تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

ساخت آبسردکن با کمترین هزینه ممکن

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۱۲

بی شک مصرف یک لیوان آب خنک در روزهای داغ تابستان میتواند بهترین حس و حال را در شما ایجاد کند. همانگونه که میدانید در سال های گذشته جهت تامین آب خنک از لوازمی مثل کلمن و یا یخچال استفاده میشد ولی در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و با پا به عرصه گذاشتن انواع تولیدکنندگان مطرح آبسردکن روش های قدیمی کنار گذاشته شدند. امروزه وجود انواع آبسردکن های صنعتی و یا فانتزی بی شک زندگی را برای مردم آسان تر کرده است. برخی از افراد نیز برای کاهش هزینه ها ترجیح میدهند تا بجای خرید یک آبسردکن آماده نسبت به ساخت این نوع وسیله اقدام کنند. اهمیت این مطلب سبب گردید تا ما روش ساخت آبسردکن با کمترین هزینه را برایتان شرح دهیم. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

آموزش ساخت آبسردکن

« آموزش ساخت آبسردکن »

دلایل ساختن آبسردکن

برای ساخت یک آبسردکن شما در مرحله اول باید با ضرورت استفاده از این نوع محصولات آشنا باشید. در حالت کل آبسردکن ها در انواع طرح های فلزی ، رومیزی ، فانتزی و... ساخته میشوند و هر کدام از آنها با توجه به خصوصیات خود در مکان های مختلفی نصب و استفاده میشوند. بعنوان نمونه آبسردکن های فانتزی غالباً که بعنوان پر فروش ترین نوع آبسردکن ها در نظر گرفته میشوند بدنه ای از جنس ABS شکیل و فشرده داشته و در اثر برخورد با رطوبت به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی و غیره نمیشوند. برخی از تنوع همین نوع آبسردکن ها مجهز به آب گرم کن و آب داغ کن نیز بوده و از آن میتوان برای تهیه نسکافه ، چای و ... استفاده کرد. معمولاً از این نوع آبسردکن ها در مکان هایی مانند بانک ها ، موسسه ها ، دفاتر ، درمانگاه ها و… استفاده می کنند.

آبسردکن های استیل کاربردهای متفاوتی داشته و غالبا در مکان های پر رفت و آمد و صنعتی مثل مدارس، مساجد، کارخانه ها و… استفاده میشوند.

لوازم و تجهیزات ساخت آبسردکن

برای ساخت آبسردکن ابتدا باید در مرحله اول تجهیزات زیر را تهیه کنید :

  • کولر  آلومینیومی : برای تهیه این مورد می توانید از کامپیوتر های قدیمی که در قسمت کیس خود فن دارند بهره گیری کنید.
  • جعبه غذا از جنس پلاستیک
  • باتری لیپو با مشخصات 11.1 ولت و با جک XT60
  • کولر ترموالکتریک پلتر بیور از نوع TEC 12706
  • لیوان استیل از نوع استنلس
انواع آبسردکن

« انواع آبسردکن »

روش ساخت آبسردکن

برای ساخت آبسردکن ابتدا بر روی درب جعبه پلاستیکی یک برش دقیق ایجاد کنید ؛ توجه کنید که برش مذکور باید بصورت دقیق انجام شود تا کولر ترموالکتریک بر روی آن بدون مشکل و به صورت قالب نصب گردد.

سپس بر روی جعبه پلاستیکی باید چندین حفره دیگر بوجود بیاورید و از درون آنها سیم های کولر ترموالکتریک را رد کنید. در مرحله بعدی باید به کمک چسب قطره ای جعبه ها را به هم وصل کنید.

علاوه بر حفره های ساخته شده بر روی درب نیز برای چفت کردن کولر نیز باید استفاده کنید. در ادامه به کمک چسب کولر CPU آلومینیومی را به قسمت درب متصل کنید. دقت کنید که کولر را به پشت درب متصل نکنید ؛ چرا که در این صورت دستگاه راه اندازی نخواهد شد.

در قسمت بعد باید درب را بر روی جعبه قرار دهید و آن را نصب کنید. حال داخل دستگاه را با آب پر کرده و دستگاه را به باتری متصل کنید. با انجام این کار دستگاه راه اندازی شده و شروع به کار میکند. توجه کنید که سیستم این آبسردکن میتواند آب را تا دمای منفی ۱۰ درجه پایین بیاورد. حال نیاز است تا لیوان استیل را با آب پر کرده و بر روی آبسردکن قرار دهید تا در کمترین زمان ممکن فرآیند خنک سازی انجام شود.