تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

بخار ساز گرم برای جوجه کشی مناسب است یا بخارساز سرد؟

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۴٫۱۸

تامین رطوبت ماشین جوجه کشی با استفاده از متدهای مختلفی انجام میگیرد که از جمله میتوان به استفاده از پد سلولوزی ، ظرف آب و یا استفاده از رطوبت ساز های سرد و گرم اشاره کرد. هر کدام از روش های اشاره شده معایب و مزایای خاص خود را دارند ، اما در این مطلب ما میخواهیم شما را با مزایا و معایب استفاده از رطوبت گرم و سرد در بحث جوجه کشی آشنا کنیم. برای اینکه با کارکرد بخارسازهای گرم و سرد در جوجه کشی آشنا شوید پیشنهاد میکنیم که این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

بخارساز جوجه کشی

« بخارساز جوجه کشی »

رطوبت ساز گرم و سرد چیست؟

امروزه برای تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی بزرگ از رطوبت ساز های التراسونیک و رطوبت سازهای اتومایزر استفاده میشود. در تعریف کل رطوبت ساز های التراسونیک رطوبت سرد تولید کرده و به دستگاه تزریق میکنند و در عوض ، رطوبتساز های اتومایزر بخار گرم تولید کرده و وارد دستگاه میکنند. در ادامه مطلب منظور ما از رطوبت ساز التراسونیک همان رطوبت ساز سرد بوده از رطوبت ساز اتومایزر همان رطوبت ساز گرم است.

آشنایی با کارکرد رطوبت ساز های التراسونیک

این نوع رطوبت ساز ها رطوبت سرد تولید کرده و دارای تنوع مختلفی هستند. این محصولات در ماشین های جوجه کشی نیز به منظور تامین رطوبت استفاده میشوند. این وسیله ها به کمک امواح فراصوت به شکستن مولکول های آب اقدام کرده و در نهایت آنها را به بخار تبدیل میکنند. برای استفاده از این محصولات تنها کافیست که مخرن آن را با آب پر کرده و دستگاه را روشن کنید تا شروع به تولید بخار سرد کند.

آشنایی با کارکرد رطوبت سازهای اتومایزر

اتومایزها به کمک المنت های حرارتی فرایند تبخیر آب به بخار گرم را انجام میدهند. این درحالیست که التراسونیک ها بخار سرد تولید میکنند. بخارسازهای گرم و سرد هر دو با برق ۲۲۰ ولت کار میکنند و راندمان یکسانی دارند. در ادامه به شما خواهیم گفت که کدام یک از این محصولات برای استفاده در دستگاه جوجه کشی مناسب است.

بهترین سیستم رطوبت ساز برای دستگاه جوجه کشی چیست ؟

گروه صنعتی ای آی جی کالا به خوبی به این موضوع تسلط دارد که رطوبت ساز سرد برای جوجه کشی مناسب نبوده و این نوع رطوبت ممکن است به تخم های نطفه دار شوک وارد کند. همچنین رطوبت ساز های التراسونیک با تولید بخار سرد آهک موجود در آب را نیز یه داخل دستگاه منتقل میکند. به همین علت رطوبت ساز سرد ممکن است موجب خرابی قطعات الکتریکی و با خرابی تخم های نطفه دار شود.

رطوبت ساز های اتومایزر به هیچ وجه آهک و آلاینده دیگری را به داخل دستگاه انتقال نمیدهد ، به همین علت این کارخانه نیز از رطوبت سازهای اتومایزر در محصولات خود استفاده میکند.

نتیجه گیری کلی

با توجه به اطلاعاتی که در این مطلب ذکر شد به این نتیجه میرسیم که رطوبت گرم به دلیل تمیز بودن و هم دما بودن با دمای داخلی دستگاه جوجه کشی برای استفاده در این کار بسیار مناسب هستند ، اما همچنین سازندگانی هستند که از رطوبت ساز های سرد التراسونیک برای تامین رطوبت محصولات خود استفاده میکنند. این سازندگان نیز باید هنگام با تکنولوژی حرکت کرده و از رطوبت ساز های اتومایزر برای تامین رطوبت محصولات خود استفاده کنند. به کسانیکه علاقه مند به ساخت ماشین جوجه کشی در خانه هستند نیز پیشنهاد میکنیم که درصورت قصد ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه خود دارید سیستمی طراحی کنید که با استفاده از رطوبت گرم عملیات رطوبت دهی تخم ها را انجام دهد.

در این مقاله شما را صرفاً با مزایا و معایت رطوبت ساز های گرم و سرد آشنا کردیم و دلایل استفاده از رطوبت ساز گرم در ماشین جوجه کشی نیز بیان کردیم. در انتها نیز اگر سوال و پیشنهادی دارید میتوانید آنها را از طریق تماس با ما درمیان بگذارید.