سود جوجه کشی صنعت پرورش طیور چقدر است؟

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۲۶

شاید برای هم شده که بین افرادی بوده اید که از سود حاصل از جوجه کشی و پرورش طیور رضایت داشته و شروع به تعریف از این صنعت کرده اند و شما را نیز علاقه مند به این فعالیت نموده اند

در این مطلب قصد داریم تا میزان سوددهی جوجه کشی را بصورت کامل توضیح دهیم و به شما بگوییم که آیا میتوانید از صنعت جوجه کشی به سود کافی برسید؟ آیا این صنعت میتواند حداقل ها و حداکثرهای نیازهای شما را برآورده کند؟ بدین منظور این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

سود جوجه کشی پرورش طیور

« سود جوجه کشی پرورش طیور »

درآمد جوجه کشی

برای رسیدن به بالاترین میزان کسب درآمد از این صنعت باید به مواردی مانند نوع پرنده جوجه کشی ، تجهیزات مورد نیاز ، تامین بهداشت محیط ، تغذیه طیور و... توجه کرد. با اینکه سود جوجه کشی برای تمامی پرندگان مناسب است ، اما قبل از استارت آن باید توجه کنید که شرایط آب و هوایی نقطه ای که میخواهید طیور را در آنجا نگهداری کنید مناسب است؟ آیا میزان سرمایه شما برای شروع یک کسب و کار پرورش طبور کافی است ؟

میزان کسب درآمد جوجه کشی

برای پرورش طیور موارد متفاوتی وجود دارید که قبل از انجام آن باد آنها را در نظر بگیریم. یکی از موارد این است که پرورش طیور میتواند در هر نوع مکانی مانند شهر ، روستا ، منزل آپارتمانی و... قابل اجراء باشد. بدین منظور تنها کافیست فضای مورد نظر را برای پرورش طیور محیا نمایید ؛ بدین شرط که به همسایه های خود مزاحمتی ایجاد نکنید. برخی از پرندگان نیز مانند کوبتر یا قرقاول در ظرفیت های کمتر را میتوان بدون ایجاد مزاحمت برای سایر افراد منزل در حیاط و یا پشت بام پرورش داد.

اگر شما از سرمایه کمی برخوردار بوده و تجربه کمی از این حرفه دارید پیشنهاد میکنیم که از مرغ جوجه کشی کنید. زیراکه مرغ را میتوان به سادگی جوجه کشی کرد و نیاز به مهارت تخصصی ندارد. همچین پرنده مرغ بدلیل گوشت و تخم آن دارای سودآوری مطلوبی بوده و میتوان آنها را راحت تر از سایر طیور به فروش رساند. دقت کنید که عدم توجه به پرنده جوجه کشی در ابتدای کار شما را با مشکلات اقتصادی مواجه خواهد ساخت ؛ زیرا که اگر هدف گیری بازار را دست انجام ندهید طبعاً نمیتوانید خروجی کار را در بازار به آسانی بفروشید و هزینه و وقت خود را به هدر خواهید داد.

میزان کسب درآمد جوجه کشی شترمرغ

در حالت معمول هر چه مقدار قیمت پرنده جوجه کشی بیشتر باشد طبعاً سود حاصل از جوجه کشی و تکثیر آن نیز بیشتر میشود. شترمرغ نیز از جمله پرندگانی است که به شرط داشتن بستر مناسب و سرمایه گذاری خوب میتوان با ایجاد مزرعه پرورش شترمرغ در مدت زمان مطلوبی به سود و درآمد بالایی رسید.

جوجه شترمرغ

« جوجه شترمرغ »

بستر و سالن جوجه کشی

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد بستر و فضای مورد نیاز جوجه کشی است. برای مثال شما به این نتیجه رسیده اید که از پرنده مرغ جوجه کشی کنید؛ اما باید قبل از این کار به مواردی توجه کنید. برای مثال محیط پرورش مرغ باید توسط توری ها و سرپوش های مناسب پوشیده شود تا از ورود حشرات ، گرما ، سرما و یا آلودگی ها به داخل سالن پرورشی جلوگیری شود.

همچنین ایجاد بستر بهداشتی جزء مهمترین مواردیست که باید به آن توجه کافی نمود. مکان جوجه کشی باید بگونه ای باشد که به راحتی قابل شستشو و تِی کشی باشد. همچنین تهویه سالن نیز باید به گونه ای باشد تا سرما ، گرما ، گرد و خاک اضافه به کمک تهویه قابل انتقال به بیرون از سالن جوجه کشی باشند. علاوه بر این موارد سیستم گرمایشی سالن نیز باید به گونه ای طراحی شده باشد تا جوجه ها از خطرات مشکلات سرمایشی ایمن شوند.

اگر شما اقدام به استفاده تخم های نطفه دار قابل جوجه کشی میکنید باید هر روز تخم مرغ ها را از آشیانه طیور جمع آوری کنید در غیر اینصورت باید از مکان های مطمئن اقدام به خرید تخم نطفه دار نمایید تا روند جوجه کشی به مشکلات برخورد نکند.

اهمیت دستگاه جوجه کشی

انتخاب دستگاه جوجه کشی برای شروع به کار کمک شایانی به کسب درآمد و سودآوری خواهد نمود ، زیرا ماشین جوجه کشی میتواند با تنظیم اتوماتیک دما و رطوبت درصد جوجه کشی شما را بالا برده و از مشکلات جوجه کشی شما بکاهد.

توجه کنید که تخم های نطفه دار باید در روز هفتم جوجه کشی از دستگاه خارج شده و مورد بازبینی قرار گیرند. تخم های بدون نطفه میتوانند آلودگی هایی را داخل دستگاه بوجود بیاوند. بنابرین دور انداختن این گونه تخم ها در دوره جوجه کشی توصیه میگردد.