تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۱۴

یکی از بیشترین سوالاتی که در تماس دوستان گرامی با آن مواجه میشویم آموزش طریقه ساخت دستگاه جوجه کشی می باشد. در این مطلب قصد داریم آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی ساده خانگی را به شما اموزش دهیم. لطفاً به این موضوع توجه فرمایید که آموزش زیر ابتدایی بوده و برای ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان برای استفاده شخصی توصیه میشود.

ساخت دستگاه جوجه کشی

« ساخت دستگاه جوجه کشی »

آموزش نحوه ساخت دستگاه جوجه کشی ساده

برای تولید دستگاه جوجه کشی به یک جعبه برای ساخت بدنه محصول نیاز دارید. شما میتوانید این جعبه را از جنس MDF و یا ABS انتخاب کنید. پیشنهاد ما استفاده از جنس ABS است ؛ بدلیل اینکه این عنصر عایق مناسبی بوده و میتواند دما و رطوبت را تا مدت های بسیار طولانی در خود نگهداری کند.

پس از انتخاب بدنه به سایر لوازم و قطعاتی الکترونیکی نیاز خواهید داشت. این قطعات که در زیر بصورت تک تک معرفی شده اند و در این سایت قابل خرید می باشند. بدین منظور ابتدا عمل اتصال قطعات به برد را انجام دهید. سپس برد را بیرون از جعبه قرار داده و حسگر دماسنج را داخل جعبه بگذارید. پس از آن راک را داخل جعبه در جای خود محکم کرده و به این نکته دقت کنید که موتور به راک و برد متصل باشد. پس از این کار با گردش موتور راک نیز حرکت خواهد کرد و تخم ها خواهند چرخید.

در آخر فن عنکبوتی و المنت را در مکانی مناسب قرار دهید تا فن بتواند عمل گردش هوا را داخل محفظه به خوبی انجام دهد. سپس از هر طرف از جعبه با مداد سوراخ ایجاد کنید تا هوای تازه بتواند به داخل کابین جریان داشته باشد. پس از این کار آداپتور را به برق متصل نمایید.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده

« ساخت دستگاه جوجه کشی ساده »

وسایل و قطعات ساخت دستگاه جوجه کشی

۱- برد جوجه کشی : برد دستگاه جوجه کشی وظیفه کنترل دما و گردش تخم ها و راه اندازی موتور و تمامی اعمال دستگاه جوجه کشی خانگی ما را بر عهده خواهد داشت

۲- موتور گیربکس دار و راک جوجه کشی : موتور گیربکس دار با اتصال به برد و راک ، عمل گردش راک را بر عهده دارد و راک نیز محل قرار گرفتن تخم نطفه دار می باشد . راک معرفی شده در اینجا مخصوص جوجه گیری از تمامی پرندگان ( بجز شترمرغ ) می باشد.

۳- فن عنکبوتی و المنت جوجه کشی : فن عنکبوتی قطعه ای است که به برد هوشمند متصل می شود و برد با سنجیدن منظم دما , فن را در صورت نیاز روشن و خاموش میکند. به تعریفی دیگر هدف از بکار گیری آن در ساخت دستگاه جوجه کشی جابجایی و یکنواخت کردن هوا در محفظه است و فن در سیستم حرارتی ماشین جوجه کشی وظیفه ی دمیدن هوا به المنت جهت گرم شدن در حد مطلوب، همچنین یکنواخت کردن دمای محفظه را بر عهده دارد . المنت یا هیتر قطعه ای است که توانایی تامین حرارت مورد نیاز محفظه را در کوتاه ترین زمان ، بدون وارد کردن شوک به تخمها را دارد

۴- آداپتور : آداپتور وظیفه تامین برق مصرفی دستگاه را بر عهده خواهد داشت .آداپتوربرق شهری را از ۲۲۰ ولت به ۱۲ ولت کاهش میدهد و با اتصال به برد برق قطعات را تامین می کند.

 

پس از دریافت قطعات مذکور و اتصال آنها به یکدیگر ( که در آموزش بالا قید گردیده ) میتوانید اقدام به ساخت ماشین جوجه کشی ساده نمایید.