تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

مقایسه آبسردکن رومیزی و ایستاده

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۹٫۱۵

آبسردکن های رومیزی نیز همانند تنوع ایستاده در تنوع و مارک های مختلفی تولید میشوند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با اصلی ترین برندهای آبسردکن های رومیزی آشنا کنیم و آنها را با آبسردکن ایستاده مقایسه کنیم. با مطالعه این مطلب شما اطلاعات مفیدی را در مورد مخصوصیات مثبت و منفی آبسردکن های رومیزی بدست خواهید آورد. بدین منظور پیشنهاد میکنیم تا ادامه مطلب را مطالعه کنید.

مقایسه آبسردکن ایستاده و رومیزی

« مقایسه آبسردکن ایستاده و رومیزی »

تنوع آبسردکن

آبسردکن ها تنها به دو نوع آبسردکن رومیزی و ایستاده محدود نمیشوند و در ساختارهای گوناگونی عرضه میشوند. برخی از آنها عبارتند از:

۱- آبسردکن درون یخچال که بیشتر برای استفاده در خانه مناسب هستند و درون یخچال ها قرار دارند. این نوع آبسردکن ها ظرفیت محدودی داشته و باک آب کوچکی دارند.

۲- آبسردکن های آنی که از آنها در ادارات ، بانک ها ، سازمان ها و... استفاده میشود. این نوع آبسردکن ها در لحظه اقدام به خنک سازی آب میکنند و از قابلیت اتصال به آب شهری و خروجی فاضلاب نیز برخوردار هستند.

۳- آبسردکن یک شیر تا چند شیر که از بدنه ای از جنس استیل ساخته میشوند. این محصولات اط لحاظ دوام و کارایی بهتر از آبسردکن های آنی هستند و از آنها علاوه بر مکان های مورد استفاده آبسردکن های آنی در مکان های پر رفت و آمد مانند معابر ، مساجد ، سالن های ورزشی ، سینما و... استفاده میشود. ابن محصولات قابلیت اتصال به آب شهری داشته و آب خنک را در باک خود ذخیره میکنند.

۴- آبسردکن های ایستاده که از آنها بعنوان آبسردکن یخچال دار فانتزی نیز نام برده میشود ، اغلب در بانک ها ، مغازه ها ، مطب ها و... استفاده میشود. این نوع محصولات دارای بطری های آب ۲۰ لیتری هستند و علاوه بر خنک سازی آب از قابلیت تولید اب جوش نیز برخوردار هستند.

۵- آبسردکن های رومیزی که مانند آبسردکن های ایستاده هستند ؛ این محصولات نیز مانند آبسردکن ایستاده قادر به تولید آب خنک و داغ هستند و امکان استفاده آنها در منازل ، ادارات و... وجود دارد. با این حال تفاوت هایی نیز بین این دو نوع آبسردکن وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

خصوصیات و قابلیت های آبسردکن های رومیزی

از نمونه خصوصیات آبسردکن های رومیزی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان قرارگیری این محصولات بر روی میز ، کابینت و... وجود دارد.
  • بدلیل سبک وزن بودن آنها امکان جابجایی آسان آنها وجود دارد.
  • امکان اتصال به آب شهری در برخی از تنوع این محصولات وجود دارد.
  • امکان تولید همزمان آب سرد و داغ در برخی از مدل ها وجود دارد.
  • قابلیت جا لیوانی در برخی از تنوع آبسردکن های رومیزی وجود دارد.
آبسردکن رومیزی

« آبسردکن رومیزی »

مزایای آبسردکن ایستاده نسبت به نوع رومیزی

آبسردکن های ایستاده دارای خصوصیات یشتری نسبت به نوع رومیزی هستند , برای نمونه این نوع سرماسازها دارای یخچال می باشند و انواع نوشیدنی ها را میتوان درون آنها جای داد. علاوه بر این نوع موتور و کمپرسور آبسردکن های ایستاده از نوع نیمه صنعتی و تمام صنعتی می باشد و این موضوع به افزایش زطول عمر آبسردکن کمک میکند. آبسردکن های رومیزی نسبت به نمونه های ایستاده عمر کوتاه تری داشته و کارایی کمتری نیز دارند. از لحاظ ظرفیت باک نیز آبسردکن های رومیزی باکی برابر با چندین لیوان آب خنک دارند و در صورت استفاده های زیاد پاسخگوی نیاز خانواده های عزیز نخواهند بود. این در حالیست که باک آبسردکن های ایستاده حجیم تر بوده و آب بیشتری را در خود جای میدهد.

بررسی و مقایسه انواع آبسردکن های رومیزی

از نمونه مهمترین برندهای آبسردکن موجود در بازار شامل لیست زیر هستند که به امکانات آنها خواهیم پرداخت

۱- آبسردکن ایستکول : برند ایستکول ساخت ایران بوده و دارای ۱۸ ماه گارانتی می باشد. آبسردکن های رومیزی ایستکول دارای مدل های مختلف می باشد و برخی از آنها علاوه بر تولید آب سرد از قابلیت تولید آب جوش نیز برخوردار می باشند.

۲- آبسردکن فمیلی :‌ آبسردکن های رومیزی فملی دارای دوسال گارانتی هستند و از قابلیت تولید آب داغ نیز برخوردار می باشند. برخی از آبسردکن های فمیلی از قابلیت اتصال به آب شهری برخوردار هستند و دارای فیلتر می باشند.

۳- آبسردکن سام : آبسردکن های رومیزی سام علاوه بر داشتن امکانات مشابه با آبسردکن های فمیلی از قابلیت قفل کودک نیز برخوردار هستند.