راهنمای خرید دستگاه شیردوش

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۴٫۱۷

امروزه به دلیل مصرف بالای انواع فراورده های لبنی سبب شده تا بسیاری از کارگاه ها و فروشگاه ها نسبت به تولید انواع فراورده های لبنی اقدام کنند. سر بند این مورد در دامداری ها و سالن های پرورش گاو و گوسفند برای افزایش سرعت تولید از انواع تجهیزات لبنیات مانند شیردوش های تک واحد و یا دو واحد استفاده میکنند. با توجه به افزایش قیمت انواع تجهیزات لبنیات و گرانی های بوجود آمده ناشی از تورم ما در این مطلب به بررسی شیردوش های تک واحد و دو واحد خواهیم پرداخت تا شما بتوانید با توجه به تعداد دام و شرایط اقتصادی خود بهترین نوع را انتخاب کنید.

راهنمای خرید دستگاه شیردوش

« راهنمای خرید دستگاه شیردوش »

راهنمای انتخاب دستگاه شیردوش

برای انتخاب شیردوش تک واحد و یا دو واحد باید به تعداد راس دام و محیط خود توجه کنید. در محیط های صنعتی مانند دامداری و مزارع بزرگ که تعداد دام ها زیاد می باشد و فرایند شیردوشی آنها روزانه انجام میگیرد میتواند بسیار وقت گیر باشد. بعنوان مثال گاودار باید در مرحله اول تمهیدات لازم برای ضدعفونی پستان گاوها در نظر بگیرد ؛ سپس به کمک کارگران نسبت به شیردوشی تک تک دام ها بپردازد. این در حالیست که به کمک دستگاه های اتوماتیک شیردوش تک واحدی در مدت زمان یکساعت میتوان از حدود ۱۱ راس گاو شیردوشی کرد. در صورت بالا بودن تعداد راس دام میتوان از شیردوش دو واحدی استفاده کرد که این محصولات میتوانند در آن واحد از دو واحد گاو شیردوشی کرد. در این صورت مزرعه دار میتواند در مدت زمان یکساعت از ۱۷ الی ۲۰ راس دام شیردوشی کند.

دستگاه شیردوش تک واحد یا دو واحد؟

برای بررسی نوع خرید دستگاه شیردوش گاو باید مواردی مانند تعداد دام ها ، تعداد کارگرها ، روش های آماده سازی بستر و ضدعفونی پستان ها را لحاظ کنید. در صورتی که یک سالن نسبتاً بزرگ در اختیار دارید و میخواهید هزینه های کار و کارگر را کاهش دهید بهتر است از شیردوش های دو واحدی استفاده کنید. در شیردوش های دو واحد تعداد ۸ لاینر در نظر گرفته شده که میتوان آنها را بصورت ۴+۴ عدد به گاوها متصل کرد. پس از انجام این فرایند دستگاه بصورت اتوماتیک نسبت به دوشش شیر اقدام میکند. البته شما باید به این موضوع توجه کنید که دام ها در طول روز برخی اوقات بر روی زمین مینشینند و فضولات کف سالن ممکن است به پستان آنها بچسبد. بنابرین باید تعدادی کارگر را برای ضدعفونی پستان گاوها قبل از انجام فرایند شیردوشی در نظر بگیرید. همچنین در هر بار شیردوشی باید مقداری شیر را بدوشید و دور بریزید.

در صورتی که تعداد گاوهای شما کم است میتوانید از شیردوش تک واحد نیز استفاده کنید.

شیردوش دو واحد

« شیردوش دو واحد »

عموماً دستگاه های شیردوش گاوی توسط شرکت های معتبر تولید میشوند ؛ اما در سال های گذشته رشد قارچ گونه انواع تولیدکنندگان زیر پله ای باعث شده که تعداد شیردوش های بی کیفیت در بازار افزایش پیدا کنند. اما بی شک با بررسی قطعات ، سیستم کارکرد و شرکت تولیدکننده میوان بهترین انتخاب را کرد.

گروه صنعتی eigkala یکی از بزرگترین سازندگان انواع لوازم و تجهیزات دامداری و لبنیات بوده و انواع شیردوش های تک واحد و دو واحد را طراحی و تولید میکند. این کارخانه با داشتن نزدیک به سه دهه تجربه توانسته انواع شیردوش های تک و دو واحد را به کشورهای همجوار نیز صادر کند. تمامی محصولات تولید شده توسط گروه eig kala دارای یکسال گارانتی بوده و از ده سال خدمات پس از فروش واقعی برخوردار می باشد.