تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

معرفی انواع شانه های جوجه کشی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۱۹

برای جای گذاری و نگهداری در داخل ماشین جوجه کشی از شانه های مخصوصی استفاده میکنند. این شانه ها آنقدر اهمیت دارد که میتواند راندمان جوجه کشی را تحت تاثیر خود قرار دهد. شانه های جوجه کشی باید در زمان چرخش ماشین کشی نیز بتوانند تخم ها را نگهدارند و مانع از سقوط آنها به کف دستگاه شوند. پس ، طبیعی است که کیفیت آنها باید استاندارد باشد تا تخم های قرارداده شده به داخل کفی ماشین جوجه کشی سقوط نکند.

قیمت مناسب داشتن هم یکی از مزیت های شانه هاست تا کاربر برای خرید آن با مشکل مواجه نشود.

شانه جوجه کشی تکی

« شانه جوجه کشی تکی »

معرفی انواع شانه جوجه کشی

در جهان سه نوع شانه برای دستگاه های جوجه کشی اختراع شده که هر کدام از آنها دارای خصوصیات مثبت و منفی هستند این شانه های عبارتند از :

  • شانه های جوجه کشی مخصوص هر پرنده
  • شانه های همه کاره جوجه کشی
  • شانه های غلطکی

در این مطلب تلاش داریم تا شما را با انواع شانه های جوجه کشی آشنا کنسم پس این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

شانه های جوجه کشی مخصوص هر پرنده

شانه های جوجه کشی مخصوص بصورت اختصاصی هر پرنده طراحی شده اند. این شانه ها برای تخم های پرندگانی همچون مرغ ، بلدرچین ، بوقلمون ، غاز و اردک بصورت اختصاصی طراحی شده و پرورش دهنده باید بر اساس نوع پرنده ای که دوست دارد جوجه کشی کند شانه های مربوط به آن پرنده را باید خریداری کند. عیبی که این شانه ها دارند این است که علاوه بر داشتن هزینه های میلیونی ، خریدار میباست بدلیل زیاد شدن حجم آنها مکانی برای نگهداری از کلی شانه را در نظر بگیرد.

البته لازم به توضیح است که دستگاه های جوجه کشی ایزی باتور ۱ و ۲ از این نوع شانه های جوجه کشی استفاده میکنند ؛ اما بدلیل کوچک بودن و کم حجم بودن شانه ها مشکلات مربوط به شانه های جوجه کشی دستگاه های جوجه کشی صنعتی را ندارند.

شانه های همه کاره جوجه کشی

نوع دوم شانه های جوجه کشی به شانه های همه کاره جوجه کشی نیز شهرت دارد. این نوع شانه ها در واقع نوع استاندارد شانه های جوجه کشی هستند و در انواع ماشین های جوجه کشی کره ای و آمریکایی نیز استفاده میشوند. از این شانه ها میتوان بعنوان سبد هچر نیز استفاده کرد و به همین دلیل با خرید یک شانه همه کاره ، نیازی به خرید سبد های هچ اضافه نیست.

شانه های جوجه کشی همه کاره دارای جداکننده پلاستیکی هستند که با کمک آنها فاصطه بین تخم ها قابل تغییر است و با کم و زیاد کردن فاصله جدا کننده ها میتوان تخم ها را بصورت صحیح داخل شانه ها قرار داد. این قابلیت باعث گردیده دا تخم نطفه دار در هر سایزی محکم در محل خود مستحکم شده و به هنگام گردش تخم ها دچار آسیب نشود. در بخش

شانه جوجه کشی همه کاره

« شانه جوجه کشی همه کاره »

شانه های غلطکی

شانه های غلطکی آخرین نوع از شانه های ماشین های جوجه کشی امروزی هستند. در این نوع شانه ها تعدادی میله های غلطکی به موتور گرداننده تخم وصل شده و در زمان کارکرد این میله ها تخم های نطفه دار را به گردش در می آورند. خصوصیتی که این نوع شانه ها دارند این است که میتوانند تخم ها را بصورت 360 درجه به گردش در بیاورند و در نتیجه راندمان عملیات جوجه کشی را بیشتر کنند.

در شانه های غلطکی محدودیتی برای سایز تخم های نطفه دار وجود ندارد. در این نوع شانه ها میتوان انواع تخم های نطفه دار پرندگان مختلف مانند مرغ ، بلدرچین ، کاسکو ، مرغ عشق ، غاز و... را قرار داد. تنها عیبی که این نوع شانه های جوجه کشی دارند این است که تنها در ماشین های جوجه کشی ایزی باتور 3 و 4 از آنها استفاده شده و استفاده از آنها عملا در ماشین های جوجه کشی کوچک و خانگی امکان پذیر است.

شانه های غلطکی جوجه کشی

« شانه های غلطکی جوجه کشی »

نتیجه گیری نهایی

عوامل متفاوتی ممکن است در انتخاب ماشین جوجه کشی دخیل باشند ؛ اما انتخاب یک نوع شانه جوجه کشی مناسب از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل برای داشتن یک جوجه کشی موفق است. با مطالعه و بررسی شانه های جوجه کشی که در این مطلب به آنها اشاره کردیم میتوانید بهترین انتخاب را در این حیطه داشته باشید.