تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش سخنگو کردن عروس هلندی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۱۷

عروس هلندی از خانواده طوطی سانان است. این پرنده که ظاهر زیبا دارد بسیار باهوش بوده و میتواند صاح خود را تا ساعتها سرگرم کند. عروس هلندی ها پرندگانی سخنگو بوده و میتوانند گفتار را بیاموزند.این پرندگان به آسانی میتوانند جملات طولانی مانند گفتار را نیز آموزش ببینند. آموزش سخنگو کردن عروس هلندی دارای ترفندهایی است که در این مطلب میخواهیم آنها را به شما آموزش دهیم.

سخنگو کردن عروس هلندی

« سخنگو کردن عروس هلندی »

رابطه سن پرنده عروس و رابطه آن با سخنگو شدن

اگر میخواهید عروس هلندی سخنگو داشته باشید اید آموزشها را در سنین جوانی آنها برایشان آموزش دهید. اکثراً عروس هلندی هایی که به سن بلوغ رسیده اند به سختی سخنگو میشوند. سخن گو کردن عروس های مسن نیز با توجه به سن زیاد آنها غیرممکن است. برای قدم اول باید عروس هلندی هایی تهیه کنید که به سن بلوغ نرسیده اند. عروس هلندی هایی که به سن بلوغ نرسیده اند حس کنجکاوی بالایی برای یادگیری دارند. این پرندگان تا سن یک سالگی زبان را آموزش میبینند ؛ بنابرین بهترین تایم برای آموزش دادن به آنها از دو ماهه گی الی یازده ماهه گی می باشد.

عروس هلندی نر یا ماده ؟

عروس هلندی های نر و ماده هر دو توانایی سخنگویی را به اندازه یکسان دارند ؛ اما عروس های نر زودتر و واضح تر از نوع ماده میتوانند سخن بگویند. سخنگو کردن نوع ماده این پرنده نسبتاً سخت تر و زمان بر تر است.به همین علت توصیه میشود که برای آموزش عروس هلندی های نر را انتخاب  کنید.

آیا غذا و یا دارویی برای تسریع سخنگویی وجود دارد ؟

چنین چیزی اصلاً وجود ندارد. سخن گو کردن طوطی تنها با تکرار و تکرار و آموزش حاصل میشود و هیچ داروی برای سخنگو کردن عروس و یا هیچ پرنده ی دیگری کشف نشده است.

نکات مهم آموزش سخنگو کردن عروس هلندی

 • پرنده انتخاب شده باید سرحال و پر انرژی باشد. اگر پرنده بیمار است بهتر از زمان خود را برای آموزش دادن به آن تلف نکنید ؛ چرا که آن اصلاٌ به آموزش های شما توجه نخواهد کرد.
 • عروس هلندی را بصورت تکی « و نه جفت » آموزش دهید. آموزش عروس هلندی جفت بسیار سخت است ؛ چرا که تمام توجه عروس هلندی ها به جفت خود می باشد و نسبت به شما بی تفاوت خواهند بود.
 • بین خود و عروس هلندی ارتباطی صمیمی ایجاد کنید. رفتار آرام و مهربان باعث میشود تا او با شما رابطه برقرار کند و بتواند به شما اعتماد کند.
 • هنگامی که عروس هلندی را تازه خرید کرده و یا هدیه گرفته اید آموزش را شروع نکنید! زیرا که پرنده باید به شما و محیط جدید عادت نکرده و احساس خطر میکند. شما بعنوان پرورش دهنده باید این حس را از بین ببرید. بدین منظور میتوانید محل نگهداری پرنده را ساکت نگهدارید.
 • هیچ نوع استرس به پرنده نباید ایجاد شود. استرس ممکن است در اثر رویت سگ و گربه در منزل ، حرکت ناگهانی دست و... ایجاد شود. در شرایط موجود آموزش سخنگوئی برای پرنده تقریباً ناممکن است. سعی کنید برای عروس هلندی های خود محیطی آرام و امن ایجاد کنید ؛ سپس به آموزش به آن اقدام کنید.
سخنگو کردن عروس هلندی در قفس

« سخنگو کردن عروس هلندی در قفس »

 • هنگامی که پرنده آرام است آموزش را شروع کنید. اگر آن درحال بازی کردن بوده و یا درحال غذا خوردن است ، صرف زمان برای آموزش بی فایده است.
 • در طول فرایند آموزش استفاده از وسایل سرگرمی مانند آینه و اسباب بازی ممنوع می باشد ؛ چرا که استفاده از این نوع لوازم باعث ایجاد حواس پرتی در پرنده میشود.
 • تلاش کنید تا عروس هلندی های خود را دستی کنید. اگر عروس هلندی رام شود سرعت آموزش دیدن سخن گفتنش افزایش پیدا میکند.
 • برای استارت آموزش کلمات آسان را انتخاب کرده و از گفتن کلمات زشت پرهیز کنید ؛ چرا که این احتمال وجود دارد که او کلمات را یاد گرفته و در جمع ها آنها را تکرار کند.
 • برای کسب بالاترین درصد موفقیت در سخنگوی کردن عروس هلنی های خود ، سعی کنید با آنها با لطافت و مهربانی رفتار کنید. اگر پرنده را تنبیه کنید پرنده از شما دلسرد خواهد شد.
 • در زمان آموزش روبروی پرنده بنشینید و تلاش کنید تا با آن ارتباط چشمی برقرار کنید. درصورت ایجاد چنین شرایطی پرنده به کلمات شما گوش خواهد داد. آنها ذهن خود را درگیر کلمات میکنند ، به همین دلیل بهتر است کلمات جدید را با مکث تکرار کنید.
 • کلمه ها را در کنار پرنده بارها تکرار کنید. این کار باعث میشود تا پرنده بهتر کلمات را درک کند.
 • عروس هلندی ها صداهای نرم را بهتر از صداهای خشن تقلید میکنند. اگر آموزش دهنده عروس خانم باشد ، پرنده بهتر میتواند کلمه را آموزش دیده و تکرار کند.
عروس هلندی سخنگو

« عروس هلندی سخنگو »

 • در تایم آموزش تلاش کنید که شرایطی فراهم شود تا تمام توجه پرنده به سمت شما باشد. بدین منظور میتوانید پرنده را در کنار دیوار قرار دهید و یا به کمک پارچه ای سفید دید پرنده را به خود محدود کنید.
 • تایم آموزش نباید بیشتر از ۲۰ دقیقه باشد. زیرا که اینکار باعث یکنواختی برای طوطی شده و حوصله آن را سر میبرد. برای متنوع شدن آموزش میتوانید از صداهای ضبط شده استفاده کنید.
 • به علت خسته شدن عروس هلندی از تکرار کلمات و یکنواختی کار ، بهتر است کلمات خود را در جمله بندی به کار ببرید. بعوان نمونه درصورتیکه هدف شما از آموزش یاد دادن کلمه " سلام " است ، میتوانید با گفتن " سلام عزیزم " به آموزش تنوع بدهید.
 • بعد از آموزش حتماً عروس را با میوه ها و دانه های مورد علاقه اش تشویق کنید.