند و در نتیجه از پخش شدن کپک به درون سالن جلوگیری کنند.

روش های ضدعفونی میوه جات و مواد غذایی

در صورتیکه میوه جات در کیسه های نایلونی ذخیره میشوند باید بسته ها را ضدعفونی کرده و آلودگی ها را از بین ببرید. دقت کنید که تا جای ممکن از مواد شیمیایی برای ضدعفونی بسته ها استفاده نکنید چرا که میتوانند هوای محیط و محتوی درون کیسه ها را تحت تاثیر قرار دهند. برای نمونه در صورتی که درون بسته بندی ها برنج باشد به سادگی میتواند توسط مواد شیمیایی آسیب ببیند و از بین برود. به همین علت باید در انتخاب مواد شیمیایی نهایت دقت انجام شود.

سردخانه ضدعفونی شده

« سردخانه ضدعفونی شده »

روش های از بین بردن آفات و حشرات سردخانه

بی شک حشرات از مهمترین دلایل شیوع باکتری ها و قارچ ها هستند. شما میتوانید از انواع تجهیزات سموم دفع آفات برای از بین بردن آفات استفاده کنید.

روش های استریل کردن و ضدعفونی سردخانه

اغلب سردخانه داران قدیمی از ازن برای استریل و ضدعفونی کردن سردخانه استفاده میکنند. ازن بدون در نظر گرفتن ماهیت آن میتواند با توجه به ساختار خود انواع باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها ، پروتوزوا و مخمر و حتی هاگ ها را به طور کامل نابود کند. امروزه با توجه به کاربردهای ازن از آن در اغلب سردخانه های خارج از کشور تحت عنوان بروزترین شاخه از فناوری جهان برای کاهش بار میکروبی هوا و افزایش ماندگاری مواد غذایی و محصولات کشاورزی بکارگیری می کنند.