تهران - خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت خیابان سلطانی ساختمان سپیدار طبقه ۵ واحد ۲۰

راهنمای خرید خامه گیر

نوشته شده در : ۱۴۰۰٫۰۶٫۰۳

خامه از نمونه فراورده های لبنی بوده که بدلیل دارا بودن طعم لذیذ و خواص بیشمار خود جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. اهمیت انواع فراورده های لبنی و بلخصوص خامه سبب شده تا اغلب افراد خود نسبت به تهیه آن اقدام کرده و فراورده ای طبیعی، سالم و بدون مواد افزودنی تولید کنند. دستگاه خامه گیر یکی از ملزومات تهیه خامه طبیعی بوده و از آن برای جداسازی چربی از شیر استفاده میشود. این محصول در اصل با داشتن کاسه های استیل و سیستم منحصر بفرد خود میتواند در کمترین زمان ممکن میتواند خامه طبیعی بوجود بیاورد.

باید به این نکته توجه داشت که خامه گیرها در انواع تنوع و ظرفیت های گوناگون تولید و عرضه میشوند و میزان فروش بالای آن سبب گردیده تا انواع شرکت های رسمی و زیر پله ای وارد عرصه تولید شوند. اما بی شک تمامی این محصولات بدلیل تولید توسط شرکت های مختلف دارای کیفیت های مختلفی بوده و از لحاظ کیفیت کارکرد در یک سطح قرار ندارند. بدلیل اهمیت بالای موضوع ما در این مطلب به بررسی راهنمای انتخاب و خرید دستگاه خامه گیر خواهیم پرداخت. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

راهنمای خرید خامه گیر

« راهنمای خرید خامه گیر »

اهمیت استفاده از خامه گیر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای خرید خامه گیر در مرحله اول باید با کاربرد آن آشنا شوید. همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره شد خامه گیرها توانایی خارج ساختن چربی شیر در کمترین زمان ممکن را دارند. برای نمونه یک خامه گیر استاندارد میتواند در عرض یکساعت حجم مشخصی از شیر را چربی گیری کند. در ساختار این محصولات ، دو کاسه تو در تو وجود دارد که به واسطه یک پیچ به یکدیگر متصل شده است. استفاده کننده از محصول میتواند با شل و سفت کردن پیچ تعبیه شده خامه کم چرب و یا پر چرب تهیه کند.

اگر شما از روش های سنتی برای تولید خامه استفاده کنید باید علاوه بر زحمت زیاد ، زمان زیادی را صرف این کار کنید که بدون شک این کار توجیه و صرفه اقتصادی نخواهد داشت. به همین دلیل شخص میتواند به کمک دستگاه های خامه گیر به راحتی و بدون نیاز به دخالت دست عملیات خامه گیری را به سرانجام برساند. در صورتیکه دستگاه خامه گیر از ساختار و کیفیت مناسب برخوردار باشد و تمامی استانداردهای بهداشتی در ساخت آن رعایت شود بی شک فراورده تهیه شده از لحاظ طعم ، رنگ ، بو ، کیفیت و شرایط بهداشتی در بهترین حالت ممکن خواهد بود و شما خواهید توانست بدون هیچ مشکلی آن را به بازار ارائه کنید.

تحلیل بدنه دستگاه خامه گیر

اولین موضوعی که در مورد خامه گیرها باید مورد بررسی قرار گرفته شود ساختار و جنس بدنه محصول می باشد. لازم به ذکر است که فراورده های لبنی حساسیت بسیار بالا داشته و در صورت وجود کوچکترین آلودگی فاسد میشوند. به همین دلیل جنس بدنه مهمترین فاکتوریست که محتویات درونی کاسه را از گزند فاسد شدن در امان نگه میدارد. به همین علت در هنگام خرید خامه گیر باید این موضوع به دقت بررسی شود.

عموماً شرکت های مطرح و صاحب نام تولید لوازم لبنیاتی برای افزایش کیفیت محصول و فراورده از کاسه های استیل استفاده میکنند که به دلیل کیفیت بالا در مدت زمان طولانی تحت تاثیر عواملی مانند شرایط محیطی ، آب، مواد مایع،  رطوبت و …. دچار زنگ زدگی یا واکنش نمی شود.

البته باید دقت کنید که شما نیز نقش پر رنگی در کیفیت خروجی خامه دارید! برای نمونه در صورت عدم ضدعفونی خامه گیر با هر بار استفاده کیفیت خامه تهیه شده نیز به طرز چشمگیر کاهش پیدا میکند و در صورت استفاده های مجدد خامه آلوده تهیه خواهد شد. بدنه این دستگاه باید هر بار بعد از استفاده مورد شست و شو و ضدعفونی قرار بگیرد تا هیچ گونه میکروب و آلودگی در دستگاه باقی نماند. به همین دلیل ضد زنگ بودن تمامی قسمت های بدنه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بدنه خامه گیر

« بدنه خامه گیر »

تحلیل موتور دستگاه خامه گیر

همانگونه که اطلاع دارید موتور هر دستگاهی بعنوان مهمترین بخش الکترونیکی و یا مکانیکی آن محصول در نظر گرفته میشود. اهمیت بالای این موضوع سبب گردیده تا ما در این بخش به توضیحات در رابطه با موتور خامه گیر بپردازیم. در دستگاه های خامه گیری موتور در اصل وظیفه اصلی خامه گیری را بر عهده دارد و بدون کارکرد آن به هیچ وجه نمیتوان چربی شیر را استخراج کرد. عموماً تولیدکنندگان معتبر لوازم لبنیاتی از موتور مسی در ساخت این محصولات بهره گیری میکنند.

تحلیل کیفیت ساخت دستگاه خامه گیر

از دیگر مواردی که باید در زمان خرید خامه گیر بدان توجه شود کیفیت ساخت و کاربر پسندی آن است. برخی از خامه گیرها که در ظرفیت های کم تولید میشوند اغلب در محیط هایی از قبیل خانه ، مغازه ، فروشگاه و … مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات اگر کیفیت ساخت مناسبی داشته باشند مطمعناً دارای کمترین مقدار لرزش و صدا خواهند بود و میتوانند بصورت شبانه روزی مورد استفاده قرار بگیرند.