تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

راهنمای خرید مرغ عشق

نوشته شده در : ۱۳۹۹٫۰۳٫۲۹

برخی از افراد به خرید و پرورش مرغ عشق در خانه خود علاقه مند هستند؛ شما میتوانید بدین منظور اقدام به خرید مرغ عشق بالغ نمایید. همچنین میتوانید به جای اینکه مرغ بالغ را خریداری کنید با هزینه نسبتاً کم اقدام به خرید جوجه های آن نموده و با گذاردن وقت خودتان پرنده را تربیت کرده و حتی به آن سخن گفتن را نیز آموزش دهید.

نکات خرید مرغ عشق
« نکات خرید مرغ عشق »

نکات خرید مرغ عشق

۱- مرغ عشق پرنده ای است که نیاز به همنوع خود دارد. این پرنده ها زندگی دست جمعی دارند. معمولاً مرغ عشق هایی که بصورت انفرادی نگهداشته میشوند بدلیل تنها بودن بعد از مدتی افسرده شده میشوند. به همین دلیل پیشنهاد میشود در صورتی که تایم کافی برای بازی کردن با پرنده را ندارید یک جفت از این پرنده را خریداری کنید تا نیازهای عاطفی همدیگر را تامین کنند.

۲- هنگام خرید مرغ عشق اولین چیزی که باید به آن توجه کنید سلامتی جسمی و روحی پرنده است. برای خرید مرغ عشق حتماً باید چشم ها ، پاها ، بالها و پرهای پرنده را به دقت بررسی کنید. یک مرغ عشق سالم چشم های درشت ، باز و براق دارد و هیچگونه آبریزش در آن مشاهده نمیشود. همچنین در پر و بال مرغ عشق سالم هیچگونه عیب یا پر ریزی مشاهدهد نمیشود. مرغ عشق بیمار عموماً ژولیده بوده و چشم هایی غیر براق دارند.

۳- مرغ عشق ها عموماً بطور متوسط ۱۲ الی ۱۴ سال عمر میکنند. در طول مدتی که این پرنده را تهیه میکنید نباید علاقه خود را به پرنده از دست بدهید.

۴- مرغ عشق پرنده ای حساس بوده و به مراقبت احتیاج دارند. در طی ۱۲ الی ۱۴ سال عمر مرغ عشق ممکن است که به مسافرت بروید با به بیماری دچار شوید. در اینصورت باید شخصی مسئولیت مراقبت از مرغ عشق ها را بر عهده بگیرد.

۵- توجه کنید که برای نگهداری مرغ عشق ها باید فضا و مکان مناسبی داشته باشید؛ در غیر اینصورت پرورش آن میتواند با مشکل مواجه شود.

۶- حیوانات اهلی خانگی مانند گربه و سگ میتوانند برای نگهداری مرغ عشق مشکل ساز باشند. سگ را میتوان بصورتی تربیت کرد که با پرنده کاری نداشته باشد ؛ اما شک نکنید که گربه حتماً به پرنده آسیب میرساند و چه بسا این احتمال نیز وجود دارد که آن را بخورد!

۷- خرید مرغ عشق بصورت آنلاین یا اینترنتی راه مطمئنی برای خرید مرغ عشق سالم نیست. در خرید مرغ عشق همانطور که ذکر شد باید بررسی هایی را جهت سالم بودن پرنده انجام دهید. بنابرین بهتر است پرنده را بصورت حضوری از پرنده فروشی ها و یا پرورش دهندگان بصورت حضوری تهیه فرمایید.

۸- حتماً قبل از خرید پرنده به هزینه های نگهداری و پرورش این پرنده نیز توجه کنید ؛ هزینه نگهداری مرغ عشق تنها به قیمت خرید آن محدود نمیشود ، بلکه در طول نگهداری این پرنده هزینه هایی دیگر مانند تغذیه ، دارو و دکتر نیز شامل میشود.

۹- اگر مرغ عشق را به قصد تربیت خریداری میکنید خرید جوجه های پنج هفته ای این پرنده بسیار ایده آل هستند. برای یاد دادن کلمات به مرغ عشق باید زمان کافی را برای حرف زدن به پرنده اختصاص دهید.